Olimpia rozgromiła polonistów

Polonia zagrała dziś w Świeciu sparing z Olimpią Grudziądz (czwarty zespół I ligi, ich trenerem jest Dariusz Kubicki). „Czarne Koszule” uległy 4:0…

Pierwsza bramka padła już w 16 minucie, goście wykorzystali błąd w polu karnym Polonii. Po tym zdarzeniu „Czarne Koszule” uspokoiły grę i pokusiły się o kilka okazji w polu karnym Olimpii. Najlepszą okazję miał Michał Zapaśnik, który po dobrym podaniu Patryka Bartusiaka (gracz rezerw Górnika Zabrze, III liga – 12/0) nie zdołał oszukać bramkarza rywali. W drugiej połowie Olimpia bez litości karciła Polonię i trzy błędy w polu karnym skutkowały końcowym rezultatem.

Cztery bramki to i tak minimalny wymiar porażki graczy z Warszawy. To piłkarze Olimpii dużo częściej byli przy piłce, prowadzili grę i tworzyli groźne akcje. Trzecioligowcy nie mogli znaleźć sposobu na przedarcie się pod bramkę grudziądzan, a nawet kiedy to się udawało, nie potrafili odnaleźć drogi do siatki – relacjonował portal „Nasze Miasto”.

Graliśmy z drużyną, która występuje dwie klasy rozgrywkowe niżej i to w zasadzie było widoczne w każdym elemencie dzisiaj. Naprawdę pożyteczny sparing, potraktowaliśmy go jako dobrą jednostkę treningową (…) Brakuje nam jeszcze trochę dynamiki i to jest najważniejsze. A z takich rzeczy taktyczno-technicznych dopuściliśmy jeszcze do dwóch-trzech sytuacji przeciwnika, do których nie powinniśmy dopuścić. No i skuteczność musi być lepsza, bo tu dzisiaj mogło być o kilka bramek więcej – podsumował trener biało-zielonych Dariusz Kubicki.