Steć i Tyburski rozwiązali kontrakty. Ryczkowski gorzko o Polonii

Kolejne cięcia budżetowe w Polonii powodują, że wiosną „Czarnych Koszul” nie będzie reprezentowała kolejna dwójka piłkarzy.

Michał Steć
Michał Steć (fot. Lugher 77 / dumastolicy.pl)

Po Dominiku Lemanku i Wojciechu Szymanku taki los spotkał Michała Stecia i Piotra Tyburskiego.

Steć przyszedł na Konwiktorską w tym sezonie z Olimpii Zambrów. 23-letni pomocnik rozegrał 17 meczów, w których strzelił jedną bramkę (Pilicy Białobrzegi – przyp. DS). Tyburski grał dla Polonii jeszcze w IV lidze (rozegrał 26 spotkań). W tym sezonie popularny „Tybur” zagrał 11 spotkań. Zawdzięczamy mu gola w meczu derbowym z Ursusem.

Warto również zaznaczyć, że Dariusz Dźwigała po rozstaniu z Polonią będzie mógł zmierzyć się z niedawnymi podopiecznymi w jednym z meczów sparingowych. 28 lutego jego Dolcan zagra z „Czarnymi Koszulami”.

Adam Ryczkowski w wywiadzie dla portalu legionisci.com, wspomina swoje rozstanie z Polonią: – Wiedziałem, że nie mogę już dłużej zostać w Polonii. Przy Konwiktorskiej nie było żadnych szans na dalszy rozwój. Degradacja do IV ligi skomplikowała wszystko.

Ryczkowski twierdzi, że w Polonii w ogóle nie chciał zostać. – Miałem do wyboru dwie opcje polepszania w moich umiejętności – albo w Blackburn Rovers, albo w zespole mistrza Polski (…) gra w Legii była zdecydowanie najlepszą opcją. To zrozumiałe, że w zaistniałej sytuacji pozostanie na Konwiktorskiej byłoby krokiem wstecz. Nie miałem się nad czym zastanawiać i moi znajomi zwyczajnie to rozumieli.

Między Polonią i Legią jest – nie ukrywajmy – przepaść, która jest widoczna dosłownie we wszystkim. Legia bije na głowę każdy klub w Ekstraklasie, a coraz bliżej jej do topowych zachodnich klubów – porównał oba warszawskie kluby dla portalu legionisci.com.

Portal mkszaglebie.pl podał, że Aleksandar Todorovski ma wkrótce zostać nowym zawodnikiem Zagłębia Lubin. Grono byłych Polonistów w Lubinie będzie zatem jeszcze większe.

Źródło: własne / legionisci.com / mkszaglebie.pl

Author: Kwikster

Barwy moro, ciemny kaptur, Kwik to dziwny bywa stwór, o swej Polonii marzy dzień i noc i w Gwiezdnych Wojen wierzy moc [wierszyk z czasów ogólniaka... niezmiennie na czasie ;)]

1 thought on “Steć i Tyburski rozwiązali kontrakty. Ryczkowski gorzko o Polonii

  1. Adaś Ryczkowski trochę myli systemy walutowe. Grał w MKS a Polonia to był jednak inny byt, nie mający ze sobą wiele wspólnego. Odchodził z MKS to los Polonii wcale nie był przesądzony.
    Po drugie niech skończy gadać o tym że legii coraz bliżej do topowych zachodnich klubów bo na pewno nie świadczy o tym np. ilość boisk treningowych, ich jakość itd.
    W przeciętnych zachodnich klubach na poziomie U17, U18 istnieją po dwa zespoły w których aż roi się od obcokrajowców. W młodej Legii chyba tych obcokrajowców nie ma wcale/

Dodaj komentarz