Jerzy Engel w TVP, Dźwigała w Turbokozaku

Kilka dni temu wywiadu dla TVP Sport udzielił wywiadu Prezes Spółki Jerzy Engel, który opowiedział o swojej działalności, nowym stadionie i planach na przyszłość. 

Jerzy Engel
Jerzy Engel (fot. Urlich / dumastolicy.pl)

Pan Engel bardzo chciałby, żeby Polonia znów odżyła i nawiązała do wspaniałej historii. Wspomina piłkarzy, jak i innych sportowców, którzy oprócz występowania w Polonii, występowali też w reprezentacji na arenie międzynarodowej. Prezes marzy  o tym, żeby w Polonii znów tętniło życie. Aby na trybuny znów zapełniały się fanami, a przyjście na stadion na każdy mecz, było czymś naturalnym. Do tego potrzebny jest nowy stadion. Jak wiemy, został znaleziony już inwestor, zgodę wyraziło miast, teraz trzeba tylko czekać na szybkie zrealizowanie procedur. Pan Engel chwali też zaangażowanie wszystkich kibiców, w tym miasta, którzy angażują się w odbudowę klubu. Życzyłby sobie tylko jeszcze większego zainteresowania biznesu Polonią. Całą wypowiedź można odsłuchać na stronie TVP.

W „Turbokozaku” (zabawa/konkurs organizowany przez Canal + Sport, która ma sprawdzić techniczne umiejętności polskich piłkarzy)  wystąpił nasz był zawodnik i trener – Dariusz Dźwigała. Pomimo tego, że obecnie zajmuje się już szkoleniem piłkarz, poszło mu bardzo dobrze. Na razie zajmuje 3 miejsce i wyprzedza kilku graczy, występujących w Ekstraklasie. Występ Dźwigały możecie zobaczyć poniżej.

Canal+ Sport przygotował też inny materiał z naszym były zawodnikiem – Aleksandarem Todorovskim. Musiał on poradzić sobie z polskim łamańcem językowym. Zobaczcie, jak mu poszło.

Źródło: własne / Canal+ / TVP

Author: muchomor

Dodaj komentarz