MKS otworzy się na społeczność? Bąk o Polonii i kolekcji koszulek

Dnia 15 kwietnia 2014 roku doszło do spotkania przy ulicy Konwiktorskiej 6, w którym udział brały następujące osoby: Paweł Olczak, Ryszard Doniek (obaj MKS), Jerzy Piekarzewski (prezes honorowy klubu), Doman Nowakowski, Krzysztof Górniak, Paweł Swianiewicz, Franciszek Rapacki (czwórka z WP), Grzegorz Popielarz, Stanisław Michrowski (obaj SKPW), Marek Tronina (WP i MKS), Sebastian Kozielec (WP), Marek Kostyrka (SKPW – red. DS).

Polonia WarszawaWspólnym celem tego spotkania było uzgodnienie formuły przekształcenia Klubu w sposób, który będzie satysfakcjonował wszystkie strony.

Po omówieniu różnych wariantów strony ustaliły, że wariantem najprostszym będzie umożliwienie wszystkim członkom społeczności polonijnej działanie w ramach struktury MKS Polonia Warszawa.

W związku z powyższym, obecni na spotkaniu członkowie Zarządu MKS (Ryszard Doniek, Paweł Olczak) zobowiązali się do zwołania w dniu 24 kwietnia 2014 roku posiedzenia Zarządu MKS, na którym zostanie rozważona propozycja w sprawie przyjęcia w poczet MKS Polonia Warszawa wszystkich członków społeczności pragnących działać dla dobra Klubu.

Na tym samym posiedzeniu Zarząd MKS podejmie decyzję o ewentualnym zarejestrowaniu stowarzyszenia w Krajowym Rejestrze Sądowym w celu umożliwienia pozyskiwania środków finansowych z prowadzenia działalności gospodarczej. Przedstawiciele MKS, Stowarzyszenia Wielkiej Polonii i Stowarzyszenia KS Polonia Warszawa zadeklarowali wspólnie, że:

  1. żadne z nich nie będzie prowadzić działań zmierzających do kupna licencji innego klubu piłkarskiego,
  2. żadne z nich nie będzie podejmować jakichkolwiek działań o istotnym znaczeniu dla Polonii Warszawa bez porozumienia z pozostałymi.

Posunęliśmy się krok do przodu. Dzisiaj padły trzy propozycje rozwoju klubu, ale nie chcę nic mówić przed spotkaniem zarządu MKS Polonia, które zwołamy na 24 kwietnia – powiedział „Gazecie Wyborczej” po zakończeniu spotkania dyrektor sportowy „Czarnych Koszul” i dodał, że: – Siedmioosobowy zarząd podejmie decyzję, w jaki sposób sympatycy Polonii mogą zostać włączeni do MKS-u. Po tym spotkaniu 24 kwietnia będziemy więcej wiedzieli.

Stowarzyszenie Kibiców Czarnych Koszul „Wielka Polonia” informuje, że doszło do zmiany numeru konta. Od dzisiaj proszę kierować przelewy związane z darowiznami z deklaracji na funkcjonowanie drużyny piłkarskiej Polonia Warszawa na konto o numerze:

88 1140 2004 0000 3202 7481 8499
Numer rachunku IBAN : PL 88 1140 2004 0000 3202 7481 8499
Numer BIC : BREXPLPWMBK

Krzysztof Bąk
Krzysztof Bąk (fot. PAP)

Dla portalu „Po prostu futbol” wywiadu udzielił Krzysztof Bąk. W sercu wychowanka „Czarnych Koszul” są obecnie dwa kluby: – Polonia dla mnie to klub, który był, jest i będzie obecny w moim życiu. Tu kiedyś trenował mój dziadek (lekkoatletykę) , potem mój tata i na koniec ja. Przez około 18 lat  pokonywałem wszystkie etapy szkolenia (łącznie z ukończeniem liceum przy Konwiktorskiej). A jako kibic byłem świadkiem i uczestnikiem największych sukcesów z początku lat 2000. Nie ukrywam, że mój obecny klub (Lechia Gdańsk) jest równie ważny dla mnie i moja sympatia jest podzielona po równo między oba te kluby.

