Wielka Polonia wzywa MKS do zajęcia stanowiska w sprawie klubu

Prezentujemy treść oficjalnego pisma (29.04.2014 r.) zarządu Stowarzyszenia Sympatyków „Czarnych Koszul” „Wielka Polonia” do władz MKS Polonia Warszawa.

Wielka Polonia
Wielka Polonia

Zbliża się koniec sezonu, a w związku z tym i paląca konieczność podjęcia działań przygotowujących zespół do dużo większych wyzwań w III lidze. Potrzebna jest praca związana z dalszym wzmacnianiem drużyny, zapewnieniem jej niezbędnego poziomu finansowania oraz przygotowania struktury organizacyjnej. Wedle naszej wiedzy żadne z tych działań nie zostało podjęte. Stan taki grozi w najbardziej optymistycznym wariancie walką drużyny o byt w III lidze, a w najgorszym niespełnieniem warunków licencyjnych niezbędnych do rozpoczęcia rozgrywek w wyższej klasie. MKS zalega z płatnościami wobec niektórych zawodników jeszcze z rundy jesiennej oraz z wypłatami bieżących kwot dla sztabu trenerskiego. Tymczasem nie została nawet rozstrzygnięta forma organizacyjna, w jakiej drużyna ma funkcjonować w kolejnym sezonie. Mamy graniczące z pewnością wrażenie, że MKS przyjął taktykę odwlekania niezbędnych decyzji. Czasu na dyskusje i rozważanie kolejnych wariantów już nie ma!

Stowarzyszenie Wielka Polonia jest zdecydowane podjąć natychmiast intensywne działania w każdym z wymienionych wyżej obszarów. Zwracamy się zatem do zarządu MKS Polonia Warszawa z żądaniem jednoznacznej deklaracji wyboru jednego z trzech poniższych wariantów organizacyjnych:

 1. Zarząd MKS Polonia Warszawa na najbliższym posiedzeniu (nie później niż do dnia 9 maja) przekaże całą sekcję piłkarską do podmiotu wskazanego przez Stowarzyszenie Sympatyków Czarnych Koszul „Wielka Polonia”.
 2. Zarząd MKS Polonia Warszawa na najbliższym posiedzeniu (nie później niż do dnia 9 maja) przyjmie uchwałę umożliwiającą wszystkim członkom społeczności polonijnej wstąpienie do MKS na prawach członka zwyczajnego.
 3. Zarząd MKS Polonia Warszawa nie zamierza umożliwić członkom społeczności polonijnej wstąpienia do MKS na prawach członka zwyczajnego ani przekazać całej sekcji piłkarskiej do podmiotu wskazanego przez Stowarzyszenie Sympatyków Czarnych Koszul „Wielka Polonia”.

Brak wskazania wybranego przez zarząd MKS wariantu odpowiedzi w terminie do 5 maja będziemy traktować jako świadome i celowe działanie mające na celu osłabienie drużyny będące jednoznaczne z zerwaniem listu intencyjnego z dnia 23 stycznia. Deklarujemy, że w takiej sytuacji podejmiemy zdecydowane kroki mające na celu zapewnienie Polonii Warszawa normalnego funkcjonowania. Naszym nadrzędnym celem jest stworzenie drużynie komfortowych warunków do walki o awans, zapewnienie właściwych przygotowań do nowego sezonu oraz możliwości rozwoju klubu w oparciu o całą polonijną społeczność.

(w imieniu Zarządu Wielkiej Polonii – Prezes Doman Nowakowski)

Author: Kwikster

Barwy moro, ciemny kaptur, Kwik to dziwny bywa stwór, o swej Polonii marzy dzień i noc i w Gwiezdnych Wojen wierzy moc [wierszyk z czasów ogólniaka... niezmiennie na czasie ;)]

12 thoughts on “Wielka Polonia wzywa MKS do zajęcia stanowiska w sprawie klubu

 1. Niech se ludzie mowia co chca. Jesli 750 000 PLN niewystarczylo by zaplacic pensje nawet na jesieni i znowu jestesmy bankrutem ORAZ niewiadomo na co zostaly wydane pieniadzie kibicow.

