Wniosek kibiców. Przyrowski w Grecji? Piątek bliski Lubina, Baran Białegostoku?

Fani Polonii przekazali do rąk własnych prezesowi Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej Zdzisławowi Łazarczykowi pismo z wnioskami uzasadniającymi włączenie Polonii do III bądź IV ligi. 

Treść dokumentu jest tajna. Łazarczyk przekaże go teraz członkom Polskiego Związku Piłki Nożnej, tak by ci zapoznali się z nim przed posiedzeniem zarządu, które odbędzie się 10 lipca.

„Gazeta Wyborcza” wskazuje, że fani „Czarnych Koszul” w swoim wniosku wskazali 10 argumentów na poparcie tezy, że okręgówka nie jest dobrym miejscem dla Polonii. Według nich zasłużony klub powinien grać w wyższej lidze.

Kapitan „Czarnych Koszul” Łukasz Piątek niedługo wzmocni Zagłębie Lubin. – Decyzja o przyjściu do Lubina była słuszna i spokojnie czekamy na załatwienie wszystkich formalności. Na dniach powinniśmy już podpisać kontrakty – zapewnia Piątek w rozmowie z oficjalnym serwisem internetowym klubu.

Pavel Hapal darzy go zaufaniem. – Póki co trener Hapal daje mi kolejne szanse, a ja staram się je wykorzystywać. Zależy mi, by zaprezentować się jak najlepiej i tym samym zapracować sobie na miejsce w składzie – mówi zawodnik.

Bardzo duże szanse na przenosiny do Białegostoku ma Martin Baran. – Tak jak mówiliśmy wcześniej, jest to zawodnik, którego prowadziliśmy w Polonii Warszawa i wiemy, na co go stać – mówi „Gazecie Wyborczej” drugi trener Jagiellonii Łukasz Smolarow. – Patrzymy teraz na to, jak wkomponowuje się w zespół i jakie jest jego przygotowanie fizyczne. To wysoki piłkarz, który występuje na pozycji środkowego obrońcy, ale ze względu na to, że dobrze operuje piłką, może pełnić funkcję także defensywnego pomocnika.

Paweł Wszołek na razie nie związał się z Sampdorią Genua. – Na razie nic nie jest jeszcze podpisane. Sprawa na dniach powinna się wyjaśnić. Czy w grę wchodzą też inne zespoły? Zaczekajmy z tym do przyszłego tygodnia – powiedział w „Przeglądzie Sportowym”. – Chciałbym też wyjaśnić: Sampdoria nie prosiła mnie żebym odwołał to, że jestem jej zawodnikiem. Wstawiłem na swój profil na Facebooku napis „Benvenuto Sampdoria” (witaj Sampdorio), ale ludzie trochę źle to odczytali, dlatego sprostowałem to hasło, że jeszcze nie jestem piłkarzem tego klubu – dodaje Wszołek, który od przyszłego sezonu może występować we Włoszech razem z Bartoszem Salamonem, którego AC Milan zamierza wypożyczyć.

Sebastian Przyrowski
Sebastian Przyrowski (fot. Zbigniew Luchciński / ksppolonia.pl)

Izba ds. Rozwiązywania Sporów Sportowych rozwiązała kontrakty Igora Morozova i Sebastiana Przyrowskiego z Polonią Warszawa z winy klubu. W obu przypadkach zastosowano rygor natychmiastowej wykonalności. Według informacji portalu 90minut.pl Przyrowski trenuje z 11 zespołem greckiej ekstraklasy Levadiakósem.

Były zawodnik Polonii Michał Grunt po pozytywnym przejściu testów medycznych podpisał czteroletni kontrakt z portugalskim SC Braga. – Jest to duża szansa na mój rozwój i mam nadzieje że wykorzystam ten czas. Widać, że jest to świetnie zorganizowany klub, gdzie dba się o każdy szczegół – mówi 19-letni napastnik.

Grzegorz Fonfara w wywiadzie dla portalu 2×45.com.pl przyznał, że cieszy się, że nie udało mu się trafić do drużyny „Czarnych Koszul”. Zdradził czemu nie podpisał umowy z Polonią. – Po prostu nie potraktowano mnie fair. Ustaliliśmy coś, a potem zaczęto to zmieniać i wmawiano mi, że jednak jest to nie do przeskoczenia. Straciłem tylko trochę czasu, bo mogłem znaleźć sobie inną drużynę w Ekstraklasie. Chociaż, z drugiej strony cieszę się, że ostatecznie zostałem w Katowicach. Jestem zadowolony ze swojej decyzji.

Prezesa i jego działania podsumował krótko: – Na początku można było się z tego śmiać, ale po jakimś czasie bardziej odpowiedni byłby jednak płacz. Najpierw o mały włos nie upadł GKS, a teraz Polonia jest zmuszona do gry w niższych ligach. To smutne, co ten pan zrobił polskiej piłce. W ogóle, że mu na to pozwolono…

Źródło: własne / Wirtualna Polska / Zagłębie Lubin / 2×45.com.pl / Gazeta Wyborcza / Przegląd Sportowy / 90minut.pl / Zagłębie Sosnowiec

Author: Kwikster

Barwy moro, ciemny kaptur, Kwik to dziwny bywa stwór, o swej Polonii marzy dzień i noc i w Gwiezdnych Wojen wierzy moc [wierszyk z czasów ogólniaka... niezmiennie na czasie ;)]

1 thought on “Wniosek kibiców. Przyrowski w Grecji? Piątek bliski Lubina, Baran Białegostoku?

Dodaj komentarz