Kibice Świtu nie zobaczą meczu. Polsat Sport o Gierwatowskim [update]

Na meczu ze Świtem nie pojawią się fani gości. Sprawę relacjonuje serwis klubu z Nowego Dworu Mazowieckiego. W notatce możemy przeczytać, że: 

Wojciech Szymanek, Igor Gołaszewski
Wojciech Szymanek w meczu ze Świtem (fot. Michał Kulesza / mksswit.pl)

W dniu 18 marca 2015 roku MKS Świt złożył zamówienie na 150 biletów, czym spełniono warunek zawarty w § 16 pkt. 20a Regulaminu rozgrywek piłkarskich MZPN na sezon 2014/2015. W związku z tym zgodnie z § 16 pkt. 18 tegoż Regulaminu klub MKS Polonia Warszawa ma obowiązek przyjąć zorganizowaną grupę kibiców Świtu w liczbie co najmniej 5% ogólnej liczby udostępnionych miejsc na stadionie – mecz Polonia-Świt jest imprezą niemasową (999 udostępnionych miejsc), stąd dla kibiców Świtu powinno zostać przygotowane minimum 50 biletów. Otrzymaliśmy odpowiedź, że sektor gości zostanie udostępniony po wpłacie z góry należności za bilety (100 sztuk) do czwartku 26 marca 2015 roku do godziny 16.00. Wpłaty za 65 biletów, mimo że Regulamin rozgrywek nic o tym nie mówi i nie jest to wymóg przyjęcia kibiców gości, dokonaliśmy w piątek 27 marca 2015 roku. Imienną listę z PESELAMI przesłaliśmy w poniedziałek 30 marca 2015 roku zachowując wymóg § 16 pkt. 20b Regulaminu rozgrywek piłkarskich MZPN na sezon 2014/2015. W związku z zachowaniem wszystkich wymogów tegoż Regulaminu dotyczących zasad przyjmowania kibiców gości poprosiliśmy o zajęcie stanowiska w sprawie przez Mazowiecki Związek Piłki Nożnej.

Otrzymaliśmy pismo od Łódzkiego Związku Piłki Nożnej o następującej treści: Działając w imieniu Łódzkiego Związku Piłki Nożnej w nawiązaniu do pisma z dnia 30.03.2015 r. dotyczącego meczu III ligi Polonia Warszawa – Świt Nowy Dwór Mazowiecki wyjaśniam, co następuje.

W związku z informacją o braku realizacji przez klub Świt  Nowy Dwór Mazowiecki zaleceń dotyczących udziału zorganizowanej grupy kibiców gości, Wydział Bezpieczeństwa ŁZPN wyraża zgodę na rozegranie meczu III ligi MKS Polonia Warszawa – Świt Nowy Dwór Mazowiecki w dniu 01.04.2015 r. bez udziału zorganizowanej grupy kibiców gości.

Według informacji jakie uzyskaliśmy od kierownika drużyny Kamila Majewskiego niedługo powinna pojawić się oświadczenie Polonii w tej sprawie.

Dodatkowo pragniemy poinformować, że kibice Świtu nie zasiądą w sektorze gości z powodu nie uiszczenia opłaty za swoje bilety w terminie. O takiej konieczności klub MKS Świt został powiadomiony oficjalnym pismem z dnia 24 III 2015 roku. Niezależny od MKS Polonia Warszawa termin zamawiania służb porządkowych na mecze rozgrywane przy Konwiktorskiej 6 powoduje, iż niespełnienie wymogu wcześniejszego uregulowania należności za wejściówki niestety równa się z niemożliwością otworzenia sektora gościa.

Z kolei na stronie telewizji Polsat Sport możemy przeczytać ciekawy artykuł o Zdzisławie Gierwatowskim [link tutaj]

Grał wbrew, teraz pewnie wielu powie, zdrowemu rozsądkowi w rozgrywkach konspiracyjnych. Walczył w Powstaniu Warszawskim. Po kapitulacji znalazł się w obozie przejściowym w Pruszkowie, skąd brawurowo zbiegł, razem z aktorką Ireną Kwiatkowska. Po wojnie odbudowywał macierzysty klub zdobywając z nim mistrzostwo Polski w roku 1946. To wydarzenie to jedna z legend Warszawy – wydarzyła się w Polsce rzecz niewytłumaczalna – pierwsze powojenne mistrzostwo Polski w piłce nożnej zdobyła drużyna ze zrujnowanego miasta – mistrz na gruzach- mówiono o Polonii.

– Często całą paczką wybieraliśmy się po zakup butów butów piłkarskich na bazar Różyckiego. (…) Kostiumy zdobywaliśmy własnym przemysłem. Niektórym z nas szyły je żony, sąsiadki, niektórym znajome krawcowe – wspominał Zdzisław Gierwatowski.

Rozgrywki toczono wtedy systemem pucharowym. W pierwszej lidze rozegrał 39 spotkań, zdobywając 6 goli. Grał na pozycji lewego obrońcy. Karierę zmuszony był zakończyć z powodu kontuzji w wikeu 30 lat.

Źródło: własne / MKS Świt NDM / Polsat Sport

Author: Kwikster

Barwy moro, ciemny kaptur, Kwik to dziwny bywa stwór, o swej Polonii marzy dzień i noc i w Gwiezdnych Wojen wierzy moc [wierszyk z czasów ogólniaka... niezmiennie na czasie ;)]

2 thoughts on “Kibice Świtu nie zobaczą meczu. Polsat Sport o Gierwatowskim [update]

  1. A mi sie wydaje ze to celowa robota mks bo ich nie stac na ochrone albo z tymi golodupcami nikt nie chce wspolpracowac.
    Wstyd, a potem są pretensje ze nas na mecze nie wpuszczają albo wręcz zatrzymują na rogatkach miast i miasteczek.

Dodaj komentarz