  To ja mam nadzieje ze ten „biegly rewident” nastepnym razem odwiedzi kazdego lesnego dziadka pokolei. Bo to juz jest tragikomedia zeby znowu bankrutowac tym razem nawet w IV lidze…..

 2. …miałem się już nie odzywać ale…….MKS czyli …Miejski. Tak te Miasto Nasze nie dopusci Nas nawet do 1 ligi?….bo stadion……. by musieli zainwestować ,a tego nie chcą….nie chcieli Nam pomóc byśmy byli nadal w Ekstraklasie (((((a mogli.))))))….. A to że dziś mała kasa za wynajem (słowa Betti) to trzeba się cieszyć?…i co jak by MKS?..oddało by czesc udziałów(co było uzgodnione już rok temu)…to co nagle by opłaty za wynajem MIASTO TE NASZE KOCHANE by podniosło nagle?….ręce opadają….
  NOWE PIEKIEŁKO już niektórzy się cieszą :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

 3. Szlag mnie qurwa trafia gdy to czytam.To jest jawne dzialanie na szkodę Polonii.Swoich wpłat już drugi miesiąc nie widzę.Trzeba było odkupić od Króla (psia jego mać) prawo do Herbu i Barw i zacząć od B klasy nie oglądając się na nikogo.A tak znowu powtórka z historii ? Ileż qurwa można !? Upadniemy znowu tym razem w czwartej lidze ? Jeżeli tak,w co nie wierzę to tym razem już chyba na zawsze ….. :8:

 4. Tia… I jeszcze będziemy czekać nie wiadomo ile na decyzję… Będą przeciągać wszystko w czasie jak król, aż w końcu nie wystawią seniorów w rozgrywkach. Nie no, kuźwa, nie chce mi się wierzyć! To byłoby już na maksa kur…two.
  :sztandar:

 5. Z jednym się zgodzę…nasz budżet zdecydowanie przewyższa…nie tylko IV ligę, ale na pewno i III oraz pewnie większość (lub prawie wszystkich klubów) z II ligi….nie wiem czy jest to dokładnie 750.000zł czy może ciut mniej czy więcej…ale suma jest zdecydowanie prawdopodobna. W wielu klubach z którymi rywalizujemy lub będziemy rywalizować w III i II lidze…przychodzi garstka ludzi, mimo że bilety są za darmo lub za symboliczne 1-3zł….u nas płacimy praktycznie jak za ekstraklasę i mamy po 2500-3000 osób co mecz, przy zmniejszonych kosztach ochrony itd, oraz zmniejszonych opłatach za stadion….już samo to powinno dać zysk godny tego by myśleć o awansie w tej lidzie….nie mówiąc o wsparciu finansowym kibiców, zysku z reklam i sponsorów.

  Co się więc stało że przejedliśmy kasę w pół roku taką która powinna starczyć co najmniej na 18 miesięcy? ….ciężko powiedzieć….ale jedno jest pewne , ktoś tu kręci i nie wszyscy zainteresowani mają Polonię w sercu…dla kogoś jest to tylko „interes”. Trochę to smutne zwłaszcza że ostatnimi laty…już nie jeden piłkarz/działacz/inwestor…pożywił się na tym klubie…a potem uciekł. Jeśli historia ma się znów powtórzyć to uważam że jak mówi przysłowie….”do trzech razy sztuka”…i lepiej to zamknąć , przemyśleć…wyczyścić z chwastów…i dopiero za kilka lat zbudować na nowo o ile będzie jeszcze wiara w te budowanie…

  1. Jak teraz się nie uda, to powstanę minimum dwie (a pewnie z czasem i więcej) frakcji, z których każde będzie twierdzić że to ona jest tą prawdziwą Polonia a reszta t zdrajcy i złodzieje.

   A to oznacza koniec marzeń gdzieś na kolejną dekadę, co w praktyce jest końcem w ogóle, bo ludzie się rozjadą/rozejdą do swoich spraw.

