Drugi sparing „Czarnych Koszul” już za nami. „Parafianie” z warszawskiej Radości po „twardym” meczu pokonali Polonię 2:0. Spotkanie na pewno uwidoczniło błędy i niedoskonałości młodego zespołu, ale po kolei… 

Wielkie zaangażowanie widać było zarówno na boisku i na trybunach. Gospodarze postanowili ugościć nowego IV-ligowca, pokazując mu, że poziom rozgrywek, który zgotował mu PZPN do spółki z MZPN-em i wielce szacownym Ślązakiem, którego imienia nie warto wymawiać w cywilizowanym futbolowym świecie, nie przywita zespołu z Konwiktorskiej z otwartymi rękami. Trybuny co jakiś czas przypominały polonijnej młodzieży jak wielką nienawiścią darzą ekipę z Muranowa, natomiast piłkarscy wyjadacze grą fizyczną dominowali zdecydowanie w większości stref na boisku.

Próbujący grać techniczną piłkę poloniści co chwila byli sprowadzani na ziemię i przekonywani, że podstawą sukcesu w niższych klasach rozgrywkowych jest przede wszystkim przygotowanie fizyczne i „twarde łydki”. Piotr DziewickiEmil Kot mają w moim przekonaniu z kogo wybierać. Z zawodników, którzy zaprezentowali się w całym spotkaniu można spokojnie złożyć jedną sensowną jedenastkę. W mojej pamięci na pewno na liderów tej drużyny powoli wyrastają Bartłomiej Gołaszewski, Tomasz Dudek, Piotr Tyburski i Maciej Biernacki, którzy na tym poziomie rozgrywkowym grali w przeszłości. Swobodę gry – mimo swojego wieku – ma również Jacek Kosmalski, który bez kompleksów zagrał po powrocie do Polonii. Z dobrej strony (waleczność) pokazali się również Nazar Litun, Damian Maleszyk oraz Adrian Rowicki, którzy nie stronili od odważnych decyzji.

Po meczu z Radością liczę, że sztab szkoleniowy wyciągnie wnioski, a polonijna młodzież przestawi się na twardszą grę w przyszłości. Kibiców „Czarnych Koszul” zachęcamy do wspierania zespołu. Chłopaki nas potrzebują!!!

24.07.2013
Radość Warszawa – Polonia Warszawa 2:0 (1:0)

Polonia: (I połowa): Konrad Maciątek – Mateusz Konaszewski, Piotr Tyburski, Tomasz Dudek, Jacek Karbowniak – Kacper Pietrzak, Bartłomiej Gołaszewski, Patryk Chmielewski, Michał Kropiewnicki – Rafał Linka, Bartłomiej Jałocha. (II połowa): Michał Dudek (65. Łukasz Rączka) – Damian Maleszyk, Daniel Grala, Aleksander Fogler, Daniel Strus – Piotr Cudny (80. Bartłomiej Kozik), Patryk Kamiński (80. Bogusz), Marcin Kozłowski (65. Maciej Biernacki), Bartłomiej Kucharski (65. Nazar Litun) – Marcin Tomczykowski (65. Adrian Rowicki) – Michał Madej (65. Jacek Kosmalski).

Źródło: własne / Radość Warszawa