Podsumowanie zimowych przygotowań drużyn grupy łódzko – mazowieckiej 3 ligi

W najbliższą sobotę zaczyna się runda wiosenna rozgrywek 3 ligi grupy  łódzko- mazowieckiej. Zanim rozbrzmi pierwszy gwizdek, polecamy zapoznać się z wynikami gier kontrolnych zespołów z tej ligi i ich transferami. Tych były sporo i niektóre naprawdę robią wrażenie.

DSC_0143

Legenda: m. – mecze, b. – bramki; liczba meczów i bramek w nawiasie = liczba meczów i bramek w poprzedniej rundzie; gdy zawodnik rozegrał średnio mniej niż 45 minut na mecz,  podawaliśmy liczbę minut spędzonych na boisku, a nie liczbę meczów; liczbę bramek podawaliśmy tylko u tych zawodników, którzy jakiekolwiek zdobyli; z kolei brak liczby meczów przy niektórych zawodnikach spowodowany jest brakiem informacji.


BŁĘKITNI RACIĄŻ

Sparingi: Błękitni rozegrali  na razie 7 meczów towarzyskich; 4 wygrali: 2:1 z Pelikanem Łowicz (III liga), 2:1 z Ożarowianką Ożarów Mazowiecki (IV liga), 9:0 ze Spartą Złotów (liga okręgowa) i 2:1 z MKS-em Ciechanów (IV liga); jeden zremisowali: 0:0 ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki (III liga); 2 też przegrali: 2:0 z Ursusem Warszawa (III liga), 2:0 z MKS-em Przasnysz (IV liga)

Transfery:  Błękitni po zakończeniu rundy zatrudnili nowego szkoleniowca – Karola Szweda. Do Błękitnych przyszliKrystian Pomorski (pomocnik, 16 m. i 1b., z Olimpii Zambrów (II liga)), Adrian Pluta (obrońca, 12 m., z Nadwiślana Góra (II liga)), Paweł Nowotka (obrońca, 15 m. i 1 b., ze Startu Otwock (III liga)), Adam Radwański (pomocnik, z Wisły Płock (I liga)), Damian Szczepański (pomocnik, 153 minut, z Legionovii Legionowo (II liga)) i Mariusz Holik (w jednym ze sparingów doznał kontuzji barku i raczej w rundzie wiosennej nie zagra) (obrońca, 2 m., z Nadwiślana Góra (II liga)); odeszli natomiast: Damian Skumórski (obrońca, 8 m.), Marcin Kowalski (pomocnik, 254 minut), Konrad Popławski (obrońca, 640 minut), Łukasz Wróbleski (pomocnik, 17 m. i 1 b., do  MKS-u Przasnysz (IV liga)), Robert Wróblewski (obrońca, 15 m., do MKS-u Przasnysz) i Łukasz Stański (pomocnik, 16 m., do Töcksfors IF (Szwecja, VI poziom rozgrywek)).


BROŃ RADOM

Sparingi: Broń rozegrała 12 meczów towarzyskich (oprócz tego jeszcze 2 nieformalne), wygrała 4 z nich: 2:1 z Mszczowianką Mszczonów (IV liga), 4:0 z Pogonią Staszów (IV liga), 6:0 z Lewartem Lubartów (III liga) i 1:0 z Legionovią Legionowo (II liga); jeden zremisowała: 2:2 z GKS-em Tychy (II liga), aż 7 przegrała: 2:3 z Lechią Tomaszów Mazowiecki (III liga), 2:1 z Motorem Lublin (III liga), 2:6 z Lechią Tomaszów Mazowiecki (III liga), 1:0 z Dolcanem Ząbki (I liga, mecz trwał 45 minut), 2:0 z Victorią Sulejówek (IV liga, mecz trwał 45 minut), 2:0 z Pilicą Białobrzegi (III liga), 1:0 ze Skaryszewianką Skaryszew (liga okręgowa) i 1:0 z juniorami Broni.

