Dziewicki pożegnał trzech. Powita Klepczyńskiego? Zbiórka na kibiców w potrzebie

Dziś na stronie oficjalnej Piotr Dziewicki poinformował o ruchach kadrowych w Polonii. Z zespołu odejdzie kolejnych trzech piłkarzy: Daniel GralaRafał Linka Gerry Madden

Daniel Grala
Daniel Grala (fot. polonia.waw.pl)

„Chrumek” bardzo ciepło podziękował Grali, dzięki, któremu obrona Polonii jesienią okazała się najszczelniejszą w IV lidze mazowieckiej („Czarne Koszule” straciły zaledwie 9 bramek). – Chciałbym podziękować Danielowi. Był bardzo pozytywną postacią naszej drużyny. Jestem mu wdzięczny za to, co wniósł do niej pod względem osobowościowym, ale też sportowym. Najlepiej świadczy o tym ostatnim aspekcie to, jak mało bramek straciliśmy. Pozostajemy z kontakcie. Wiemy, że po tym półrocznym pobycie u nas Polonia pozostanie już w sercu Daniela. Zrozumiał też naszą decyzję. Mamy inne pomysły, pojawiają się nowi zawodnicy na środek obrony. Życzymy mu wszystkiego dobrego, jeśli trzeba, będziemy też pomagać w poszukiwaniu klubu. Wiemy, że Daniel spełnia się na uczelni. Trzymamy więc kciuki, żeby teraz dobrze mu poszła sesja – powiedział stronie oficjalnej o odchodzącym Dziewicki.

Z zespołem żegna się także Linka, który kilkukrotnie pojawił się na boisku. On i Grala żegnają się z Polonią definitywnie. Inaczej sprawa wygląda w przypadku Maddena. Amerykanin na pół roku zostanie wypożyczony z „Czarnych Koszul”. – Chcemy, żeby pograł w innym zespole i tam będziemy jego rozwój pilnie obserwować – tłumaczy Dziewicki. Przypominamy, że do tej pory poza wspomnianą wyżej trójką zespół opuścili: Maciej Biernacki, Edgar Ghazaryan, José Álvarez Haya, Maciej Joczys, Jacek Karbowniak, Jacek Kosmalski, Bartłomiej Kucharski, Marcin Kur, Aleksander Majerz i Danilo Rađenović.

Na stronie EKU24.net Dawid Klepczyński twierdzi, że jeszcze w tym tygodniu zostanie nowym piłkarzem „Czarnych Koszul”. – Na testach wypadłem pozytywnie i działacze z Warszawy chcą podpisać ze mną kontrakt. Myślę, że do końca tygodnia wszystkie formalności zostaną załatwione – powiedział EKU24.net Klepczyński. Zdaniem „Klepy” Polonia to perspektywiczny klub, który chce się rozwijać i piąć coraz wyżej. Podoba mu się atmosfera, którą potrafią stworzyć kibice Polonii oraz to, że dzięki dobrym występom przy Konwiktorskiej może wybić się do innego klubu.

Klepczyńskiego cieszy również to, że w klubie będzie grał razem z Adamem Grzybowskim. – W jakimś stopniu przyczyniło się to podjęcia decyzji o podjęciu testów w Polonii. Gdy dowiedziałem się, że „Grzybek” będzie grał w Polonii to pomyślałem, że będzie mi raźniej. W końcu nie raz graliśmy razem w defensywie – uważa Klepczyński.

Strona oficjalna na swoim profilu facebookowym podała, że od poniedziałku z drużyną trenuje nigeryjski obrońca Bugu Wyszków Tony Uzoma Chukwuemeka. 27-latek w przeszłości występował m.in. w Jezioraku Iława i Gwardii Koszalin.

Niespełna 15-letni bramkarz Akademii Piłkarskiej MKS Polonia Tomasz Kucz wrócił z Niemiec, gdzie przez pięć dni trenował w szkółce czołowego klubu Bundesligi. O pobycie naszego zdolnego wychowanka w Bayerze 04 Leverkusen opowiada stronie oficjalnej koordynator grup młodzieżowych w Polonii Michał Maliszewski. – (…) naszym celem była chęć sprawdzenia, jak Tomek wypadnie na tle graczy z Bayeru 04. Trzeba pamiętać, że ważnych decyzji w wielkich klubach nie podejmuje jeden człowiek, a sztab ludzi. Panuje żelazna zasada, że zawodników transferowanych z zagranicy, którym trzeba wszystko zapewnić, ściąga się pod kątem gry w starszym roczniku, może drugiej drużyny, a kiedyś w pierwszym zespole. Poprzeczka jest tam więc zawieszona na najwyższym poziomie. Tomek, to przecież chłopiec urodzony w roku 1999, ma sporo czasu przed sobą, czas nauki w szkole, czas szkolenia piłkarskiego. Wiemy doskonale, że jest wiele elementów nad którymi Tomek musi jeszcze pracować – zapewnia Maliszewski.