 6. Dokladnie jak pisze Fenix oni NIE MOGLI w POL ROKU przezrec kasy i jesli niepokaza na co wydali kase jasno czarno na bialym to „rewident” powinien pokolei wszystkich odwiedzac az do skutku.

  Czasem sa takie sytuacje ze lesne dziadki „przekraczaja czerwona linie” i kazda metoda jest dobra jesli ktos jest w stanie ich zmusic zeby oddali Polonie tak aby byla spolka akcyjna i co kwartal dokladny raport finansowy ile kasy wplynelo od kibicow i sponsorow + biletow ORAZ ile kasy zostalo wydane i na co od pensji pilkarzy po opone w autobusie. Wszystko ma byc czarno na bialym.

  I bez pitolenia o tajemnicach potrzebnych przy transferach bo nikt niekaze mowic z gory ile co kosztuje tylko pare miesiecy po fakcie ile kosztowalo. A wtedy to musztarda po obiedzie jak zawodnik juz jest nasz a nie rywali…. i nic im nieda wiedza ile to kosztowalo jak juz jest po fakcie.

  1. I to powinien być początek w przypadku jakichkolwiek wątpliwości – papiery na stół i dopiero potem rozmawiamy. A jest dokładnie odwrotnie,czyli odezwy/stanowiska itd itp a jak na prawdę jest nikt nie wie, a zatem nie ma innego wyjścia jak podejrzewać najgorsze.

 7. Kmicic ma rację, w sumie to wszyscy którzy się tu wypowiadają myślą podobnie. Jest to jakiś fenomen – wydać tyle pieniędzy w pół roku, zwłaszcza, jak zaznacza Fenix, przy zdecydowanie mniejszych kosztach stałych, a niezmniejszonych przychodach meczowych. Wniosek jest prosty i niestety okrutny – coś jest „nie halo”. Ponieważ wydaje się, że najmniej chętni do konstruktywnych rozmów są panowie z MKS, to rzuca na nich poważny cień podejrzeń.
  Czasem, choć ci co mnie znają… i co pewnie wynika z moich tekstów, jestem człowiekiem gołębiego serca i pełnym empatii, to jednak zaczynam dochodzić do wniosku, że może powinno być w tym przypadku nieco mniej grzecznie, może w stylu chłopców z Katowic, którzy sobie wreszcie z tym Królem poradzili. Incydent z Klifa, sam w sobie obrzydliwy i naganny, w określonych sytuacjach może być jedynym pozytywnym wyjściem. Bo jeśli ktoś nas okradł (nikogo nie wskazuję palcem, bo nie mam wiedzy), a na to wygląda, to nie możemy pozwolić żeby się oddalił dumnie i pogardliwie potrząsając grzywą z naszą kasą, zostawiając nas w jeszcze głębszej dupie niż rok temu!

  1. „Incydent z klifa” – po odsączeniu z tematu wody i emocji – jest postulatem o uporządkowanie, zjednoczenie, scentralizowanie środowiska i mądre zarządzanie całością przez jedna kompetentną osobę.

   Stawka tego co się obecnie dzieje jest w brew pozorom bardzo duża, żeby nie powiedzieć ogromna, bo ostatecznie dotyka tego co uratowało i pozwoliło się odbudować Polonii w miarę szybko (po Królu i JW) czyli środowiska kibiców i sympatyków.

   Potem już tylko – ostatni gasi światło.

 8. MKS to nie POLONIA WARSZAWA. Nie dziś. Barakowych dziadków nie interesuje tradycja i wartości naszego klubu. Logo Polonii w ich szkólce piłkarskiej to tylko element marketingowy. Dla nich liczy się żłób i kasa. Kasa wpłacana jest na rękę, bez konta. W szkółce jest zamordyzm i zastraszanie rodziców. A poziom szkolenia polega w dużej mierze na selekcji dzieci. Kontakt z Olczakiem to bezcenne doświadczenie kłamstwa i obłudy. (znam to z doświadczenia swojego dzieciaka)
  Apeluję – ani grosza więcej dla Mks-u. Niezależne stowarzyszenie musi przejąć sekcję i szkółkę. Dla dobra polonijnych dzieci i pierwszego zespołu.

Dodaj komentarz