Transfery: Po rozczarowującej dla Broni rundzie, w radomskiej drużynie doszło do prawdziwej rewolucji. Do Broni przyszliAdrian Ligienza (pomocnik, 11 minut, z Dolcanu Ząbki (I liga), Daiji Kimura (napastnik, 19 m. i 7 b., z Rominty Gołdap (III liga)), Wiktor Kupiec (obrońca, 14 m., z GKS-u Orzeł Wierzbica (IV liga)), Piotr Prasek (bramkarz, 1 m., z LKS-u Promna (liga okręgowa)), Michał Bojek (pomocnik, 350 minut, z Energi Kozienice (III liga)), Łukasz Kominiak (obrońca, 16 m., ze Świtu Nowy Dwór Mazowiecki (III liga)), Dominic Szyszka (napastnik, 0 m., z Wigier Suwałki (I liga)), Kamil Czarnecki (napastnik, 16 b., z Szydłowianki Szydłowiec (IV liga))odeszli: Jakub Kumoch (pomocnik, 3 m., do KS Warki (IV liga), Bartosz Krukowski (obrońca, 13 m.), Patryk Gregorek (pomocnik, 30 minut), Mateusz Matracki (bramkarz, 6 m.), Bartosz Kaszubowski (napastnik, 488 minut i 2 b., do SC Leinefede 1912 (Niemcy, VI poziom rozgrywek)), Mikołaj Skórnicki (obrońca, 16 m. i 1 b.), Jan Kowalski (pomocnik, 13 m. i 1 b.),  Paweł Ankurowski (obrońca, 15 m. i 1b.) i Mateusz Dziubek (pomocnik, 15 m. i 1 b.).


ENERGIA KOZIENICE

Sparingi: Energia ma za sobą 10 meczów kontrolnych; wygrała sześć: 4:0 z Bronią Radom (juniorzy), 4:2 z Powiślakiem Końskowola (IV liga), 2:0 z Żyrardowianką Żyrardów (IV liga), 5:0 z Promnikiem Łaskarzew (liga okręgowa), 2:0 z Orłem Wierzbica (IV liga) i 2:1 z Mazovią Mińsk Mazowiecki (IV liga); jeden zremisowała: 1:1 ze Spartą Jazgarzew (IV liga); 3 przegrała: 2:1 z Lewartem Lubartów (III liga), 1:0 z Pilicą Białobrzegi (III liga) i 5:0 z Radomiakiem Radom (II liga).

Transfery: Energia Kozienice również zmieniła trenera, w lutym nowym szkoleniowcem został Artur Kupiec. Energia została wzmocniona przez: Bartosza Kozickiego (napastnik, ze Skaryszewianki Skaryszew (liga okręgowa)), Macieja Gędaja (napastnik, Młodzika Radom), Konrada Paterki (pomocnik, z Młodzika Radom) i Jakub Kozłowski (bramkarz, 12 m., z Wisły Snadomierz (III liga)); odeszli natomiast: Jakub Zolech (bramkarz, 90 minut), Dominik Wolski (pomocnik, 20 minut, do Centrum Radom (A – klasa)), Tomsz Kubala (pomocnik, 209 minut, do ŁKS-u Łomża (III liga)), Michał Bojek (pomocnik, 350 minut, do Broni Radom (III liga)), Daniel Ciupiński (napastnik, 17 m. i 1 b.), Bartłomiej Siwak (pomocnik, 68 minut, do Centrum Radom).


LECHIA TOMASZÓW MAZOWIECKI

Sparingi: Lechia dotychczas rozegrała 11 meczów kontrolnych, wygrała aż 10 razy: 3:2 z Bronią Radom (III liga), 3:1 z Rakowem Częstochowa (II liga; mecz odbył się tuż po sparingu Rakowa z ŁKS-em, więc częstochowianie grali w dużej mierze rezerwami), 2:1 z KS-em Paradyż (IV liga), 2:1 ze Zniczem Pruszków (II liga), 3:1 z Górnikiem Wałbrzych (III liga), 4:1 z Lechią Dzierżoniów (III liga), 4:1 z Widzewem Łódź (IV liga), 6:0 z Zawiszą Rzgów (IV liga), 6:2 z Bronią Radom (III liga) i 2:1 z Radomiakiem Radom (II liga); doznała tylko jednej porażki – 6:0 z Legionovią Legionowo (II liga).

Transfery: Do klubu dołączyło 4 nowych piłkarzy: Mateusz Janiec (pomocnik, 217 minut, z Puszczy Niepołomnice (II liga)), Paweł Zięba (pomocnik, 218 minut, z GKS-u Bełchatów (I liga)), Adrian Rejmak (pomocnik, 4 m. i 1 gol, z Zagłębia II Lubin (III liga)) i Łukasz Bąkowicz (obrońca, 17 meczów, z Warty Działoszyn (III liga)); odeszło 5 piłkarzy: Dawid Stańdo (napastnik,  84 minuty i 1 b., do Ceramiki Opoczno (klasa okręgowa)),  Mateusz Matysiak (obrońca,  620 minut, (klasa okręgowa)), Mariusz Krawczyk (pomocnik, 54 minuty, do Term Ner Poddębice (III liga)), Paweł Majchrowski (obrońca, 13 m. i 1 b., do Warty Działoszyn (III liga)) i Wiktor Żytek (pomocnik, 17 m. i 9 b. do Śląska Wrocław).