Zajęcia w Leverkusen z naszym bramkarzem prowadził m.in. szef trenerów bramkarzy Bayeru 04, ale także szkoleniowiec bramkarzy pierwszego zespołu David Thiel. To on odkrył talent Bernda Leno, 21-letniego bramkarza, który został odkryciem pierwszej rundy sezonu w Bundeslidze. Na koniec pobytu w Niemczech bramkarz Polonii otrzymał rękawice od Leno i bluzę z numerem „1”. – Nic nie wiadomo, co dalej, niemniej jednak jesteśmy w stałym kontakcie z Bayerem – kończy Maliszewski.

Mariusz Pawełek zadebiutował w Adana Demirspor Kulübü w przegranym 0-1 spotkaniu 23. kolejki tureckiej drugiej ligi z Balıkesirspor Kulübü. Polski bramkarz rozegrał całe spotkanie. Michał Gliwa podpisał trzyletni kontrakt z wicemistrzem Rumunii Pandurii Târgu Jiu – poinformował na Twitterze dziennikarz Krzysztof Stanowski. W obecnych rozgrywkach rumuńskiej ekstraklasy Pandurii zgromadziło 34 punkty i zajmuje czwarte miejsce w tabeli.

Pomoc prawna dla naszych kibiców. PILNIE potrzebna pomoc finansowa. Osoby, które pomagają Polonii jak mogą tym razem same potrzebują pomocy. Od kilku miesięcy trwają sprawy sądowe, w których oskarżeni są nasi kibice m.in za Łomianki, gdzie bezpodstawnie zatrzymano kilku naszych kibiców, czy też za Płudy, gdzie złożone są apelacje od wyroków sądu. Do połowy marca potrzebna jest kwota 6500 zł. Liczy się każda złotówka.

Numer konta do wpłat: 70 1140 2004 0000 3102 7428 2850. W tytule „pomoc prawna”.

Źródło: własne / Polonia Warszawa / EKU24.net

Author: Kwikster

Barwy moro, ciemny kaptur, Kwik to dziwny bywa stwór, o swej Polonii marzy dzień i noc i w Gwiezdnych Wojen wierzy moc [wierszyk z czasów ogólniaka... niezmiennie na czasie ;)]

30 thoughts on “Dziewicki pożegnał trzech. Powita Klepczyńskiego? Zbiórka na kibiców w potrzebie

 1. odeszło/odejdzie od nas około 13 piłkarzy….przyszło chyba ok. 4 ? …mam tylko nadzieję że brakujące 7-9 nazwisk pojawi się niedługo.

  A co do pomocy finansowej w prawnych sprawach to jest to oczywiście każdego indywidualna kwestia. Ale dla mnie i podejrzewam że dla wielu kibiców ważne jest komu konkretnie miałyby te pieniądze pomóc….czy wśród „potrzebujących”…(że tak to ujmę)…są łyse osobniki z falangami? bo jeśli tak….to niech ich koledzy wytrzepią swoje kieszenie szarych pumpów…i niech sami się składają, a jak składka nie pomoże to niech do sącza listy o pieniądze piszą lub do tej nazi trybuny tego realiku. Moim zdaniem w takich sprawach trzeba zachowywać się po męsku…jeśli miało się odwagę zaprosić wsparcie i wspólnie zaatakować pewną część kibiców…a innym skutecznie popsuć widowisko…to nie można teraz liczyć na nich i do nich rączki po pieniądze wyciągać. Mleko się rozlało…i nikt go pod dywan nie zamiecie, być może kiedyś ten sączany niesmak się zatrze…ale do tego potrzeba wielu lat. Ja w każdym razie wolałbym te 20zł wyrzucić do śmieci niż wysłać je by pomóc łysemu kibicowi….sącz by pewnie chętnie pomógł…tyle że u nich spore bezrobocie…i większość z nich pracuje u …brata…(a brat za robotą lata) 😉 pozdrawiam

