Na Mazowszu nie wierzą w Polonię. Dziś Czarny Wtorek

Portal „Mazowiecka Piłka” z okazji Dnia Kobiet (wszystkiego najlepszego dla naszych polonistek!) publikuje raport dotyczący naszego zespołu wraz z przewidywaniami. 

Bartosz Wiśniewski
Bartosz Wiśniewski (fot. Luk)

Redakcja portalu nie wierzy w sukces „Czarnych Koszul”. Polonia nie dogoni Sokoła i nie awansuje do II ligi. W Aleksandrowie Łódzki zdają sobie sprawę z historycznej szansy przed jaką stoją i nie roztrwonią 10-punktowej przewagi. „Czarnym Koszulom” pozostanie walka o 2 miejsce, które na dobrą sprawę nic nie daje… – czytamy na stronie mazowieckapilka.pl.

Na ocenę wskazuje duża strata punktowa do lidera oraz spokojniejsza postawa na rynku transferowym zimą. (…) na stałe do kadry Polonii zostali włączeni juniorzy, którzy w sparingach pokazali się z dobrej strony. Ponadto zakontraktowano dwóch bardziej doświadczonych piłkarzy. Przemysław Szabat to zawodnik ograny na poziomie III ligi, natomiast Bartosz Wiśniewski po nieudanej jesieni w Pruszkowie poszuka dawnej formy przy Konwiktorskiej.

„Mazowiecka Piłka” typuje Polonię na 2-4 miejsce w końcowej klasyfikacji. Według portalu poloniści powinni postawić na taką jedenastkę: Mateusz Tobjasz – Przemysław Szabat, Karol Worach, Piotr Augustyniak, Marcin BochenekMariusz Marczak, Donatas Nakrošius, Piotr Kosiorowski, Rafał Kosiec, Michał Zapaśnik – Bartosz Wiśniewski.

Naszym zdaniem Polonia może rzeczywiście w spotkaniu pojawić się w takim składzie. Pauzującego za kartki Szabata powinien zastąpić Grzegorz Wojdyga. Jedynym wyłomem może być Krystian Pieczara, który może „wygryźć” Zapaśnika.

Herb Polonii z 2004 r.
Herb Polonii z 2004 r.

Z informacji jakie uzyskaliśmy od komornika sądowego przy Sądzie Rejonowym dla Warszawy-Żoliborza w Warszawie Michała Patynowskiego nie znalazł się chętny do nabycia praw do herbu spółki Ireneusza Króla. – Dzisiejsza licytacja odbyła się, jednak z powodu braku chętnych była bezskuteczna – powiedział naszemu portalowi Pytanowski.

Taka mała kuchnia dla piszących o sprawie. Herb, który licytowano wyglądał tak jak na zdjęciu po prawej…

Przypominamy, że dziś o 17:00 klub organizuje „Czarny Wtorek” z: prezesem Jerzym Engelem, dyrektorem sportowym Jerzym Engelem jr, dyrektorem marketingu Radosławem Majdanem, trenerem Igorem Gołaszewskim oraz Rafałem KoścemKrystianem Pieczarą Bartoszem Wiśniewskim.

Źródło: własne / Mazowiecka Piłka / Polonia Warszawa

Author: Kwikster

Barwy moro, ciemny kaptur, Kwik to dziwny bywa stwór, o swej Polonii marzy dzień i noc i w Gwiezdnych Wojen wierzy moc [wierszyk z czasów ogólniaka... niezmiennie na czasie ;)]

10 thoughts on “Na Mazowszu nie wierzą w Polonię. Dziś Czarny Wtorek

  1. Oczywiście przy takich „wzmocnieniach” Sokoła ( Nykiel, Zasada ) zajęcie przez nich pierwszego miejsca będzie graniczyło z cudem.
   No, ale przecież cuda nieraz się zdarzają – tyle, że w tym przypadku szans raczej nie mają 🙂

  2. Wzmocnienie Sokoła „na papierze” robią ogromne wrażenia. Trzeba jednak pamiętać, że zapewne Łabędzki, Zasada i Nykiel zakończą w Sokole karierę. Każdy z nich zagrał wiele meczów w Ekstraklasie i raczej na żadnym awans do 2 ligi nie robi wrażenia, i nie będą dla niego narażać swojego zdrowia, w tym widzę jakąś nadzieję.

  1. Poprzednie trzy mecze z Sieradzem to wstydliwe blamaże, w których nawet bramki nie strzeliliśmy. Nie widzę innej możliwości, jak wygrana – tym bardziej, że potencjałem sportowym, finansowym i organizacyjnym nam nie dorastają.
   Przewyższają nas tylko pomocą samorządową dla klubu – ale to temat na inne opowiadanie.

 1. Wiem @olo o tym. Muchomor opisuje rywali, więc już mieliśmy okazje o tym popisać. Porażki na wyjeździe rozumiem. Ostatnio przegraliśmy u siebie za Końki, więc może „Konik” wygra.
  Mecz jest niebywale kluczowy, bo z Działoszynem raczej wygramy, a siłą rozpędu mogą dać nadzieję na awans, w który wierzy mało kto 😉

  1. My jakoś lepiej gramy jak nikt nie wierzy w sukces. Jak wszystko wskazuje, że powinniśmy wygrać, to zrąbiemy to w wielkim stylu. Może sam się oszukuję, ale to taka ostatnia nadzieja co mi pozostała.

 2. a ja jestem optymistą i w walkę o awans wierzę!!
  może ilość wzmocnień nie rzuca na kolana, za to skład z poprzedniej rundy okrzepł! dołożyliśmy doświadczonych Wiśnię i Szabata, oraz młodych, którzy nie są tylko koniecznym uzupełnieniem składu, ale jak pokazali na sparingach, mogą spokojnie powalczyć o pierwszą jedenastkę!!
  z kolei dopiero co Piast Gliwice pokazał jak koncertowo spierniczyć start rundy rewanżowej, więc ja również wierzę, że nasi rywale pogubią punkty i wszystko jest jeszcze możliwe!
  Wszyscy na K6!!!!

 3. I w sumie te „wzmocnienia” Sokoła mają ponad 100 lat. A sam Łabędzki już 37 krzyżyków dźwiga. Z kolei Zasada nie wiem, czy w ogóle w piłkę grał przez ostatni rok. Tak więc, jak pisze Muchomor robi to wrażenie, ale tylko na papierze.

Dodaj komentarz