Kolejne cięcia budżetowe w Polonii powodują, że wiosną „Czarnych Koszul” nie będzie reprezentowała kolejna dwójka piłkarzy.

Michał Steć

Michał Steć (fot. Lugher 77 / dumastolicy.pl)

Po Dominiku Lemanku i Wojciechu Szymanku taki los spotkał Michała Stecia i Piotra Tyburskiego.

Steć przyszedł na Konwiktorską w tym sezonie z Olimpii Zambrów. 23-letni pomocnik rozegrał 17 meczów, w których strzelił jedną bramkę (Pilicy Białobrzegi – przyp. DS). Tyburski grał dla Polonii jeszcze w IV lidze (rozegrał 26 spotkań). W tym sezonie popularny „Tybur” zagrał 11 spotkań. Zawdzięczamy mu gola w meczu derbowym z Ursusem.

Warto również zaznaczyć, że Dariusz Dźwigała po rozstaniu z Polonią będzie mógł zmierzyć się z niedawnymi podopiecznymi w jednym z meczów sparingowych. 28 lutego jego Dolcan zagra z „Czarnymi Koszulami”.

Adam Ryczkowski w wywiadzie dla portalu legionisci.com, wspomina swoje rozstanie z Polonią: – Wiedziałem, że nie mogę już dłużej zostać w Polonii. Przy Konwiktorskiej nie było żadnych szans na dalszy rozwój. Degradacja do IV ligi skomplikowała wszystko.

Ryczkowski twierdzi, że w Polonii w ogóle nie chciał zostać. – Miałem do wyboru dwie opcje polepszania w moich umiejętności – albo w Blackburn Rovers, albo w zespole mistrza Polski (…) gra w Legii była zdecydowanie najlepszą opcją. To zrozumiałe, że w zaistniałej sytuacji pozostanie na Konwiktorskiej byłoby krokiem wstecz. Nie miałem się nad czym zastanawiać i moi znajomi zwyczajnie to rozumieli.

Między Polonią i Legią jest – nie ukrywajmy – przepaść, która jest widoczna dosłownie we wszystkim. Legia bije na głowę każdy klub w Ekstraklasie, a coraz bliżej jej do topowych zachodnich klubów – porównał oba warszawskie kluby dla portalu legionisci.com.

Portal mkszaglebie.pl podał, że Aleksandar Todorovski ma wkrótce zostać nowym zawodnikiem Zagłębia Lubin. Grono byłych Polonistów w Lubinie będzie zatem jeszcze większe.

Źródło: własne / legionisci.com / mkszaglebie.pl