  1. Jesteś zwykłą mendą…..

   W łomiankach byłeś, wiesz co sie działo??? Widziałeś jak zawijali 16-letniego chłopaka??? I wypisujesz takie rzeczy…..nie jesteś, nie byłeś i nie będziesz kibicem Polonii

  2. jak zwykle najwięcej do powiedzenia w internecie mają osobnicy o których na Polonii nigdy nic nie słyszano. Jak ci szkoda 20 zł na pomoc dla kolegów po szalu to nie dawaj a nie lamentujesz przez kabel. Zresztą po co w ogole uczęszczasz na Konwiktorską jak jest tak żle?

  3. Nie wiem kto ma rację, ale zacytuję tu znaną piosenkę (lekko zmienioną):
   „A gdy Titanic tonął, to wciąż…kapitan z pierwszym oficerem spierali się o to, czy góry lodowe należy omijać z lewej, czy z prawej strony”.

 2. No nie wiem?…(Wielki mam Szacunek do Naszego trenera)…ale jakoś?…wiosna, dużo meczy…walka w każdym….kontuzje, kartki, i ławka może być mała. Myślę że Tym co dziękuje się, mimo że sprawdzili się (myślę też że ,i małe pobory mieli)….szkoda jednak mi ich. Od przybytku….itd.

 3. Decik KSP i Dag postaram się ustosunkować do zarzutów przedstawionych powyżej :

  Tak więc co do ludzi o których na Polonii nie słyszano…to nie oszukujmy się…99,9% kibiców Polonii to ludzie dość anonimowi…w naszych szeregach nie ma gwiazd ani ziomków o których słyszała cała kibicowska Polska, więc ten argument jest dla mnie …żaden (szczerze mówiąc)

  Co do następnego argumentu „nie chcesz dawać to nie dawaj i po co lamentujesz w necie”…odpowiem tak…po to jest ten artykuł i po to jest wzmianka o potrzebnej pomocy by ludzie mogli się do tego tutaj ustosunkować, wyraźnie zaznaczyłem że to moja opinia a nie całego grona kibiców. Mam prawo komentować to w tym dziale i z tego korzystam.

  Kolejny argument „nie byłeś , nie jesteś i nie będziesz kibicem Polonii”…owszem jestem nim od kilkudziesięciu lat uczęszczając na mecze, kibicuję temu klubowi niemal od urodzenia od kilku pokoleń i zapewniam…nie ty będziesz decydował o tym kto może być a kto nie może być kibicem Polonii.

  A co do Łomianek owszem nie byłem tam i nie widziałem z jednego głównego powodu…mecz domowy to jedna bajka…a mecz wyjazdowy to inny temat wymaga większego 1.zorganizowania 2.zgrania 3.ZAUFANIA do reszty wyjazdowiczów….ja po akcji z sączem nie mam zaufania do łysej części „braci po szalu” (choć jak wiemy szalów oni nie noszą i zamiast barw wybierają falangi i szare dresiki) nie mam zaufania do ludzi którzy byli skłonni napuścić obcych kibiców na ludzi z którymi wspólnie zdzierali gardła…nie mam zaufania do ludzi którzy kradną szaliki z własnym herbem…i jeszcze publikują to na facebooku….z tego powodu nie planuję żadnych wspólnych przemarszów, manifestacji czy też wyjazdów póki w tych szeregach będą ci ludzie którzy byli skłonni na takie zagrywki.
  Z tego powodu oczywiście nie wiem co konkretnie działo się w Łomiankach…ale wiem że póki są tam falangowi kibice…to nie dam im na pomoc żadnych pieniędzy nawet jeśli tym razem stali się ofiarami…wolę te pieniądze wywalić do śmieci…bo kosz na śmieci mniej mnie zawiódł niż oni razem z obcymi z sącza.

