Mała laurka dla Drygalskiego. Terminarz wiosenny…

Strona Vavaflava.com opisuje zaproszenie Alessandro Della Valle na stadion warszawskiej Polonii w poprzednim sezonie.

Alessandro Della Valle
Alessandro Della Valle (fot. polonia.waw.pl)

Tekst jest sporą laurką dla ówczesnego dyrektora sportowego Adama Drygalskiego, który „uknuł całą intrygę”. W skrócie polegało to na zaproszeniu reprezentanta San Marino (który strzelił Polakom bramkę w meczu eliminacji Mistrzostw Świata – przyp. DS) na mecz „Czarnych Koszul”. Smaczku dodały zapewnienia, że Polonia rozważa pozyskanie bohatera tego małego kraju. 19 września 2013 Piotr Koźmiński napisał na swoim koncie na Twitterze, że Polonia zamierza starać się o transfer Della Valle i informacja ta od razu stała się sensacją w polskich mediach sportowych. „Sprzedanie” tematu wpływowemu dziennikarzowi o dużym zasięgu działania było jednym z kluczowych elementów sukcesu tej akcji marketingowej. Lawina szumu medialnego ruszyła momentalnie. Każdy portal publikujący wiadomości ze świata sportu tego dnia mówił o Polonii, dziennikarze fascynowali się wizją transferu. Ludzie dyskutowali między sobą, czy Polonię na pewno na niego stać, czy piłkarz się odnajdzie w polskiej lidze, przeciwko komu i z kim grałby w IV lidze, kim on tak naprawdę jest i przede wszystkim czy to prowokacja, czy tą plotkę popierają faktyczne działania?

(…) 21 września 2013, dziennikarze Faktu poinformowali, że Della Valle wylądował w Warszawie, po czym wybrał się na mecz Polonii przeciwko Czarnym Węgrów i- „został tam przyjęty jak król”. Polonia wysłała po niego na lotnisko… limuzynę. „Czuję się jak w raju. Niesamowita sprawa. Nie wierzę, że to wszystko dzieje się naprawdę”- miał stwierdzić Sanmaryńczyk. Przegląd Sportowy, największe i najbardziej znane medium sportowe w Polsce, zrealizowało nawet z tej okazji specjalną video relację (przypominam, że mówimy cały czas o meczu na poziomie IV ligi!).

Kibice przygotowali na ten mecz specjalną oprawę, a drużyna „Czarnych Koszul” wygrała 3-0. Szum medialny, który wytworzył się wokół Polonii, spowodował, że frekwencja na stadionie była o kilkaset osób wyższa niż normalnie, liczba akredytacji wydanych dziennikarzom była większa niż na niektórych meczach Polonii z czasów Ekstraklasy, a gość honorowy- Della Valle- po meczu długo pozował do zdjęć z kibicami i co najważniejsze zjadł uroczystą kolację wraz z Drygalskim i reprezentantami firmy Drutex. Co ciekawe, firma ta dwa tygodnie po tym wydarzeniu została oficjalnie przedstawiona jako nowy sponsor Polonii. Jak przyznał potem pomysłodawca tej akcji, zamieszanie w mediach związane z transferem Sanmaryńczyka do Polonii odegrało istotną rolę w procesie pozyskiwania sponsora. Zadowolenie z akcji wyraziła także firma SKOK Wołomin, która została zaprezentowana jako pierwszy sponsor klubu w tygodniu poprzedzającym przylot Della Valle do Warszawy.

Na stronie MKS-u pojawił się terminarz III ligi łódzko-mazowieckiej:

 • 14 marca 14:00 Polonia Warszawa – Warta Sieradz
 • 21 marca 14:00 Polonia Warszawa – GKP Targówek
 • 1 kwietnia 19:11 Polonia Warszawa – Świt Nowy Dwór Maz.
 • 12 kwietnia 15:00 Polonia Warszawa – Pogoń Grodzisk Maz.
 • 22 kwietnia 19:11 Polonia Warszawa – Broń Radom
 • 3 maja 18:00 Polonia Warszawa – Łódzki KS
 • 9 maja 16:00 Polonia Warszawa – WKS Wieluń
 • 23 maja 15:00 Polonia Warszawa – Start Otwock
 • 6 czerwca 17:00 Polonia Warszawa – Radomiak Radom

MKS poinformował oficjalnie, że z zespołem trenują napastnik Konrad Cichowski (ur. 07 IV 1995) oraz bramkarz Mateusz Matracki (ur.16 II 1994), którzy w niedawnej przeszłości przywdziewali barwy Polonii.

Źródło: własne / MKS Polonia Warszawa / Vavaflava.com

Author: Kwikster

Barwy moro, ciemny kaptur, Kwik to dziwny bywa stwór, o swej Polonii marzy dzień i noc i w Gwiezdnych Wojen wierzy moc [wierszyk z czasów ogólniaka... niezmiennie na czasie ;)]

8 thoughts on “Mała laurka dla Drygalskiego. Terminarz wiosenny…

 1. Przy całej mojej wielkiej sympatii dla WP, proszę o apel: spotkajmy się wszyscy 14 marca o g. 14:00 na K6 i niech tak będzie za każdym razem, gdy Czarne Koszule będą grać na Konwiktorskiej!

  1. Kiedy – konkretnie – i w jakiej formie WP ogłosiła bojkot meczów na K6?

   Po co siejesz ferment? To kolejny pijarowski bejsbol na WP dla niezorientowanych?

Dodaj komentarz