LEGIA II WARSZAWA

Sparingi: Rezerwy Legii mają za sobą 10 sparingów; 4 razy wygrały: 3:0 z Mazurem Karczew (IV liga), 3:1 ze Stomilem Olsztyn (I liga), 2:1 z Wartą Poznań (III liga) (mecz przerwany w 86 minucie z powodu przepychanek między piłkarzami) , 4:2 z Wisłą Puławy (II liga); 2 razy zremisowały: 2:2 z Olimpią Elbląg (III liga),1:1 z Legionovią Legionowo (II liga); cztery razy przegrały: 2:0 z Jagiellonią II Białystok (III liga), 4:2 Lechem II Poznań (III liga), 5:1 ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki (III liga) i 2:1 z Ożarowianką Ożarów Mazowiecki (IV liga).

Transfery: Legię II Warszawa opuściliPablo Dyego (pomocnik, 9 m. i 2b., do Fluminense FC (Brazylia)), Arkadiusz Piech (npastnik, 4 m., do AEL Limassol (Cypr)),  Wojciech Kochański (obrońca, 11 m., do GKS-u Katowice (I liga)), Sylwester Szymański (pomocnik, 61 minut,),  Artur Haluch (bramkarz, 10 m., do Chojniczanki Chojnice (I liga)) i Dawid Leleń (bramkarz, 4 m., prawdopodobnie do Gryfu Wejherowo (II liga)). Legię II Warszawa wzmocnią przede wszystkim najzdolniejsi zawodnicy z drużyn młodzieżowych. Wielce prawdopodobnym jest, że wiosną w rezerwach będzie też grał Ivica Vrdoljak – najdroższy piłkarz w historii Ekstraklasy i były kapitan pierwszego zespołu Legii. W drugiej drużynie ma on dojść do formy po ciężkiej kontuzji. Po upadku Dolcanu do drużyny rezerw dołączył tez Mateusz Wieteska (obrońca, 6 m. i 1 b.). Możliwe jest też, że w rezerwach będą grywać Marek Saganowski i Jarosław Niezgoda (napastnik, 20 m. i 9 b., z Wisły Puław (II liga)), którzy mają małą szansę na występy w pierwszej drużynie.


ŁKS ŁÓDŹ

Sparingi: ŁKS rozegrał 9 sparingów, 6 wygrał: 7:0 z LUKS-em Bałucz (klasa okręgowa), 1:o z GKS-em Jastrzębie (III liga), 5:0 z Wartą Sieradz (III liga), 4:2 z KSZO Ostrowiec (III liga), 4:2 z Pelikanem Łowicz (III liga) i 6:1 z Andrespolią Wiśniowa Góra (IV liga); 3 przegrał: 2:0 z Rakowem Częstochowa (II liga), 3:1 z GKS-em Tychy (II liga) i 2:1 z GKS-em Bełchatów (I liga)

Transfery: Po tym, jak nowym trenerem został Robert Szwarc, w składzie ŁKS-u doszło do małej rewolucji. Do klubu dołączyło aż 11 graczy: Adrian Świątek (napastnik, 19 m. i 11 b., z Finishparkietu Drwęca Nowe Miasto Lubawskie (III liga)),  Mateusz Krysiński (pomocnik, 88 m. i 1 b., z MKS-u Ełk (III liga)), Patryk Bryła (pomocnik, 13 m. i 2 b., z Okocimskiego KS Brzesko (II liga), Rafał Barzyc (napastnik, z Huraganu Wołomin (IV liga)), Fabian Woźniak (obrońca, 75 minut, z Siarki Tarnobrzeg (II liga)), Radosław Jacek (obrońca, 15 m. i 3 b., z Okocimskiego KS Brzesko (II liga)), Aleksander Ślęczka (obrońca, 7 m., z Okocimskiego KS Brzesko), Michał Stryjewski (pomocnik, z Mławianki Mława (IV liga)), Paweł Pyciak (pomocnik, 18 m. i 1 b., z Okocimskiego KS Brzesko), Przemysław Kocot (obrońca, z NFV Gelb-Weiss Görlitz (VI liga niemiecka)) i Kamil Rozmus (obrońca, kilka minut, z Wigier Suwałki (I liga)). Z klubu natomiast odeszli: Kacper Mielewczyk (obrońca, 21 minut), Władysław Terentjew (obrońca, 129 minut), Oskar Szumer (obrońca, 8 m.), Darius Cibulskas (pomocnik, 7 m.), Dominykas Grizas (napastnik, 5 m. i 1 b.), Łukasz Dynel (pomocnik, 15 m., do Andrespolii Wiśniowa Góra), Radosław Bryzek (pomocnik, 5 m.), Rafał Serwaciński (pomocnik, 14 m. i 1 b., do Warty Sieradz (III liga)), Adrian Filipiak (obrońca, 5 m., do Neru Poddębice (III liga)) i Szymon Salski (obrońca, 13 m., do Zawiszy Rzgów (IV liga)).