 4. Fenixie
  1) Uczestnicząc w zyciu kibicowskim na Polonii nigdy nie można być anonimowym….jeśli chodzisz na mecze kilkadziesiąt lat to powinnieneś jednym tchem wymienić pewnie ok. 400 naszych kibiców z którymi rozmawiałeś…czy to 0,1%?
  2) Życie to nie bajka….skoro manifestujecie pewne poglądy to czego oczekiwałeś? Polonia to nie jest oaza spokoju….
  3) Nie jesteś kibicem Polonii skoro nie chcesz pomóc kibicom, którzy w przeciwieństwie do ciebie pojechali wspierać klub! pojechali na wyjazd do Łomianek i zostali zatrzymani przez policje…bo są Polonistami….nie lewakami, naziolami czy buddystami.
  4) Będziemy wysyłać ci listy imienne, z poglądami a najlepiej wybierz kto ma głosować na jaka partie żebyś na mecz pojechał……reasumując oni nie chcą ciebie na stadionie….tak jak ty nie chcesz ich….czym to sie różni?

 5. drogi Deciku KSP

  ad 1) wymienić ok. 400 naszych kibiców? a z czego mam ich wymienić? z Imienia? Nazwiska? a może Peselu? a może mam opisać ich wygląd…a’la mały kurdupel 170cm z przećpanymi oczami i falangą na granatowej (nasze barwy??) bluzie obrażający murzyna na kamiennej? 😉

  Ja nadal uważam że 99,99% Polonistów nie zabiega o rozgłos na Polonii bo to nie o to chodzi. Po za tym przeszłość nauczyła w tej kwestii czujności…chociażby szpiegowski temat z końcówki lat 90tych (Ci co chodzili w tych latach pewnie domyślą się o czym mówię)

  2) Dziwi mnie liczba mnoga…bo z tego co się orientuję to mam nick Fenix…a nie Fenixy więc nie wiem co manifestujeMY . Ja osobiście byłem sceptycznie nastawiony do okazywania jakiś gestów mogących mieć kontekst polityczny…co nie zmienia faktu że jest to drobnostką na tle skur**** i sprzedaży własnych braci po szalu…i knucie z obcymi bezrobotnymi z sącza. To jak porównanie kradzieży cukierka z recydywistą napadającym z bronią w ręku.

  3) Nie chcę , nie zamierzam pomagać ani współpracować z ludźmi którym nie ufam…bez względu na ich przynależność klubową. Po napuszczeniu i współpracy z obcymi…po publikowaniu własnych barw i herbu na facebooku….nie mógłbym mieć zaufania do ludzi tego pokroju, nawet jeśli ich problemy nie biorą się z przyczyn „narodowych” tylko z przyczyn bycia Polonistami…na moje wsparcie czy chociażby sympatię liczyć nie mogą i mam nadzieję że takich jak ja…jest i będzie coraz więcej.

  4) Nawet gdyby sam Papież wysłał mi list w którym namawia mnie na wyjazdowy mecz z falagną w tle …to bym mu odmówił. Nie obchodzą mnie głosowania na daną patrię chociażby z tego powodu że sam nie raz głosowałem na partie prawicowe lub umiarkowanie prawicowe i zapewne w odróżnieniu od wielu falangowiczów …moja rodzina od wielu pokoleń ma prawicowe tradycje i czynne uczestnictwo w tym by Polska była krajem demokratycznym (życzę każdemu falangowiczowi by mógł się tym pochwalić…a nie potomkami na liście pana W. )
  natomiast intencji odnośnie ad 4…to tak jak pisałem powyżej…jeśli chodzi o mecze domowe to nie obchodzi mnie ich obecność…mogą być lub nie…wisi mi to…dlatego że przychodzę tu nie dla nich…tylko dla samego siebie, dla piłkarzy i dla moich przodków chodzących na ten stadion…po za tym tu czułem się , czuję i będę czuł bezpiecznie.
  Wyjazd to inna bajka wymaga zgrania i organizacji…tak samo jak różnego rodzaju wspólne manifestacje typu np. te spod Ratusza. Na tego typu inicjatywy na pewno się nie zdecyduję mimo że przed tymi „sławnymi” derbami….bywałem regularnie manifestacjach , wyjazdowych derbach i tego typu meczach podwyższonego ryzyka gdzie trzeba było sobie ufać. Od tamtej pory straciłem zaufanie , bezpowrotnie i nie chcę mieć możliwie nic wspólnego z ludźmi którzy byli w stanie zdradzić swoich kibiców z sektora obok i zaatakować ich z tubylcami z sącza i publikować na facebooku swoje własne barwy z herbem. Dla mnie to przekreśla tych ludzi w kwestii zaufania.

