Kaczucha (1): Mocne rozdanie…

Intensywna taktyka spółki pozwala nam sądzić, że jesteśmy bliscy zamknięcia kadry na rundę jesienną. Póki co zbrojenia wskazują na jedno: szykujemy się do walki o II ligę.

Konrad Cichowski
Konrad Cichowski (fot. Lugher)

Nim o wzmocnieniach. Przyjrzyjmy się osłabieniom składu. Zespół opuszcza ośmiu zawodników, którzy w ostatnim sezonie grali sporo. Nowych włodarzy nie przekonali Grzegorz ArłukowiczKonrad Cichowski (trenuje ze Świtem), Adam Grzybowski (związał się z beniaminkiem III ligi, Nerem Poddębice), Michał Gwiazda, Andrzej Krajewski, Bartosz Niksiński (trenuje ze Świtem), Kamil Tomas i Igor Jaszczak (praktycznie pół roku leczył kontuzję). Dodatkowo do Sulejówka wraca Jan Dźwigała.

Drugą kategorię emigrantów stanowią zawodnicy, którzy nie chcieli podpisać umów ze spółką. W tej grupie znaleźć możemy zdolną młodzież, która do końca walczyła w rozgrywkach CLJ: Michał Brudnicki, Grzegorz Janiszewski, Filip Kowalczyk, Przemysław Płacheta i Bartłomiej Urbański. Szukają dla siebie miejsca gdzie indziej. Brudnicki podobno w Grodzisku Mazowieckim, Janiszewski w Pruszkowie, Kowalczyk w Nowym Dworze Mazowiecki, a ostatnia dwójka w juniorach Legii. Szkoda, bo trener Igor Gołaszewski wiązał z nimi nadzieje.

Mariusz Marczak
Mariusz Marczak (fot. cozadzien.pl)

Przejdźmy więc do nowych nabytków. Kadrę wzmocnią doświadczeni gracze, którzy mieli epizody w Ekstraklasie oraz na zapleczu najwyższej klasy rozgrywkowej. Największy przeskok zrobił Piotr Kosiorowski, który po kilku latach wrócił na Konwiktorską. Ostatnio grał w I ligowej Pogoni Siedlce.

Sporym wzmocnieniem może być także ekipa z Narwi Ostrołęka, czyli Marcin Truszkowski i Mariusz Marczak. Truszkowski ostatnie lata spędził w Tarnobrzegu, gdzie często drażnił lokalnych rywali Siarki, czyli Stal Stalową Wolę. Marczak natomiast strzelał dla Broni Radom. Dwukrotny król strzelców III ligi miał trafić na K6 jeszcze za czasów Józefa Wojciechowskiego, ale tedy wybrał ofertę Jagiellonii Białystok. Ostatnim ofensywnym zawodnikiem jest Zbigniew Obłuski, który do końca rozgrywek gonił Marczaka. Najlepszy snajper Pilicy Białobrzegi w opinii sztabu Polonii może dać nam sporo radości.

Zespół wzmocnił także Wojciech Szymanek, który ma być grającym asystentem. Wzmocnić Polonię powinien niedługo także Rafał Kosiec, który po pół roku gry w II lidze (GKS Tychy) pragnie powrócić w rodzinne strony.

Czy to koniec? Według zapewnień sztabu do czasu wyjazdu na obóz w Kołobrzegu kadra zostanie zamknięta. Czy to jest możliwe? Zależy…

Nadal słabo wygląda obsada młodzieżowa zespołu. Po tym jak inne ścieżki kariery obrali zdolni zawodnicy, którzy pomogli w utrzymaniu, zostało mało wartościowych juniorów. Są oczywiście Aleksander Tomaszewski i Bartosz Wybraniec, ale to troszkę za mało. Gołaszewski wierzy w Daniela Chorosia, Aleksandra Giczelę, Marcina Kluskę, Bazylego Kokota i Sebastiana Pindora, ale czy to nie będzie za mało?

Author: Kwikster

Barwy moro, ciemny kaptur, Kwik to dziwny bywa stwór, o swej Polonii marzy dzień i noc i w Gwiezdnych Wojen wierzy moc [wierszyk z czasów ogólniaka... niezmiennie na czasie ;)]

Dodaj komentarz