Kosiec wraca do Polonii. Gołaszewski i Szymanek o nowych

Polonia dziś powinna sfinalizować kolejną umowę z nowym piłkarzem. Szykuje się wielki come back na stadion przy ul. Konwiktorskiej 6.

Rafał Kosiec
Rafał Kosiec (fot. Lugher / dumastolicy.pl)

Po pół roku występów dla GKS Tychy do „Czarnych Koszul” powróci Rafał Kosiec. Defensywny pomocnik po zakończeniu sezonu nie zdecydował się przedłużyć kontraktu z klubem ze Śląska.

Szukał miejsca na Mazowszu, ale pomimo zainteresowania trenera Dolcanu Ząbki Dariusza Dźwigały wychowanek stołecznej Agrykoli nie został zaakceptowany przez władze klubu i trafił na treningi do Polonii.

Podczas naszej ostatniej rozmowy Kosiec zapowiadał, że kiedyś wróci do klubu. Nie sądziliśmy, że opiekun sympatycznej małpki Miki dokona tego tak szybko!

W okolicach stadionu usłyszeliśmy także, że Tomasz Kucz podpisał kontrakt z Bayerem Leverkusen. Jeśli to prawda, to gratulujemy!

Z Pogonią Grodzisk Mazowiecki trenuje Kacper Lachowicz. Informacje na swoim Twitterze podał Emil Kot. – Kacper Lachowicz przebywa na testach w Pogoni Grodzisk Mazowiecki. W sobotę decyzja odnośnie transferu/wypożyczenia.

Portal „Łódzki Futbol” informuje natomiast, że Adam Grzybowski zwiąże się z beniaminkiem III ligi łódzko-mazowieckiej Nerem Poddębice. – Wbrew wcześniejszym zapowiedziom Adam Grzybowski nie będzie w rundzie jesiennej nowego sezonu bronił barw beniaminka łódzkiej klasy okręgowej – KS Sand Bus Kutno. Piłkarz zadeklarował chęć gry w Nerze Poddębice, który wywalczył wicemistrzostwo IV ligi łódzkiej i od nowego sezonu będzie występował w III lidze łódzko-mazowieckiej.

Igor Gołaszewski
Igor Gołaszewski (fot. Marcin Połeć / FB)

O transferach Polonii pisze dzisiejsza „Gazeta Wyborcza”. Zakupy podsumował trener Igor Gołaszewski: Transfery poszły sprawnie, nowych zawodników pozyskaliśmy szybko, ale taki był plan. Zależało nam, by mieć czas, żeby wkomponować ich w zespół – mówi w „GW” Gołaszewski. – Dokonaliśmy ofensywnych zakupów, bo tak właśnie ma grać Polonia w nowym sezonie – dodaje 47-letni szkoleniowiec.

Popularny „Konik” bardzo cieszy się z powrotu Piotra Kosiorowskiego. – Jestem przekonany, że Piotrek będzie dużym wzmocnieniem. Grywał w wyższych ligach, także w ekstraklasie, w trudnych momentach jego doświadczenie może okazać się dla nas bezcenne – przyznaje w „Wyborczej”.

Co Gołaszewski sądzi o pozostałych zawodnikach ofensywnych? – Dobrze poukładani taktycznie [Marcin Truszkowski, Mariusz Marczak – przyp. Kwikster], zaawansowani technicznie, skuteczni pod bramką. Szczególnie Marczakowi, jak to się mówi, piłka nie przeszkadza w grze (…) To chłopak jeszcze niespełniony [Zbigniew Obłuski – przyp. DS]. Jest szybki, silny, a do tego zna realia trzeciej ligi. Będziemy mieli z niego pociechę. 

