Dziewicki przed Ciechanowem. Nie zagra Ujek!

„Gazeta Wyborcza” sporo pisze o „wielkosobotniej” konfrontacji Polonii z MKS-em Ciechanów, jednym  z bezpośrednich rywali w walce o mistrzostwo IV ligi.

Zespół z miasta słynącego z ulubionego piwa redaktora naczelnego tego serwisu na koniec rundy jesiennej wyprzedzał Polonię. Wiosną nie może złapać odpowiedniego rytmu i coraz bardziej przestaje się liczyć w walce o III ligę. W przeciwieństwie do „Czarnych Koszul” MKS nie odnosi zwycięstw. Wiosną na pięć meczów przegrał aż cztery.

Co myślą poloniści o sobotnim rywalu? – Nie myślimy. Koncentrujemy się na sobie – mówi „GW” trener Piotr Dziewicki. – Wiem, że się powtarzam z tygodnia na tydzień, ale myślimy tylko o swojej grze, bo jesteśmy zespołem, który w tej lidze może wygrać z każdym. Teraz jesteśmy liderem, ale bronienie tej pozycji jest trudniejsze niż jej gonienie – dodaje Dziewicki.

Mariusz Ujek
Mariusz Ujek (fot. Lugher77 / dumastolicy.pl)

W Wielką Sobotę w Polonii nie będzie mógł zagrać Mariusz Ujek, który narzeka na ból kolana, ale do treningów wrócili w czwartek Bartosz Kozakiewicz i Piotr Tyburski. – Cieszymy się z tego, że poza Mariuszem i Gerardem Boruniem wszyscy są zdrowi. Mamy nadzieję, że w Wielką Sobotę kibice obejrzą wielki mecz – mówi Dziewicki.

Uraz Ujka nie powstał w starciu z rywalem – kilka tygodni temu piłkarz poślizgnął się podczas meczu z Błękitnymi Raciąż i prawdopodobnie wtedy nadwerężył staw. Ujek opuścił mecz w Skórcu, który Polonia wygrała 4:0, a w tym tygodniu przeszedł badania. – Nie chciałbym mówić o ich wynikach. Powtarzam: czekamy na kolejne badanie po świętach – mówi „Wyborczej” Dziewicki.

Liczą się tylko trzy punkty. Taki jest nasz cel. Nie zmienił się wcale z tego powodu, że jesteśmy na pierwszym miejscu. Zawodnicy bardzo dobrze to rozumieją. Chcemy wygrywać wszystko, co się da. Zapewnić radość kibiciom i sobie – zapowiada na stronie oficjalnej trener Dziewicki.

Sobotnie spotkanie przy Konwiktorskiej rozpocznie się o 13. Kibice będą mogli przyjść na mecz ze święconką, bo pół godziny przed rozpoczęciem spotkania na dziedzińcu przed klubowym budynkiem ksiądz Mirosław Mikulski dokona święcenia pokarmów.

Kibiców, którzy nie mogą przybyć w Wielką Sobotę mecz Polonii z MKS Ciechanów (godz. 13:00), zachęcamy do zamówienia relacji SMS z tego spotkania. Dochód z serwisu zasili podopieczną kibiców Polonii w warszawskim ZOO, czarną jaguarzycę Beatę. Serwis dostępny jest w dwóch taryfach:

  • Jeśli chcesz otrzymać 3 SMS-owe meldunki z meczu piłkarzy Polonii z Ciechanowem, wyślij SMS o treści MECZ.1904 na nr 72480. Koszt usługi to 2,46 zł. Serwis obejmuje 3 SMS-y w trakcie spotkania.
  • Jeśli chcesz otrzymać 1 SMS-owy meldunek po meczu piłkarzy Polonii z Ciechanowem, wyślij SMS o treści MECZ.1904 na nr 71480. Koszt usługi to 1,23 zł. Serwis obejmuje wysłanie 1 SMS-a z wynikiem spotkania.
Źródło: własne / Gazeta Wyborcza / Emeriten Gang / Polonia Warszawa

Author: Kwikster

Barwy moro, ciemny kaptur, Kwik to dziwny bywa stwór, o swej Polonii marzy dzień i noc i w Gwiezdnych Wojen wierzy moc [wierszyk z czasów ogólniaka... niezmiennie na czasie ;)]

2 thoughts on “Dziewicki przed Ciechanowem. Nie zagra Ujek!

Dodaj komentarz