  Reasumując 6500zł mała suma….pewnie ją zbierzecie ale na moje wsparcie nie liczcie, mam nadzieję że czytając tą dyskusję wielu kibiców (być może tych nie piszących i nie posiadających loginu) przemyśli to sobie i postąpi tak jak ja. A Wam może pomogą pozostali kibice Polonii oraz obcy z sącza…przecież w tym macie już wprawę 😉 Pozdrawiam

 6. 1) Jak sie chodzi na K6 to sie rozmawia, najpierw zna z widzenia potem z imprez, z wyjazdów meczów kosza…ogólnie ZNA SIE LUDZI…
  2) Czujność a nic nie robienie to dwie różne rzeczy…..to wygodne wytłumaczenie dla osób które nie chcą jeździć na wyjazdy, przychodzić na wydarzenia organizowane na K6 i ogólnie mają wyjebane….
  3) Przykro mi że musiałeś dostać po głowie na derbach ale sam jesteś sobie winien…i mówie to jako osoba która nigdy żadnego emblematu falangi na sobie nie miała…

 7. ad 1 ) Owszem jak się chodzi na K6 to się rozmawia i ja również rozmawiam ale nie jest to dla mnie priorytet czy skala porównawcza z innymi szanuję nawet tych kibiców którzy nie przychodzą tam po to by się strasznie kolegować a po to by zdzierać gardła.

  ad 2) Owszem czujność i nic nie robienie to dwie różne rzeczy…ale tak jak pisałem…byłem osobą która jeździła na wyjazdy, na wyjazdowe derby i uczestniczyła w inicjatywach walki o stadion – manifestacjach pod Ratuszem itd. Więc ciężko powiedzieć bym „nic” nie robił…teraz nie robię i nie będę robił…bo straciłem zaufanie, z resztą z mojego punktu widzenia to po co mają remontować i rozbudowywać stadion??? po to by można było sprosić na bójkę dodatkowe 4000 bezrobotnych z sącza ?? 😉

  3) Nie zamierzam wchodzić w szczegóły i opisywać jaka była moja rola i skutki na tych derbach. W skrócie po głowie nie dostałem i barw nie straciłem bo takich o których mowa nie miałem na sobie, ale znam takich co je stracili byłem w centrum i widziałem wystarczająco dużo. Widziałem też obce twarze, bez barw które stały w okolicy cateringu…osoby te były obce na pewno nie z K6 (tylko z sącza) z d… mieli doping i wsparcie naszej drużyny za to bardzo chętnie zaangażowali się w wewnętrzny i obcy (dla nich) konflikt i jako jedni z niewielu nie byli zaskoczeni tym jak się to potoczyło (oczywiście dlatego że było to w ich planach).

  Swoją drogą ciekawi mnie jedno…kto zapłacił za transport nierobów? to jakby nie patrzeć z 300km …więc na pewno nie płacił za to nierób z sącza bo nie miał z czego…więc kto ? było to opłacane z osobnych składek w których uczestniczyli tylko narodowcy? a może było to zorganizowane z naszych składek na oprawy itd ? Jedno co wiem że z nieba przypadkiem tam nie spadli…a meczem byli zainteresowani tak jak …świnia gwiazdami.

  Tak jak pisałem powtórzę ponownie…mam nadzieję że jeśli tą dyskusję przeczytają zwykli postronni kibice wahający się nad tego rodzaju inicjatywami…to zdecydują się nie dawać pieniędzy i zrozumieją że czasy gdy do każdego Polonisty można było mieć zaufanie…minęły.

  Pozdrawiam i powodzenia ze zbieraniem tej kasy.

 8. 1) Nie wieże że mozna przychodzić na stadion przez kilkadziesiąt lat i znac tylko 4 osoby np.
  2) Nasi przyjaciele z Nowego Sącza, którzy nie raz nas wspierali na wyjazdach jak i usiebie przyjechali na K6 tak samo jak nasi kibice pojechali wspierac ich np. w Szczecinie czy tak jak będziemy wspierać ich w marcu w Nowym Sączu….organizujemy się i jedziemy…..tak było, jest i będzie….i dziwne że nie zalezy ci na rozbudowie stadionu….jesteś jedyna osobą która tak twierdzi chyba…dziwne
  3) Kolejny raz zachęcasz do bojkotu wpłacania kasy na „zwyczajnych kibiców” to kolejne działania na szkode „klubu”..(nawet dziewicki rozmawiał z policjantami co wyrabiają)..rozumiem że twoje poglądy polityczne są ważne ale żeby były wazniejsze niż dobro klubu i kibiców? PS. Osoby które wypowiadają sie w podobny sposób do ciebie vide o Nowym Sączu wypowiadaja sie na profilu Black Rebels i dyskutują m.in. o wyższości różnego rodzaju „socjalizmów”, coraz bardziej wątpie w twoje „umiarkowane prawicowe” poglądy.