OSKAR PRZYSUCHA

Sparingi: Oskar dotychczas rozegrał 8 sparingów; 4 wygrał: 4:2 z Chojniakiem Wieniawa (A – klasa), 3:0 z Żyrardowianką Żyrardów (IV liga), 2:1 z KS-em Konstancin (IV liga) i 5:1 z Neptunem Końskie (IV liga), 4 przegrał: 5:3 z KS Paradyż (IV liga), 3:1 z Partyzantem Radoszyce (IV liga), 4:3 z Orłem Wierzbica (IV liga) i 5:3 z Koroną II Kielce (III liga).

Transfery: Po zmianie trenera na Bolesława Strzemińskiego, w składzie Oskara doszło do kilku zmian; do Oskara dołączyli: Patryk Gil (Ruszcovia Borkowice (A-klasa)), Bartłomiej Włodarczyk (Drogowiec Jedlińsk (klasa okręgowa)), Maciej Nowak (Drogowiec Jedlińsk (klasa okręgowa)), (prawdopodobnie) Ołeksandr Menżeha (pomocnik, 6 m., z Aresnalu Kijów (III liga, Ukraina)), Karol Kucharski (obrońca, z Radomiaka Radom (II liga)), Bartosz Bogacz (napastnik, 17 m. i 1 b., z Pilicy Białobrzegi (III liga)), Bartłomiej Madej (napastnik, 19 m. i 9 b., Pilica Przedbórz (IV liga), i Kamil Kobryń (pomocnik, 12 m., z Korony II Kielce (III liga)); odeszli: Daniel Żurawski (obrońca, 8 m. i 2 b., do Wilgi Garwolin IV liga)),  Kacper Wnuk (pomocnik, 12 m.), Kacper Michalski (obrońca, 16 m.), Cezary Czpak (pomocnik, 14 m. i 1 b.) i Kamil Lewiński (pomocnik, 628 minut i 1 b.).


PELIKAN ŁOWICZ

Sparingi: Pelikan rozegrał 9 meczów kontrolnych, 5 wygrał: 3:0 z Wartą Sieradz (III liga), 7:0 (luty 2016) i 7:2 (listopad 2015) z Orłem Nieborów (IV liga), 1:0 z Widzewem Łódź (IV liga) i 5:0 z Mszczowianką Mszczonów (IV liga), 4 przegrał: 2:1 z Błękitnymi Raciąż (III liga), 1:0 z Pogonią Grodzisk Mazowiecki (III liga), 4:2 z ŁKS-em Łódź (III liga) i 1:0 z Ursusem Warszawa (III liga)

Transfery: W trakcie zimowego okresu przygotowawczego do Pelikana przyszło 8 zawodników: Fabian Fałowski (napastnik, 16 m. i 9 b., z Podhala Nowy Targ (III liga), Mateusz Gul (pomocnik, z Olimpii II Grudziądz (liga okręgowa)), Wojciech Wojcieszyński (pomocnik, 19 m. i 5 b., z Okocimskiego KS Brzesko (II liga), Aleksander Kozioł (pomocnik, (bramkarz, 16 m., z Okocimskiego KS Brzesko ), Mateusz Kasprzyk (obrońca, 19 m. i 1 b., z Okocimskiego KS Brzesko),Jurij Hłuszko (napastnik, 19 m. i 6 b., z Okocimskiego KS Brzesko), Bartosz Bujalski (pomocnik, 9 m. i 4 b., z Term Ner Poddębice (III liga)) i Konrad Wieczorek (obrońca, 17 m. z Puszczy Niepołomice (II liga));  również 6 zawodników odeszłoDaniel Bończak (pomocnik, 17 m. i 2 b., do Widzewa Łódź (IV liga)), Krystian Siatkowski (napastnik, 19 minut, do Orła Nieborów (IV liga)), Mateusz Czarnecki (bramkarz, 0 m.), Szymon Salwin (pomocnik, 37 minut, do Term Ner Poddębice), Robert Kowalczyk (napastnik, 11 m. i 5 b., do Widzewa Łódź) i Szymon Kiwała (pomocnik, 16 m. i 1 b.).


