Końko za Dźwigałę? Decyzja do 16 stycznia…

Portal Mazowieckapilka.pl zastanawia się kto zastąpi Dariusza Dźwigałę na stanowisku pierwszego trenera warszawskiej Polonii.

Marek Końko
Marek Końko (fot. ptsportowa)

„Czarne Koszule” rozpatrują kandydatury czterech szkoleniowców: Łukasza Chmielewskiego, Marka Końki, Michała Libicha oraz Michała Maliszewskiego.

Trójka ze wspomnianych pracuje w akademii. Chmielewski z zespołem miał styczność jeszcze za czasów Piotra Dziewickiego. Pomagał „Chrumkowi” podczas pierwszego naboru. Prowadził też zajęcia z piłkarzami po zwolnieniu Dziewickiego. Libich prowadził „krótko” zespół w Ekstraklasie. Maliszewski podobnie jak poprzednik ma na swoim koncie trenowanie młodzieży w Młodej Ekstraklasie.

Końko prowadzi obecnie Start Otwock (rozbił Polonię jesienią 3:0 w Otwocku). Zespół przejął we wrześniu 2013 roku. W pierwszym sezonie zajął 9 miejsce. Na półmetku tych rozgrywek jego Start jest na miejscu 12.

Wspomniany Maliszewski wraz z trenerami Bartłomiejem Gołaszewskim, Jakubem Kaźmierczakiem i Maciejem Wierzbickim w dniach 10 – 18 stycznia przebywać będzie na stażu w hiszpańskim zespole Valencia CF. Trenerzy będą przez kilka dni przebywać na terenie akademi piłkarskiej tego hiszpańskiego klubu – Paterna Ciudad Deportiva, gdzie będą uczestniczyć w treningach i meczach grup młodzieżowych Valencii. Nasi szkoleniowcy uczestniczyć będą również w jednostkach treningowych pierwszego zespołu „Nietoperzy”, którzy w ostatniej kolejce ligowej odnieśli spektakularne zwycięstwo nad Realem Madryt. Podczas kilkudniowego pobytu w Hiszpanii nasi trenerzy będą zaangażowani w obserwację, analizę pracy w akademii piłkarskiej.

Zdaniem Macieja Wąsowicza, dziennikarza „Przeglądu Sportowego” najbliższy objęcia funkcji jest Końko. Sam zainteresowany w „Gazecie Wyborczej” przyznaje, że wie o zainteresowaniu „Czarnych Koszul”.  – Zgadza się, w tej sprawie jest coś na rzeczy – przyznał w „GW”. – Więcej powiedzieć jednak nie mogę. Jeśli kluby dojdą do porozumienia, na pewno wydadzą w tej sprawie odpowiedni komunikat – dodał.

Według słów Pawła Olczaka – Treningi wznawiamy 16 stycznia i do tego czasu drużyna będzie miała już nowego szkoleniowca.

Źródło: własne / Mazowieckapilka.pl / MKS Polonia Warszawa / Gazeta Wyborcza

Author: Kwikster

Barwy moro, ciemny kaptur, Kwik to dziwny bywa stwór, o swej Polonii marzy dzień i noc i w Gwiezdnych Wojen wierzy moc [wierszyk z czasów ogólniaka... niezmiennie na czasie ;)]

1 thought on “Końko za Dźwigałę? Decyzja do 16 stycznia…

Dodaj komentarz