 9. ad 1. ) Nigdzie nie napisałem że w ciągu kilkudziesięciu lat poznałem 4 kibiców. Więc przykład ten jest dla mnie nietrafiony, chociażby z faktu że od urodzenia mieszkałem na Muranowie i faktu że chodziłem do szkół na Muranowie (32)….może wynikać że w swoim życiu poznałem „trochę więcej” niż 4 kibiców…ale rozmawianie o tym w necie nie ma sensu, po za tym dla mnie znajomość ludzi to żaden wyznacznik tak czy inaczej…większym wyznacznikiem dla mnie jest to czy dany kibic może mówić po meczu czy ma zdarte gardło.

  ad 2) Dla mnie pytanie pozostaje nadal bez odpowiedzi…bo jeśli bezrobotni z sącza przyjechali do nas po to by zniszczyć atmosferę w naszym klubie i w dodatku przyjechali za naszą kasę…to szczyt głupoty na całą Polskę.

  ad 3) Owszem zachęcam do bojkotu wątpliwych inicjatyw za którymi mogą stać m.in ludzie którzy nadużyli zaufania. Nie jest to tym samym co inicjatywa klubowa. Należy jasno oddzielić takich ludzi jak Dziewicki czy Piekarzewski….od ludzi z falangami …inicjatywy klubowe…takie jak wsparcie finansowe klubu , cegiełki jak najbardziej popieram. Inicjatywy kibicowskie osobiście będę odradzał póki nie będzie pewności że za taką inicjatywą nie kryje się żaden grek / macedończyk z falangą.
  Nie interesuje mnie to czy Dziewicki bronił czy nie danych kibiców, póki będzie to grupa zatrzymanych 20 kibiców w których przykładowo jest 18 normalnych i 2 falangowców…to mimo wszystko dla mnie jest o 2 zbyt dużo bym myślał o wsparciu finansowym. A co do Rebelsów i facebooka…nie posiadam kont do portali społecznościowych a profil Rebelsów widziałem kilka razy w życiu wiele , wiele miesięcy temu. Moje poglądy mimo iż umiarkowanie prawicowe są jednak wciąż moją prywatną sprawą…i uważam że ani stadion ani ta strona to nie jest miejsce by to poruszać nigdy nie manifestowałem takich poglądów i nie chciałbym nikomu sugerować na kogo ma głosować. Byłem natomiast dumny że byłem stosunkowo w centrum tematu walki o flagę „przecz z komuną” …i na filmach z tego jasno widać że o flagę tą walczyli również ludzie z sektora H…wiadomo przez kogo zajmowanego. Tak więc mieszanie w to polityki i socjalizmu dla mnie zbędne (z obu stron).

  I w każdym razie nie ma co mieszać polityki w sytuację gdy jedni kibice danej drużyny spiskują z obcymi po to by zrobić dym i okraść z barw inną część kibiców własnej drużyny. Dla mnie to jest grzech którego NIC nie usprawiedliwia i którego NIC nigdy nie zatrze.

 10. 1) Kibicowanie to nie tylko zdarte gardło….”zatrzymani” najlepiej to wiedzą….
  2) Sącz cokolwiek zniszczył??? Siejesz wrogą propagande….to kibice Polonii zareagowali bo nie podobało im się że ktoś przerywa doping i wprowadza mimo obecności gniazdowego swoje poglądy na trybuny….

  PS. Reasumując jesteś patriotą, kiedyś bardzo aktywny z dużym stażem, byłeś w centrum wydarzeń, mówisz żę Sączersi to bezrobotni, nie chcesz wspierać kibiców bo falangowcy są źli mimo że nie masz żadnej pewności że oni też są poszkodowani…..niech każdy z czytających sam zadecyduje czy trzyma sie to kupy czy to „lewacka propaganda”;)

  PS.2 Nie wiem czy wiesz ale moim zdaniem większość zbiórek, inicjatyw na K6 oraz różnego rodzaju akcji organizują osoby związane w jakiś sposób z „falangami”…baaa…ten klub funkcjonuje dzięki niektórym z nich? Czy jeśli to prawda to zbojkotujesz temat i nie bedziesz przychodził na K6?