PILICA BIAŁOBRZEGI

Sparingi: Pilica rozegrała dotychczas 7 sparingów; 5 wygrała: 2:1 z Orłem Wierzbica (IV liga), 4:2 z Mazovią Mińsk Mazowiecki (IV liga), 1:0 z Energią Kozienice (III liga), 3:0 z Hutnikiem Warszawa (IV liga) i 2:0 z Bronią Radom (III liga); 2 razy przegrała: 5:2 ze Spartą Jazgarzew (IV liga) i 4:2 z Mszczonowianką Mszczonów (IV liga)

Transfery: Do Pilicy dołączyliDaniel Malina (bramkarz, ze Sparty Szamotuły (klasa okręgowa)), Sebastian Janik (pomocnik, 11 m i 2 b., z Okocimskiego KS Bresko (II liga), Jarosław Moroz (z Ukrainy), Arkadiusz Oziewicz (pomocnik, 10 m. i 5 b., z LKS-u Promna (liga okręgowa)), Zbigniew Obłuski (napastnik, 16 m. i 6 b., z Polonii Warszawa) i Kamil Hernik (pomocnik, 2 b., z Bzury Chodaków (IV liga)); odeszli: Aleksiej Dubina (obrońca, 0 m., kontuzja), Marcin Figiel ([pomocnik, 4 m. i 1 b., do Chełmianki Chełm (III liga)), Konrad Wojtkielewicz (pomocnik, 13 m., do Sparty Jazgarzew (IV liga)), Bartosz Bogacz (napastnik, 17 m. i 1 b., do Oskara Przysucha (III liga)), Norbert Wnukowski (bramkarz, 3 m.), Kamil Ziemnicki (pomocnik, 270 minut i 1 b.), Andrzej Krajewski (obrońca, 15 m., do Pogoni Grodzisk Mazowiecki (III liga)), i Mariusz Borzęcki (pomocnik, 150 minut).


POGOŃ GRODZISK MAZOWIECKI

Sparingi: Pogoń rozegrała 9 sparingów. Drużyna z Grodziska wygrała 5 razy: 3:0 z Bzurą Chodaków (IV liga), 1:0 z Mazurem Karczew (IV liga), 2:1 ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki (III liga), 1:0 z Pelikanem Łowicz (III liga) i 2:1 z Ożarowianką Ożarów Mazowiecki (IV liga); 2 razy zremisowała: 1:1 z KS Konstancin (IV liga), 1:1 z Unią Warszawa (liga okręgowa); 2 razy przegrała: 3:2 z Mazovią Mińsk Mazowiecki (IV liga), 3:2 z SC Sparkasse Weiz (Austria, III poziom rozgrywek) .

Transfery: Do klubu dołączyliMichał Panufnik (obrońca, z Czarnych Węgrów (IV liga)), Kacper Jadacki (obrońca, 45 minut, ze Startu Otwock (III liga)), Szymon Maruszewski (obrońca,  8 m., ze Startu Otwock (III liga)), Jakub Cesarek (pomocnik, 16 minut, z Dolcanu Ząbki (I liga)), Dominik Dukalski (napastnik, z Hutnika Warszawa (IV liga)) Andrzej Krajewski (obrońca, 15 m., z Pilicy Białobrzegi (III liga)); odeszliMichał Strzałkowski (napastnik, 92 minuty, prawdopodobnie do Victorii Sulejówek (IV liga)), Damian Rakoczy (pomocnik, 20 minut), Mateusz Gliński (pomocnik, 12 m. i 1 b., do Świtu Nowy Dwór Mazowiecki (III liga))Jewhen Romanow (obrońca, 14 m., do Mazovii Mińsk Mazowiecki (IV liga)). Pogoń od grudnia 2015 roku ma też nowego trenera – został nim Marek Końko.


POLONIA WARSZAWA

Sparingi: Polonia rozegrała dotychczas 7 meczów towarzyskie; 5 wygrała: 1:0 z Ursusem Warszawa (III liga), 2:1 z FK Krasnodar (u-21), 6:0 z Huraganem Wołomin (IV liga), 1:0 z Pogonią Siedlce (I liga) i 5:1 z Bugiem Wyszków (IV liga); raz zremisowała: 0:0 z Wigrami Suwałki (I liga), doznała jednej porażki: 5:0 z Legionovią Legionowo (II liga).

Transfery: Zima w Polonii była wyjątkowo spokojna, do klubu przyszliPrzemysław Szabat  (obrońca, 15 meczów i 3 gole, ze Świtu Nowy Dwór Mazowiecki (III liga)), Bartosz Wiśniewski (pomocnik, 259 minut, ze Znicza Pruszków (II liga)), Mateusz Małek (pomocnik, z MKS-u Polonia Warszawa), Mariusz Wierzbowski (pomocnik, z Białych Orłów); z klubem pożegnali sięZbigniew Obłuski (napastnik, 16 m. i 6 b., do Pilicy Białobrzegi (III liga))Bartosz Wybraniec (obrońca, 10 m., do Victorii Sulejówek (IV liga)) i Sebastian Pindor (pomocnik, 281 minut i 1 b., do Victorii Sulejówek (IV liga)).


