Polonia zdemolowała Start Otwock

Poloniści wygrali dziś sparing ze Startem Otwock. Zespół z III-ligi był pierwszym letnim rywalem podczas przygotowań ekipy Piotra Dziewickiego. Teraz Polonii poszło lepiej!

W pierwszej połowie dwukrotnie strzelał Marcin Kruczyk. Przy drugim golu dużo pomogła mu postawa Dominika Lemanka, który wykonując rzut wolny zmusił praktycznie wypracował młodemu snajperowi pozycję strzelecką. Lemanek chwilę później strzelił na 3:0. Strzelecką kanonadę w pierwszej połowie zakończył Mateusz Sołtys.

W drugiej połowie Start wykorzystał rzut karny, zaś gola dla „Czarnych Koszul” po kolejnym dobrym dośrodkowaniu Lemanka zdobył Michał Strzałkowski.

Sztab szkoleniowy sprawdzał dziś Słoweńca Miloša Đurđevicia, Nigeryjczyka Tony’ego Uzomę Chukwuemekę i Maxa Brzoskę z Znicza Pruszków.

Warto również wspomnieć o przyjęciu jakie otrzymali Poloniści na stadionie Startu. Na zawodników czekała grupa fanów Legii, która zachowywała się skandalicznie. Poza lżeniem graczy z Konwiktorskiej dopuściła się ataku na testowanego Đurđevicia. Zabrali też czapkę jednemu z naszych graczy… Brawa dla bohaterów!

05.02.2014
Start Otwock – Polonia Warszawa 1:5 (0:0)
bramki: Marcin Kruczyk (2), Dominik Lemanek, Mateusz Sołtys, Michał Strzałkowski

Polonia (I połowa): Paweł Błesznowski – Kacper Lachowicz, Damian Maleszyk, Tony Uzoma Chukwuemeka, Adeniyi Lekan – Piotr Tyburski, Adrian Ligienza – Mateusz Sołtys, Mariusz Ujek, Nazar Litun (Dominik Lemanek) – Marcin Kruczyk; (II połowa): Radosław Libera – Dawid Klepczyński, Adam Grzybowski, Aleksander Fogler, Maksymilian Brzosko – Miloš Đurđević, Wojciech Antczak – Dominik Lemanek, Mateusz Gliński, Patryk Olszewski, Michał Strzałkowski.

Źródło: własne / Polonia Warszawa

1 thought on “Polonia zdemolowała Start Otwock

1. Tony Uzoma Chukwuemeka to dobry piłkarz…bardzo dobrze zaprezentował się w pierwszym meczu przeciwko nam…dodatkowo na pewno zna wiele odnośnie taktyki i koncepcji gry Bugu …przydałby się nam w meczu przeciwko nim 🙂