 11. Decik_KSP posłuchaj, o wszystkim pięknie piszesz tylko po co? Czy Polonia to sport? czy według Ciebie coś innego? Pierwszy mój mecz na Polonii obejrzałem w 1974 ( POLONIA MOTOR LUBLIN 1;1, to były czasy, gra, zabawa, zero kłótni między kibicami, wymiany idiotycznych opinii). W życiu nie byłem na żadnym wyjeździe, czy jestem zły? nie kibicuje temu klubowi?

 12. Udar poruszył dość ważną kwestię…mianowicie kwestię „rangowania” kto jest godnym bycia kibicem Polonii a kto jest niegodny (oczywiście jest to ranga z perspektywy małolatów którzy chyba twierdzą że Polonia zaczęła się od 2000 roku) . Sądzę że jest to warte przemyślenia.

  Ad. 1) Kibicowanie składa się z wielu aspektów ale przede wszystkim z aktywnego kibicowania na stadionie.

  Ad. 2 / ps) sącz to bezrobocie i tego chyba nikomu nie trzeba udowadniać ani wyjaśniać…pytasz czy sącz cokolwiek zniszczył? Odpowiem…owszem zniszczył filmy z tego zajścia są obecne do dziś w necie i każdy kto bywał/bywa na K6 zobaczy jak wielki % osób zaangażowanych w bójkę stanowią OBCE twarze BEZ BARW…a chyba nie chcesz mi wmówić że nasi właśni kibice zapomnieli naszych barw na mecz derbowy? 😉 Znasz może jakiś inny przykład drużyny z ekstraklasy w której obca ekipa przyjechała na mecz by bić część kibiców zgody i by kraść im barwy? Jeśli znasz to podaj temat…chętnie poczytam o tym 😉

  Ad ps2 ) Sądzę że wyraziłem się jasno…jeśli chodzi o oficjalne zbiórki prowadzone przez klub…jestem jak najbardziej za. Jeśli chodzi o zbiórki kibicowskie za którymi mogą kryć się sprawcy sabotażu (bo tak to trzeba sobie jasno po imieniu nazwać) to jestem przeciwny…nawet jeśli wobec tego ucierpią ludzie związani z klubem.
  Co do Twojego pytania o moje przychodzenie…to przychodziłem na K6 zanim pojawiły się tu emblematy falangi…i mam cichą nadzieję że przeżyję okres w którym żadna falanga na K6 się nie pojawi, w każdym razie nie przychodzę tu dla was ani waszych inicjatyw…byłem tu przed większością z was…i najprawdopodobniej pozostanę po większości z was…i tyle w tym temacie.

  Z jednym się zgadzamy…z tym żeby każdy przypadkowy kibic mógł sobie przeczytać powyższe wypowiedzi , wziąć z nich to co uzna za stosowne i zrobić tak jak mu sumienie nakazuje, ja nie nawołuję do tego by wszyscy się ze mną zgadzali …ale po prostu przedstawiam moją opinię, a każdy zrobi tak jak uzna za stosowne.

 13. Udar, samo nie jeżdzenie nie oznacza że nagle jest sie kibicem 2-giej kategorii….opisałem więcej „przymiotów”. Rozumiem twój pogardliwy stosunek do małolatów ale to te małolaty jezdzą na wyjazdy, biegają po mieście organizują zbiórki i wspieraja zgody oraz dopingują na stadionie…czyli robią troche więcej od ciebie i tak jak ty wyrażasz swój stosunek do niektórych rzeczy tak oni wyrazili opinie co do zoagrnizowanej akcji ludzi z internetowje grupy „Black Rebels”….
  Ad. 1) Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia….nie mówiąc o pewnych niuansach typu nie śpiewanie tego co zarzuca gniazdowy.
  Ad. 2) Po prostu nie znasz wszystkich naszych kibiców….o czym juz rozmawialiśmy wcześniej.
  PS. Zbiórka na 80-lecie prezesa Piekarzewskiego była zorganizowana przez Enigme….prezes mega zachwycony ale rozumiem że to naziolska impreza której nie popierasz?
  PS.2 Falanga mnie nie jara, tak jak i black rebels czy tam inne wasze postulaty „miłość, pokój, empatia”. O ile wiem celtyki to na K6 pojawiły sie raczej często…nawet na koszu:) Zrobiliście z igły widły z tych celtyków na K6 próbowaliście zareagować i skończyło sie jak sie skończyło….