SOKÓŁ ALEKSANDRÓW ŁÓDZKI

Sparingi Sokół rozegrał dotychczas 11spotkań, 6 z nich wygrał: 2:1 z GKS-em Jastrzębie (III liga), 2:0 ze Skrą Częstochowa (III liga), 1:0 ze Zniczem Pruszków (II liga), 2:0 z Nerem Poddębica (III liga), 3:0 z LKS-em Rosanów (IV liga) i 4:1 z Andrespolią Wiśniowa Góra (IV liga) ; 2 zremisował: 2:2 z Żyrardowianką Żyrardów (IV liga), 2:2 ze Zjednoczonymi Stryków (IV liga); 3 przegrał: po 2:0 z Polonią Bytom i Zniczem Pruszków (oba kluby II liga) i 1:0 z Zawiszą Rzgów (IV liga).

Transfery: Do Sokoła przyszło pięciu piłkarzy: Michał Łągiewczyk (napastnik, 108 minut, z Term Ner Poddębice (III liga)), Sebastian Ostrowski (bramkarz, 1 m., z Term Ner Poddębice),  Michał Łabędzki (obrońca, 18 m., z Olimpii Grudziądz (I liga)), Krzysztof Nykiel (obrońca, 19 m. i 1 b., z Zawiszy Bydgoszcz (I liga)) oraz Mariusz Zasada (obrońca, przez ostatnia rundę nie grał w piłkę z powodu kontuzji); z klubu odeszliJakub Indraszczyk (pomocnik, 1 minut, do Andrespolii Wiśniowa Góra (III liga)).


START OTWOCK

Sparingi: Klub po raz kolejny ma ogromne problemy organizacyjne i finansowe, dlatego dużą część składu w najbliższej rundzie stanowić będą młodzieżowcy. Start po zakończeniu rundy opuścił też trener – Piotr Zasada. Jak poinformował dziennikarz Mateusz Sokołowski, trenerem został Dawid Bułka, który w ostatniej rundzie był asystentem trenera. Jednak jak wyjaśnia Norbert Bandurski (Przegląd Sportowy), oficjalnie pierwszym trenerem będzie Aneta Grójska (również trener kobiecej drużyny Staru), ze względu na posiadanie odpowiedniej licencji. W trakcie przygotowań Start rozegrał 3 sparingi z drużynami z niższych klas rozgrywkowych.

TransferyOdeszli: Rafał Wiśniowski (pomocnik,  15 m., do KS-u Konstancin (IV liga)), Damian Krzyżewski (bramkarz, 11 m., do Ursusa Warszawa (III liga)), Rafał Wiśniowski (pomocnik, 15 m., do KS-u Konstancin (IV liga)), Martin Koćmierowski (pomocnik, 164 minuty, do Olimpii Zambrów (II liga)), Dawid Brewczyński (pomocnik, 15 m. i 1 b., do KS Konstancin (IV liga)), Kacper Jadacki (obrońca, 45 minut, do Pogoni Grodzisk Mazowiecki(III liga)), Szymon Maruszewski (obrońca,  8 m., do Pogoni Grodzisk Mazowiecki (III liga)), Paweł Nowotka (obrońca, 15 m. i 1 b., do Błękitnych Raciąż (III liga)), Łukasz Choiński (pomocnik, 14 m. i 4 b., do Huraganu Wołomin (IV liga)), Mikołaj Tokaj (pomocnik, 16 m. i 5 b., do Huraganu Wołomin) i Paweł Bylak (napastnik, 16 m i 2  b., do Huraganu Wołomin).


ŚWIT NOWY DWÓR MAZOWIECKI

Sparingi: Drużyna z Nowego Dworu ma za sobą 10 meczów towarzyskich. Wygrała 5 z nich: 3:1 z Wisłą Puławy (II liga), 3:0 z KS Łomianki (IV liga), 5:1 z Legią II Warszawa (III liga), 5:0 z Victorią Sulejówek (IV liga) i 5:2 z Bzurą Chodaków (IV liga); 3 zremisowała : 1:1 z Olimpią Zambrów (II liga), 0:0 z Błękitnymi Raciąż (III liga) i 2:2 z Radomiakiem Radom (II liga); 2 też przegrała: 2:1 z Wisłą Płock (I liga), 2:1 z Pogonią Grodzisk Mazowiecki (III liga)

