Tomas i Bochenek wzmocnili Polonię

Profil akademii MKS-u Polonia Warszawa poinformował wczoraj, że nowym zawodnikiem „Czarnych Koszul” został gracz Pilicy Białobrzegi Kamil Tomas.

Kamil Tomas
Kamil Tomas (fot. polonia.waw.pl)

23-letni Tomas jest wychowankiem Pogoni Siedlce. Świetnie asystujący boczny obrońca swoją karierę kontynuował w Zniczu Pruszków, skąd trafił do Pilicy. Warto zaznaczyć, że w rundzie jesiennej sezonu 2008/09 zaliczył epizod w zespole Młodej Ekstraklasy Jagiellonii Białystok.

Jesienią w barwach klubu z Białobrzegów zagrał w 17 meczach, zdobył w nich 4 gole. Jest to drugi zawodnik z zewnątrz, którego pozyskała Polonia.

Marcin Bochenek
Marcin Bochenek (fot. polonia.waw.pl)

Dziś natomiast MKS poinformował, że Marcin Bochenek również został zawodnikiem „Czarnych Koszul”. – Bardzo dobra dyspozycja Marcina w sparingach, a zwłaszcza umiejętne podłączanie się do akcji ofensywnych, sprawiają, że będzie on znaczącym wzmocnieniem dla drużyny Czarnych Koszul w rundzie wiosennej. Żeby nacieszyć stęsknionych za porywającą grą kibiców Polonii, potrzebujemy zawodników właśnie tak walecznych i ambitnych, jak Marcin – skomentował zakontraktowanie na 1,5 roku byłego gracza Siarki Tarnobrzeg trener Marek Końko.

Bochenek jest wychowankiem Victorii Zerzeń. Później grał w Legii, Arce Gdynia, Zniczu Pruszków i wspomnianej Siarce. Jesienią w II lidze zagrał 12 meczów i strzelił jedną bramkę. Wystąpił też w dwóch spotkaniach Pucharu Polski.

Wcześniej zakontraktowano Michała Zapaśnika. Dodatkowo warto nadmienić o zawodnikach, którzy wrócili z wypożyczeń, czyli Igorze Jaszczaku i Igorze Sapale oraz Gerardzie Boruniu, który wyleczył kontuzję.

Kolejni w kolejce do podpisania umów zdają się być Marcin Bochenek, Michał Gwiazda oraz Bartosz Niksiński. Bardzo prawdopodobny jest także angaż Konrada Cichowskiego, który prezentuje się dobrze podczas treningów oraz gier kontrolnych.

Źródło: własne / MKS Polonia Warszawa

Author: Kwikster

Barwy moro, ciemny kaptur, Kwik to dziwny bywa stwór, o swej Polonii marzy dzień i noc i w Gwiezdnych Wojen wierzy moc [wierszyk z czasów ogólniaka... niezmiennie na czasie ;)]

1 thought on “Tomas i Bochenek wzmocnili Polonię

  1. Cytat: -Dyrektor Paweł Olczak tłumaczył nam ten ruch problemami finansowymi i swoistym montowaniem drużyny na „wariata”- cha, cha, cha, co za wzruszająca szczerość, a jak tak sobie myślę, że to działanie na „wariata” ma swoje racjonalne uzasadnienie. Chodzi tylko i wyłącznie o to, aby utrwalić istniejący układ w klubie, to znaczy żeby NASZA Polonia pozostała tylko i wyłącznie amatorską karykaturą futbolowej potęgi. Długie łapy ma UBecja z Łazienkowskiej 3 i trzeba przyznać, że wraz z PZPN-em rozegrali całą akcję zniszczenia Polonii jednym pociągnięciem w sposób profesjonalny i niezwykle skuteczny. Moje nieśmiertelne pytanie pozostaje nadal otwarte – w jakiej wysokości pobiera pensję p. dyr. P. Olczak ? Czy doczekam się kiedykolwiek odpowiedzi, czy też nadal pozostanę w czarnej dupie niewiedzy. A do Was Polonijni Bracia mam jedno zapytanie czy wiecie, że żyjemy w kraju który nie należy do nikogo i gdzie każdy kto ma chociaż odrobinę władzy robi to, co mu się żywnie podoba ? Długo jeszcze macie zamiar żyć złudzeniami i czekać na kolejny cud nad Wisłą ? A może by tak jednak zaufać Jerzemu Engelowi, który pragnie odbudować Polonię i pomóc mu ze wszystkich sił ? Pomimo oporu i niechęci „pewnych” wpływowych polonijnych środowisk.

Dodaj komentarz