 14. Jeśli taki przykładowy Udar chodzi od 74roku …to co tu porównywać z nastolatkiem którego ojciec w tamych latach pewnie babki stawiał a…młodego to nawet w mega odległych planach nie było.

  Chodzę na mecze od 1989 roku w tym czasie lekko licząc zaliczyłem co najmniej 270 meczów… Udar jak przypuszczam ma na koncie pewnie grubo ponad 600 meczów…i Ty chcesz powiedzieć że taki małolat zrobił dla Polonii trochę więcej niż on????? 😉

  Po pierwsze taki małolat w trakcie swojej kilkuletniej kariery…nie był nawet na 20% meczów tego co Udar…po drugie % na pewno choćby całymi nocami latał po ulicach poświęcił mniej czasu na Polonię niż on…po trzecie gdyby nie tacy ludzie jak Udar…(tak tak…i o których śpiewacie „kiedy szliśmy na Polonię”…choć w wypadku młodych to raczej powinno być „kiedy szliśCIE na Polonię, pięćdziesięciu było WAS” ) gdyby nie tacy ludzie jak Udar i reszta…to dziś musielibyście latać w białych bluzach…takie są fakty i każdy kto bywał na Polonii na początku lat 90tych to wie jaka to grupka chodziła i jak nie raz ocieraliśmy się o totalną marginalizację klubu. Więc jak można w ogóle twierdzić że ten małolat robi więcej??? ten małolat to co najwyżej stara się być aktywny po to by kiedyś przegonić bardziej doświadczonego i zasłużonego kolegę…ale do robienia więcej to potrzeba mu wiele wiele lat i młody powinien to wiedzieć ….przykładowo jeśli dany człowiek budował 20lat coś…to nawet jeśli szczyl przyjdzie i będzie 2 lata mega aktwny to i tak musi znać miejsce w szeregu…to jest proste i logiczne.

  ad 1.) tu się zgodzę, ale z tego co pamiętam to obie grupy nie śpiewały tego co mówił gniazdowy i jeśli chodzi o śpiew to akurat zaczeło się z tego co pamiętam od hasła „narodowa, narodowa Polonia”…po podniesieniu szali …które tak jak pisałem uznawałem i uznaję za niepotrzebne.

  ad 2.) Chcesz mi powiedzieć że tych kibiców na Kamieniu jest aż tak straaaaszna ilość że nie poznaję twarzy po tych kilkudziesięciu latach chodzenia na prawie każdy mecz? 😉 z moją pamięcią jest całkiem nieźle. Po za tym powiedz mi….kto na mecz derbowych nie przychodzi z naszych barwach? na tym filmiku który bez problemu zobaczysz na youtubie…zobaczysz kilkudziesięciu ludzi bez barw…przypadek? a może zapomnieli z domku ? Powiem tak…gdybym chciał się pobawić to pomimo średniej jakości filmu (mimo że w Hd) to byłbym tu w stanie wymienić co najmniej kilku kilkunastu…obcych i opisać w której min. sek. filmu się pojawiają obce twarze…wystarczy spojrzeć na górę trybuny w 2min i 26sekundzie…jak wielki procent prawej strony to obce typu bez szalików …a może wstydzą się swoich barw i to na meczu derbowym??? :szal:

  A co do reakcji i szybkości kończenia…to pamiętam ten mecz jak młodzi łysi (niestety bez pomocy bezrobotnych „braci” z sącza)…chcieli reagować na czarnoskórego na trybunie…jak się skończyło to widzieli wszyscy….to tak odnośnie kończenia 😉

  Nadal czekam i liczę że może podasz mi przykład który opisałem w powyższym poście…przykład w którym obca ekipa wpier*ala się między wódkę a zagrychę i stara się angażować bijatyką w obce sprawy klubowe? Niszcząc przy tym znacznie reputację stadionu i ogółu kibiców, narażając klub na medialną nagonkę i ośmieszenie. Znasz taki przykład z ekstraklasy albo 1 ligi? Jeśli tak to podaj…bo w końcu mówisz że to nic niezwykłego 😉 chętnie poczytam i porównam sobie takie inne przykłady

Dodaj komentarz