Wygrana w dodatkowym sparingu

Z względu na przełożenie 1 kolejki rundy wiosennej, Polonia zagrała dziś jeszcze jeden mecz towarzyski. Choć początkowo mowa była o wewnętrznej grze treningowej, to Jerzemu Engelowi jr udało w ostatniej chwili umówić mecz towarzyski z Ursusem, który Polonia wygrała 1:0

Mariusz Marczak
Mariusz Marczak (fot. Robe)

Zwycięską bramkę dla „Czarnych Koszul” zdobył Mariusz Marczak, po uderzeniu z rzutu wolnego z 18 metrów . Swoje okazje miał też Bartosz Wiśniewski, ale jego strzały dwukrotnie lądowały na poprzeczce. Co prawda raz udało mu się strzelić bramkę, ale sędzie odgwizdał spalonego.

Na oficjalnej stronie możemy również przeczytać podsumowanie meczu przez Igora Gołaszewskiego. Trener jest bardo zadowolony z tego, że udało rozegrać się to spotkanie, piłkarze mogli rozładować emocje, które narosły w ostatnim tygodniu. Kolejną zaletą była naturalna murawa, na której odbył się dzisiejszy mecz. Choć wygraliśmy tylko jedną bramką, Gołaszewski uważa, że Polonia zagrała dobrze. Nasza drużyna przeważała, rywal tylko raz zagroził bramce Przemysława Kazimierczaka. Gołaszewski tradycyjnie narzeka jednak trochę na skuteczność, która znów szwankowała. To mogło być jednak wynikiem nie najlepszej murawy.

05.03.2016 – Pęcław
Ursus Warszawa – Polonia Warszawa 0:1 (0:1)
bramka: Mariusz Marczak 16

Polonia: Przemysław Kazimierczak (65. Jan Balawejder) – Marcin Bochenek (75. Bazyli Kokot), Daniel Choroś, Donatas Nakrošius, Grzegorz Wojdyga – Mariusz Marczak (80. Mariusz Wierzbowski), Rafał Kosiec, Piotr Kosiorowski, Marcin Kluska (75. Mateusz Jaroszewski) – Krystian Pieczara (70. Mateusz Małek), Bartosz Wiśniewski (80. Michał Stasz)

Źródło: własne/kspolonia.pl/ursus.org.pl

Author: muchomor

1 thought on “Wygrana w dodatkowym sparingu

Dodaj komentarz