Bąk twierdzi, że w Polonii zawsze była świetna atmosfera. – Wspominając te czasy często przypomina mi się sytuacja, kiedy to Tomek Dudek czymś nam podpadł i postanowiliśmy mu wysmarować majtki jakimś specyfikiem który by go „trochę” rozgrzał podczas drogi powrotnej do domu (a trzeba tu wspomnieć, że Tomek mieszkał w Piasecznie i udawał się tam komunikacją miejską). Po jego wyjściu z szatni  potrzebował tylko kilkunastu minut , żeby wykonać do nas telefon z „podziękowaniem” za ten numer. Ale do domu jakoś dojechał – chwali się po latach.

„Bączek” w rozmowie z „Po prostu futbol” chwali się także swoją kolekcją koszulek. – Prawdę mówiąc nie pamiętam jak to się stało , że zacząłem zbierać koszulki. Po jakimś czasie moja kolekcja zaskoczyła mnie samego i postanowiłem ją cały czas powiększać. Obecnie mam około 65 koszulek (piszę około bo ostatnio nie liczyłem ile już się dokładnie uzbierało). Jest kilka, które mają dla mnie dużą wartość, ale chyba koszulka Olimpiakosu Pireus z podpisem Rivaldo jest numerem 1. Mam ją dzięki uprzejmości mojego przyjaciela Wojtka Szymanka, który grając w jednym z greckich klubów poznał Michała Żewłakowa, a ten z kolei na prośbę Wojtka poprosił swojego klubowego kolegę Rivaldo  o koszulkę i podpis.

Źródło: własne / Polonia Warszawa / Gazeta Wyborcza / Po Prostu Futbol

Author: Kwikster

Barwy moro, ciemny kaptur, Kwik to dziwny bywa stwór, o swej Polonii marzy dzień i noc i w Gwiezdnych Wojen wierzy moc [wierszyk z czasów ogólniaka... niezmiennie na czasie ;)]

12 thoughts on “MKS otworzy się na społeczność? Bąk o Polonii i kolekcji koszulek

  1. tytuł jest trochę mylący. MKS obiecał tylko przedyskutować sprawę na Zarządzie. Nie obiecał, że się otworzy. Choć oczywiście liczę, że z jednego wyniknie drugie. Ale nie uprzedzajmy faktów, bo spalimy puentę

    1. Dzięki, lepiej. Ale ja np z chęcią bym się dowiedział czegoś więcej o tym kto się kryje za tymi nazwiskami, bo np wpisuje do wyszukiwarki jedno z nich i wychodzi mi jakaś liberalna menda pośrednio powiązana ze środowiskiem Lambdy.

  2. Kmicic jak zwykle poddał genialną w swej prostocie myśl po rozwagę! Należy przeprowadzić ostrą, dogłębną aż do bólu (skąd on zna ten rodzaj bólu?!) i przeprowadzoną ze słusznych narodowo pozycji – lustrację tych wszystkich w/w wymienionych. Uważam, iż oględzin członków na ewentualność pokrewieństwa z braćmi Hamburger powinien dokonać pomysłodawca.

    1. Jesteś za tym, żeby UKRYWAĆ swoje poglądy i pola PUBLICZNEJ działalności przed tymi których się rzekomo (dobrowolnie przecież) reprezentuje/chce reprezentować?

  3. Proszę o wyjaśnienie, o co chodzi z numerem konta??? To jest numer na który wpłacam dotychczas, anie nowy. Sądząc po tym iż znajdowałem się na listach potwierdzających wpłatę numer jest właściwy. Więc nie wiem czy Autorowi niewłaściwie wkleił się stary zamiast nowego, czy jakie inne licho namieszało?

Dodaj komentarz