Dziewicki wie kogo chce. Osłabimy Bug? Nie będzie sparingu z Mazurem

„Gazeta Wyborcza” rozwija temat Tony’ego Uzomy Chukwuemeki, nigeryjskiego obrońcy Bugu Wyszków, o którym informowała wczoraj strona oficjalna.

Tony Uzoma Chukwuemeka
Tony Chukwuemeka (fot. MJPhoto)

Wnikliwie będziemy przyglądać się temu zawodnikowi, widzieliśmy go w meczu przeciwko naszym juniorom w zeszłą sobotę, a także weryfikowaliśmy jego postawę w minionej rundzie – mówi „GW” Piotr Dziewicki i dodaje, że nie interesuje go osłabianie rywala tylko zbudowanie solidnej drużyny, która będzie walczyła o awans.

Chukwuemeka to stoper, a ta pozycja w ostatnich kilku dniach uległa poważnym wzmocnieniom. Odszedł Daniel Grala (klub zamierza go wypożyczyć lub sprzedać) ale nadal w kadrze pozostają Aleksander FoglerAdam Grzybowski (z MKS-u Kutno), Damian Maleszyk i Piotr Tyburski oraz piłkarz, o którym piszemy w następnym akapicie. Nigeryjczyk aby zyskać angaż będzie musiał okazać się lepszy od nich.

Dziewicki podjął natomiast decyzję co do zawodników, których Polonia obserwowała ostatnio. – W drużynie na pewno zostają Dawid Klepczyński, Mateusz Sołtys i Patryk Olszewski. Decyzję w sprawie Adeniyi Lekana podejmiemy w środę, musimy zastanowić się nad kwestią finansową tego transferu – zdradza w „Wyborczej” Dziewicki i dodaje: – Z zawodników testowanych nie zakontraktujemy Bartka Walewskiego. To dobry, perspektywiczny piłkarz, jednak nie pasuje do naszej koncepcji – mówi o pomocniku, który ze Zniczem zagrał na lewej stronie, trener Polonii. – W rundzie wiosennej mamy zamiar odejść od systemu 4-4-2, w którym Bartek czułby się najlepiej, i na pozycji bocznego pomocnika potrzebowałbym piłkarza bardziej kreatywnego.

„Czarne Koszule” zamierzają wiosną grać w systemie z jednym wysuniętym napastnikiem, za którym grać będzie trójka ofensywnie usposobionych pomocników.

„Gazeta” rzuca także nowe światło w temacie trójki zawodników, z których Dziewicki zrezygnował. Poza wspomnianym Gralą klub chce wypożyczyć Rafała Linkę i Gerry’ego Maddena, a nie jak informowaliśmy wczoraj oddać ich (poza Amerykaninem) za darmo.

Mazur Karczew poinformował o tym, że Polonia zrezygnowała dziś z możliwości rozegrania sparingu z III-ligowcem.

Źródło: własne / Polonia Warszawa / Mazur Karczew

Author: Kwikster

Barwy moro, ciemny kaptur, Kwik to dziwny bywa stwór, o swej Polonii marzy dzień i noc i w Gwiezdnych Wojen wierzy moc [wierszyk z czasów ogólniaka... niezmiennie na czasie ;)]

Dodaj komentarz