Obecną kadrę w rozmowie z „oficjałką” podsumował grający asystent Gołaszewskiego, Wojciech Szymanek. – Każda podejmowana decyzja jest wcześniej omawiana w gronie szkoleniowców Polonii. Doświadczeniem trenerskim na pewno ustępuję kolegom, ale całkowicie zgadzam się z opinią, że mamy w drużynie piłkarzy, którzy już tworzą solidny blok defensywny. Oczywiście, obserwowaliśmy kilku potencjalnych kandydatów, jednocześnie dokładnie analizując styl gry obrońców, których mamy w zespole. Być może jeszcze ustępują rywalom doświadczeniem, ale na pewno nie umiejętnościami. Grzegorz Wojdyga, Piotr Augustyniak i Marcin Bochenek są w stanie powstrzymać każdego rywala. Uniwersalny Donata Nakrošius może grać na kilku pozycjach, a Bartosz Wybraniec i Bazyli Kokot, mimo młodego wieku prezentują się bardzo solidnie. Na pewno pod względem ofensywnym wartość naszego zespołu wzrosła znacząco i było to już widać w sobotę, w trakcie przeprowadzonej gry wewnętrznej, na którą patrzyliśmy z wielką przyjemnością, bo bez treningu taktycznego i bez wprowadzanych schematów robili na boisku dużo dobrego. Nowi zawodnicy wprowadzili znaczącą różnicę w grze ofensywnej zespołu, a w przypadku naszych obrońców można być pewnym, że czas jest ich największym sprzymierzeńcem, bo dzięki odpowiedniemu podejściu i zaangażowaniu są w stanie osiągnąć wysoki poziom – zdradza.

Szymanek wypowiedział się także o powrocie Kosiorowskiego. – Obaj w tym samym czasie zaczynaliśmy kopać piłkę na Konwiktorskiej, obaj właśnie tu wspinaliśmy się po szczeblach piłkarskiej kariery, z tą różnicą, że czas mija nieublaganie, a Piotrek w ogóle się nie zmienia. Nadal jest szczupłym, eleganckim i trzymającym fason kolesiem, będącym w stanie pograć na wysokim poziomie jeszcze przez kilka ładnych sezonów. Na pewno jest w stanie pomóc naszej drużynie i będzie ważnym jej ogniwem. Wciąż jest zdrowym chamem, który budzi u rywali respekt i mówię to z wielką sympatią wiedząc, że Kosior nie obrazi się za te słowa. Za długo się znamy – mówi dla serwisu oficjalnego.

Piotr Wojdyga
Piotr Wojdyga (fot. Przemysław Cynkier / stalmielec.com)

Strona oficjalna poinformowała, że wczoraj do sztabu trenerskiego dołączył zapowiadany przez nas kilka dni temu Piotr Wojdyga. Zajmie się on szkoleniem bramkarzy „Czarnych Koszul”.

Wczoraj pod okiem Jarosława Steca odbył się test szybkości naszych zawodników. Trener od przygotowania fizycznego z polonistami skupia się na razie na siłowych elementach technicznych. – (…) najpierw wprowadzimy jakość, a dopiero potem zaczniemy budować parametry wartości siły. Z tego też powodu w tym tygodniu świadomie zrezygnowaliśmy z udziału zespołu w meczach sparingowych, natomiast każdego dnia zaplanowaliśmy po dwie jednostki treningowe. Zaczynamy od zajęć wytrzymałościowych przeprowadzanych już w podgrupach, podobnie jak w przypadku treningów siłowych, które będą prowadzone indywidualnie z każdym z zawodników, według moich ocen i zaleceń – mówi Stec.

Ultras Enigma zaprasza do zapisów się na koszulki „Dzieci Warszawy”. Koszt 50 zł. Żeby się zapisać należy wpłacić pieniądze z góry na konto, albo zapłacić w „Czarnej Koszuli”. Numer konta: 89 1160 2202 0000 0002 1831 8363 (w tytule DW, rozmiar, imię i nazwisko). Zapisy trwają do 13 lipca. Koszulki prawdopodobnie będą dostępne od 23 lipca. Koszulka tylko na zapisy, więcej sztuk nie będzie robionych.

 Źródło: własne / Gazeta Wyborcza / kspolonia.pl / Ultras Enigma / Łódzki Futbol

Author: Kwikster

Barwy moro, ciemny kaptur, Kwik to dziwny bywa stwór, o swej Polonii marzy dzień i noc i w Gwiezdnych Wojen wierzy moc [wierszyk z czasów ogólniaka... niezmiennie na czasie ;)]

1 thought on “Kosiec wraca do Polonii. Gołaszewski i Szymanek o nowych

Dodaj komentarz