Transfery: Przyszli: Konrad Perzyna (pomocnik, z KS Raszyn (IV liga)), Piotr Krawczyk (pomocnik, 380 minut, z Pogoni Siedlce (I liga)), Sebastian Szerszeń (pomocnik, 12 m. i 3 b., z Arki II Gdynia (III liga)), Kamil Dankowski (obrońca, 580 minut, z Legionovii Legionowo (II liga)), Łukasz Stanisławski (pomocnik, z Białych Orłów), Mateusz Gliński (pomocnik, 12 m. i 1 b., z Pogoni Grodzisk Mazowiecki (III liga)), Krzysztof Napora (pomocnik, 145 minut, z Radomiaka Radom (II liga) i Radosław Kamiński (pomocnik, Fujieda MYFC; odeszli: Jakub Mażysz (napastnik, 197 minut, do Stali Stalowa Wola (II liga)), Piotr Cichocki (napastnik, 11 minut), Marcin Podsiadlik (obrońca, 5 m.), Przemysław Szabat (obrońca, 15 m.i 3 b., do Polonii Warszawa) i Łukasz Kominiak (obrońca, 16 m., do Broni Radom(III liga)).


TERMY NER PODDĘBICE

Sparingi: Ner rozegrał 7 meczów towarzyskich; 2 wygrał: 2:1 ze Zjednoczonymi Bełchatów (IV liga), 2:1 z GKS-em II Bełchatów (IV liga); 2 zremisował: 2:2 z Omegą Kleszczów (IV liga), 1:1 z Jutrzenką Warta (IV liga); 3 przegrał: 2:0 z Sokołem Aleksandrów Łódzki (III liga), 4:2 z Sokołem Kleczew (III liga) i 4:0 z Polonią Środa Wielkopolska (III liga).

Transfery: Nowy trener – Tomasz Muchiński dokonał kilku transferów. Do klubu przyszli: Przemysław Różycki (napastnik, 14 m. i 1 b., z Warty Sieradz (III liga)), Mariusz Krawczyk (pomocnik, 54 minuty, z Lechii Tomaszów Mazowiecki (III liga)), Szymon Salwin (pomocnik, 37 minut, z Pelikana Łowicz (III liga)), Patryk Przybylski (Sport Perfect (A-klasa), Alex Sesay (napastnik, przez ostatnie pół roku trenował z Widzewem Łódź (IV liga), kiedyś podobno grał na Cyprze) Adam Konieczny (napastnik, 8 b., z Jutrzenki Warta (IV liga)), Adrian Filipiak (obrońca, 5 m., z ŁKS-u Łódź (III liga)) i Michał Chachuła (bramkarz, 3 m., z Widzewa Łódź (IV liga)); odeszli: Michał Łągiewczyk (napastnik, 108 minut, do Sokoła Aleksandrów Łódzki (III liga)), Adam Grzybowski (obrońca, 15 m., do Töcksfors IF (Szwecja, VI poziom rozgrywek)),  Damian Sosin (obrońca, 207 minut, do UKS-u SMS Łódź), Bartosz Bujalski (pomocnik, 9 m. i 4 b., do Pelikana Łowicz (III liga)), Tomasz Bogołębski (obrońca, 15 m. i 3 b., do Warty Sieradz (III liga)), Sebastian Ostrowski (bramkarz, 1 m., do Sokoła Aleksandrów Łódzki (III liga)), Sebastian Motyka (napastnik, 388 minut, do UKS-u SMS Łódź), Szymon Łuczak (pomocnik, 169 minut) i Maciej Marciniak (bramkarz, 4 m., do Górnika Łęczyca (klasa okręgowa)).


URSUS WARSZAWA

Sparingi: Ursus zagrał 14 meczów towarzyskich, 6 wygrał: 2:0 z Błękitnymi Raciąż (III liga), 7:0 z MKS-em Ciechanów (IV liga), 2:1 z Unią Warszawa (liga okręgowa), 1:0 z Pelikanem Łowicz (III liga), 1:0 z SEMP-em Warszawa i 2:1 z Drukarzem Warszawa (IV liga); 3 zremisował: 1:1 z Dolcanem Ząbki (I liga, mecz trwał 45 minut), 1:1 z Wilgą Garwolin (IV liga), i 0:0 z KS Konstancin (IV liga); przegrał pięć: 1:0 z Polonią Warszawa (III liga), 2:0 z Legionovią Legionowo (II liga), 1:0 z Ożarowianką Ożarów (IV liga), 3:0 z Pogonią Siedlce (I liga, mecz trwał 45 minut) i 3:0 ze Zniczem Pruszków (II liga).

