Ruszamy od 3 kolejki! Tańszy stadion. Nadal można kupować cegiełki!

Kilka ciekawych informacji możecie przeczytać dzisiaj w „Gazecie Wyborczej”. „Czarne Koszule” przełożyły dwa pierwsze mecze u siebie grupy północnej mazowieckiej czwartej ligi. Polonia rozpocznie sezon wyjazdowym spotkaniem z KS Łomianki w 3. kolejce, a przy Konwiktorskiej zagra w następnej – 24 lub 25 sierpnia z Wkrą Żuromin.

Dzięki takiemu rozwiązaniu zespół Piotra Dziewickiego będzie w stanie lepiej przygotować się do rozgrywek, a co ważniejsze dla samych organizatorów, na pierwsze mecze nowego zespołu przyjdzie większa liczba fanów. W związku z czym klub potrzebuje pozwolenia na organizację imprezy masowej. Z wnioskiem o takowe należy jednak wystąpić 30 dni przed wydarzeniem, a „Czarne Koszule” o tym, że zagrają w czwartej lidze, dowiedziały się dopiero 10 lipca, czyli dokładnie miesiąc przed pierwszym meczem.

Na poniedziałkowym treningu pojawiło się ponad 30 graczy. Z nowych był m.in. Adam Bassina Djato z Togo, który w minionym sezonie był jednym z najlepszych strzelców ligi okręgowej grając w Gromie Lipowo.

Tańszy dla Polonii będzie wynajem stadionu. Tysiąc złotych za dzień meczowy – tyle będzie płacić czwartoligowa Polonia za wynajem stadionu przy Konwiktorskiej. To 46 razy mniej niż w ekstraklasie, ale też… tysiąc razy więcej niż wnioskowali radni.

W związku z nadzwyczajną sytuacją Polonii, która mimo dobrej gry została wyrzucona z ekstraklasy i musi zaczynać grę dopiero od czwartej ligi, decyzją pani prezydent stawki za wynajem obiektu zostaną zmniejszone – powiedział „Gazecie Wyborczej” rzecznik ratusza Bartosz Milczarczyk.

22.07.2013: Umowa MKS-u z Stowarzyszeniem Klubu Sportowego Polonia Warszawa (fot. Kwikster / dumastolicy.pl)
22.07.2013: Umowa MKS-u z Stowarzyszeniem Klubu Sportowego Polonia Warszawa (fot. Kwikster / dumastolicy.pl)

Wczoraj podpisano umowę między Stowarzyszeniem Klubu Sportowego Polonia Warszawa, a Miejskim Klubem Sportowym. Pierwszą i ostatnią stronę pisma możecie zobaczyć na zdjęciu po prawej. „Wyborcza” pisze o finansowaniu czwartoligowej Polonii. Według przekazu dziennika drużyna ma być finansowana przez Stowarzyszenie.

Według chwili obecnej w skarbcu znajdują się pieniądze zebrane ze sprzedaży cegiełek i wpłat od członków Stowarzyszenia. Początkowo ciężar utrzymania klubu spoczywa na kibicach. W poniedziałek wedle zapewnień, mamy poznać plany Stowarzyszenia dotyczące późniejszego finansowania zespołu. Prowadzone są rozmowy z kilkoma sponsorami, których loga pojawią się na strojach „Czarnych Koszul”. Pewne jest to, że spółka akcyjna pojawi się na Konwiktorskiej dopiero w przyszłym sezonie.

Przypominamy, że przelewy wykonujemy na konto 07 1140 2004 0000 3102 7477 9460 w tytule „darowizna„. Ponadto zbieramy chętnych do comiesięcznych wpłat na program finansowania piłkarzy przez kibiców. Dyżury w „Czarnej Koszuli” dziś i jutro od 17 do 19.

Ivan Udarević odchodzi z Floty Świnoujście. 30-letni obrońca zdecydował się rozwiązać umowę z drużyną z Świnoujścia za porozumieniem stron. Artykuł o wychowanku Polonii Patryku Mikicie, który gra teraz w Legii pisze „Fakt”.

O losie Polonii podczas wizyty na Konwiktorskiej wypowiedział się Paweł Zarzeczny. – Ale piękne popołudnie. Posiedziałem w barze „Czarna Koszula” i dumaliśmy z barmanem, co dalej z Polonią? Bo PZPN zrobił tylko łaskę, że zamiast szóstej ligi, piąta. To tak jakby karę 25 lat więzienia zamienić na lat 22 i pół…

Źródło: własne / Gazeta Wyborcza / 90minut.pl / Fakt / Czarna Koszula

Author: Kwikster

Barwy moro, ciemny kaptur, Kwik to dziwny bywa stwór, o swej Polonii marzy dzień i noc i w Gwiezdnych Wojen wierzy moc [wierszyk z czasów ogólniaka... niezmiennie na czasie ;)]

Dodaj komentarz