Polonia wygrywa z Olimpią Zambrów

Polonia prowadzona przez trenera Marka Końko rozbiła dziś Olimpię Zambrów (lider III ligi podlasko-warmińsko-mazurska) 4:2.

Konrad Cichowski
Konrad Cichowski (fot. pogon.lebork.pl)

Początek sparingu należał do Olimpii. Pierwszy strzał expolonisty Dominika Lemanka z wolnego wyłapał Michał Brudnicki. Chwilę później gospodarze objęli prowadzenie. Długo nie cieszyli się z tego wyniku. Poloniści odrobili straty po rzucie rożnym. Po dośrodkowaniu Kamila Tomasa i główce Piotra Augustyniaka piłkę do bramki wpakował Grzegorz Janiszewski. Gol na 2:1 dla Zambrowian padł po rzucie wolnym. Pod koniec I połowy „Czarne Koszule” wyrównały. Akcję rozegrali Bartosz Niksiński oraz Michał Zapaśnik, piłkę do bramki strzelił ten pierwszy. Chwilę później prawie identyczną akcję rozegrali Zapaśnik i Adam Czerkas, strzał nowego napastnika Polonii powędrował nad poprzeczkę bramki Olimpii.

Na początku II połowy piłkę po pięknym rajdzie Igora Jaszczaka piłkę do siatki gospodarzy wbił Konrad Cichowski. Następna groźna sytuacja Polonii, to uderzenie w poprzeczkę Jaszczaka po zagraniu Marcina Kluski. Dobrze w sytuacji „sam na sam” miał okazję wykazać się Tomasz Siryk, który w porę naprawił błąd Jana Dźwigały. W odpowiedzi Kluska po dobrym dryblingu trafił prosto w bramkarza rywali. W końcówce po podaniu Siryka piłkę przejął Tomas, testowany obrońca Pilicy Białobrzegi dośrodkował do Cichowskiego, który główką ustalił wynik sparingu.