Transfery: Do Ursusa dołączyliDamian Krzyżewski (bramkarz, 11 m., ze Startu Otwock (III liga)),  Maciej Ofmański (obrońca, 0 m., z Rakowa Częstochowa (II liga) i Mateusz Baranowski (obrońca, 0 m., ze Znicza Pruszków (II liga).


WARTA DZIAŁOSZYN

Sparingi: Warta rozegrała 8 meczów kontrolnych; 5 wygrała: 5:0 z WKS-em Wieluń (liga okręgowa), 3:2 z Polonią Poraj (IV liga), 11:0 z LZS-em Rudniki (A- klasa), 4:1 z Unią Sulmierzyce (klasa okręgowa) i 1:0 ze Skrą Częstochowa (III liga); raz zremisowała: 3:3 z GKS-em Bełchatów (I liga); 2 przegrała: 2:1 z Wartą Sieradz (III liga) i 4:1 z Rakowem Częstochowa (II liga).

Transfery: W Warcie doszło do niewielu zmian; przyszedł jeden zawodnik: Paweł Majchrowski (obrońca, 13 m. i 1 b., do Lechii Tomaszów Mazowiecki (III liga)); odeszliŁukasz Bąkowicz (obrońca, 17 meczów, do Lechii Tomaszów Mazowiecki (III liga)), Piotr Przezak (pomocnik, 9 m., do Warty Sieradz (III liga)) i Witold Grzywiński (obrońca, 13 m., do Omegi Kleszczów (IV liga)).


WARTA SIERADZ

Sparingi: Warta rozegrała 9 sparingów. Piłkarze z Sieradza wygrali 6 z nich : 2:0 z Omegą Kleszczów (IV liga), 2:1 z Wartą Działoszyn (III liga), 3:1 z Zawiszą Rzgów (IV liga), 7:0 z LKS-em Zapole (klasa okręgowa), 3:1 z juniorami Warty Sieradz, 1:0 z GKS-em Bełchatów (I liga); jeden zremisowali : 2:2 z GKS-em II Bełchatów (IV liga); 2 przegrali: 3:0 z Pelikanem Łowicz (III liga), 5:0 z ŁKS-em Łódź (III liga)).

Transfery: W Warcie Sieradz podczas zimowego okresu przygotowawczego doszło do kilku zmian w składzie. Do klubu przybyliRafał Serwaciński (pomocnik, 14 m. i 1 b., z ŁKS-u Łódź (III liga)), Tomasz Bogołębski (obrońca, 15 m. i 3 b., z Neru Poddębica (III liga)), Piotr Przezak (pomocnik, 9 m., z Warty Działoszyn (III liga)); z drużyną pożegnali się natomiast: Kamil Woźniak (napastnik,  51 minut, do Jutrzenki Warta (IV liga)), Dawid Szczepański (napastnik, 151 minut, do Zawiszy Pajęczno (IV liga)), Wojciech Gulas (pomocnik, 152 minuty) i Przemysław Różycki (napastnik, 14 m. i 1 b., do Term Ner Poddębice).

Źródła: własne / blekitniraciaz.eu / bronradom.pl / energiakozienice.pl / kozienice24.pl / lechia1923.pl / legia.net / lkslodz.pl / lksfans.pl / radomsport.pl / pilica.bialobrzegi.pl / pelikan.lowicz.pl / pogongrodzisk.pl / tssokol.pl / huragan-wolomin.pl / widzewtomy.pl / nerpoddebice.futbolowo.pl / dzialoszyn.com.pl / wartasieradz.com / 90minut.pl / transfermarkt.pl/ mazowieckapilka.pl/ Przegląd Sportowy „Skarb Kibica”/polskieligi.net/ www.facebook.com/mksoskar.przysucha

Author: muchomor

3 thoughts on “Podsumowanie zimowych przygotowań drużyn grupy łódzko – mazowieckiej 3 ligi

    1. W sumie to nie spodziewałem się tylu zmian u rywali (gdybym się spodziewał, to nie zabrałbym się w ogóle za to 😉 ). Widać, że jednak wiele drużyn poważnie boi się spadku i w tym jedyna nadzieja dla nas.

  1. Siódma drużyna może być pewna utrzymania, a może nawet ósma, jak zwycięzca naszej grupy wygra baraże, a nikt ze spadkowiczów nie trafi do naszej grupy. Ale o otrzymanie – według stanu na dziś będzie walczyło aż dwanaście zespołów. I ci chcąc nie chcąc będą starać się urywać punkty zespołom z wyższych pozycji, w tym Sokołowi, Lechii, Legii, ale także i nam. My musimy wszytko wygrywać – i jak piszesz Muchomorze: w tym nadzieja dla nas.

Dodaj komentarz