Trwa nabór piłkarzy do Polonii. Premiera filmu o Polonii Warszawa pod koniec roku. Morozov na Węgrzech.

Jak podaje serwis „Sport”, Polonia Warszawa ogłosiła nabór zawodników do gry najprawdopodobniej w Lidze Okręgowej MZPN. Powstający zespół ma rozpocząć treningi już w czwartek.

Zawodnicy, którzy chcieliby zagrać w Polonii, mogą wysłać e-mail na adres: druzyna@dumastolicy.pl z krótkim piłkarskim życiorysem i danymi kontaktowymi. Pierwsze zajęcia nowej drużyny odbędą się w czwartek najprawdopodobniej na bocznym boisku przy Konwiktorskiej. Trenerem Polonii będzie na 99 procent jej były zawodnik Piotr Dziewicki.

Z kolei dziennik „Fakt” nagłaśnia sprawę powstania dokumentu ukazującego kulisy sytuacji w klubie w ciągu ostatniego sezonu w Ekstraklasie. Premiera filmu odbędzie się najprawdopodobniej pod koniec roku.

„Kiedy pod koniec lipca 2012 roku Ireneusz Król przejmował Polonię od Józefa Wojciechowskiego był przyjmowany przez kibiców Czarnych Koszul jak zbawca. Dziś jest przy Konwiktorskiej persona non grata. Sytuacja w Polonii pogarszała się z dnia na dzień. Piłkarze od nowego właściciela otrzymali w terminie tylko jedną pensję, klubowe długi rosły z dnia na dzień, a Król powtarzał w kółko, że kasa będzie jutro. I właśnie taki tytuł będzie nosił film dokumentalny przedstawiający losy Czarnych Koszul w ostatnim sezonie ekstraklasy”.

Film „Kasa będzie jutro” ma być pewnego rodzaju podziękowaniem dla wszystkich ludzi, którzy sprawili, że Polonia poprzedni sezon dograła do końca. Jeśli mam być szczery, było kilka momentów, w których wątpiłem, że to może się udać – powiedział Adam Drygalski, jeden z twórców filmu.

Zdjęcia do dokumentu powstawały przez pół roku. Kamera towarzyszyła piłkarzom od zgrupowania w Turcji, które rozpoczęło się w lutym. Od tamtej pory twórcy filmu rejestrowali wszystko, co działo się w klubowej szatni, na treningach i podczas meczów. Zapisano około 60 godzin materiału, z którego ma powstać 90 minutowy dokument. – Premiera zaplanowana jest na wigilię Bożego Narodzenia, więc wszyscy, którzy akurat będą siedzieć przy stole i oglądać ten film muszą uważać, żeby ość nie stanęła im w gardle, bo materiał jest naprawdę mocny. Będzie sporo scen, które wbiją się w pamięć – zapewnia Bartosz Ignacik, dziennikarz Canal+.

Igor Morozov
Igor Morozov (fot. Mateusz Sokołowski / ksppolonia.pl)

Serwis 90minut.pl podał informację, że były obrońca Polonii i reprezentant Estonii, Igor Morozov został nowym zawodnikiem węgierskiego VSC Debreczyn. Były obrońca Polonii Warszawa, Igor Morozov podpisał trzyletni kontrakt z szóstym zespołem węgierskiej ekstraklasy.

Przypomnijmy, że 24-letni Estończyk w czwartek rozwiązał kontrakt z Polonią, a do podpisania przez niego umowy z nowym klubem doszło już następnego dnia. W zespole „Czarnych Koszul” rozegrał wiosną trzynaście spotkań T-Mobile Ekstraklasy.

Źródła: własne/ 90minut.pl/ Fakt/ Gazeta Wyborcza/ Weszło!

Author: Diesel

4 thoughts on “Trwa nabór piłkarzy do Polonii. Premiera filmu o Polonii Warszawa pod koniec roku. Morozov na Węgrzech.

  1. Nabór dobra sprawa w naszej sytuacji. Niema chyba co liczyć na piłkarzy z wyższej półki ale może taka medialna drużyna jak Polonia będzie magnesem dla ciekawych graczy.
    Oby selekcja była rozsądna i skuteczna żeby do tej naszej młodzieży dobrać paru graczy z doświadczeniem i chęciami którzy pomogą w awansie.
    Skoro i tak na razie mamy start na peryferiach piłki można by zrobić ze dwa weekendowe turnieje dla dzikich drużyn może jakieś nieodkryte talenty kopiące piłkę z pasją się pokażą.

  2. Kiedyś Pogon, ostatnio ŁKS miał „papierowych” grajków.Nawet i My niedawno. I tragicznie to się skonczyło.
    Myslę że tylko nowi, bo głodni sukcesu będą, i całe serce włożą w każym meczu.
    .

Dodaj komentarz