MKS Polonia zgłoszona do Ligi Okręgowej. List do PZPN i MZPN. Grunt w Bradze? Olczak testowany w Koronie.

W poniedziałek dyrektor sportowy MKS Polonia Paweł Olczak złożył niezbędne dokumenty i wniosek o dołączenie klubu do Ligi Okręgowej. Do gry na tym poziomie szykuje się Stowarzyszenie Klubu Sportowego Polonia Warszawa, które będzie zarządzać drużyną.

Kamienna zawsze z Polonią!
Kamienna na zawsze z Polonią! foto: ksppolonia.pl

Jednak kibice „Czarnych Koszul” przygotowali pismo do PZPNu i MZPNU, w którym czytamy:

My kibice Warszawskiej Polonii, jeżeli MZPN złamie prawo i rozpatrzy zgłoszenie klubu MKS Polonia Warszawa do rozgrywek na zasadach zmienionych przez Zarząd PZPN już po złożeniu wniosku, możemy zostać zmuszeni do podjęcia następujących kroków.

 1. Złożenia wniosku do prokuratury o łamaniu prawa przez MZPN i PZPN
 2. Złożenia pozwu zbiorowego przeciwko obu związkom
 3. Powiadomienia Ministra Sportu i Rekreacji o łamaniu prawa przez PZPN
 4. Złożenia pozwów cywilnych przeciwko pracownikom związku którzy odpowiadają za tą sytuację personalnie.

Uważamy, że Polonia Warszawa jest klubem o randze symbolu. Jako instytucja zasłużona dla polskiej piłki nożnej, za którą stoi relatywnie duża społeczność, powinna otrzymać pomoc w jak najszybszym powrocie do lig centralnych, podobnie jak czyniono to ostatnich latach wobec innych klubów o ustalonej renomie. Zwracamy też uwagę, że infrastruktura większości klubów na poziomie ligi okręgowej nie gwarantuje bezpiecznego przeprowadzenia zawodów z udziałem Polonii. Zainteresowanie meczami zarówno przez fanów Czarnych Koszul, jak i skonfliktowanych z nim kibiców Legii może doprowadzić do dezorganizacji całych rozgrywek.

Zwracamy się o dokooptowanie nowej Polonii Warszawa do rozgrywek 3 bądź 4 ligi.

Z wyrazami szacunku

W im. grup i stowarzyszeń kibicowskich POLONII WARSZAWA”

Pismo do obu instytucji ma zostać złożone w dniu dzisiejszym.

Jak podaje „Gazeta Wyborcza”: Szanse na to, by Polonia wystąpiła w wyższej lidze, są zerowe. Mazowiecki związek zasłania się bowiem nadrzędnością uchwały PZPN i przepisami związkowymi. Nikt z przedstawicieli MZPN nie zamierza bronić Polonii, nikt nie zajrzał do podręcznika licencyjnego UEFA, w którym w artykule 15, aneks IV, mowa jest o tym, że w przypadku „sporting merits” (czyli wartości, zasług sportowych) można zezwolić klubowi na grę w wyższej lidze.

Ani razu w sprawie trybu i motywów uchwalenia zmiany regulaminu nie wypowiedział się prezes związku Zbigniew Boniek. W 2004 roku, kiedy bankrutował Widzew Łódź, zawzięcie walczył o to, by jego były klub nie został zdegradowany do IV ligi, ale został w dawnej II lidze.

Były król strzelców Młodej Ekstraklasy w barwach Polonii Warszawa Michał Grunt pomyślnie przeszedł testy medyczne i jutro wyleci do Portugalii, aby złożyć swój podpis na kontrakcie z pierwszoligowym SC Braga. 19-letni piłkarz ostatnio związany był z Zagłębiem Sosnowiec, którego jest wychowankiem i z którego wypożyczony był do Polonii.

Inny były piłkarz Polonii i wychowanek klubu z Konwiktorskiej Damian Jaroń od wczoraj jest wolnym zawodnikiem, gdyż jego kontrakt z Polonia Bytom wygasł, a śląski klub nie zamierza go przedłużać.

Do Korony Kielce przebywającej na zgrupowaniu w ośrodku Sielanka koło Warki dołączył bramkarz Michał Olczak, który ostatnio reprezentował barwy Polonii Warszawa.

Na razie będzie z nami trenował, będzie mu się przyglądał trener bramkarzy Mariusz Mucharski. Później sztab szkoleniowy podejmie decyzję co do tego zawodnika – powiedział Łukasz Tomczyk, kierownik drużyny Korony.

Olczak w ubiegłym sezonie zagrał piętnaście razy w drużynie Młodej Ekstraklasy Polonii oraz jeden raz w pierwszej drużynie w ekstraklasie.

Paweł Wszołek
Paweł Wszołek (fot. Sylwester Wojtas)

Jak podaje portal 2×45.com.pl włoskie media nie podają żadnych informacji o ewentualnym przejściu do Sampdorii Genua Pawła Wszołka: Zastanawiająca jest natomiast cisza w sprawie transferu Pawła Wszołka. Od ponad tygodnia nie ma żadnych nowych wieści, a wszystko wydawało się przesądzone. Piłkarz na Facebooku fotografował się już nawet z powitalnym hasłem dla kibiców Sampdorii, ale potem miały się pojawić jakieś problemy formalne…

Źródła: własne / Gazeta Wyborcza / 90minut.pl / 2×45.com.pl

Author: Makumb

7 thoughts on “MKS Polonia zgłoszona do Ligi Okręgowej. List do PZPN i MZPN. Grunt w Bradze? Olczak testowany w Koronie.

 1. Od dawna widać, że stowarzyszeniu wcale nie zależy na odbudowie Polonii w możliwie najwyższej lidze. A szkoda, bo odbudowa klubu może trwać wiele wiele lat, a trzeba pamiętać, że kibic to nie tylko fan danego klubu, ale też ktoś kto chce oglądać piłkę na w miarę wysokim poziomie. Obawiam się, że na meczach w okręgówce będzie 200-300 kibiców, a przecież nie o to chyba chodzi.
  Przykre jest, że na oczach całej sportowej Polski jeden człowiek zniszczył klub i (zgodnie z przepisami „naszego” PZPN) otrzymał jeszcze za to niezłą kasę, a teraz MZPN i PZPN w białych rękawiczkach kończy dzieła, też zgodnie z przepisami, które tworzy na poczekaniu do określonej sytuacji. Do zobaczenia na trybunach…

 2. o to chodzi że Polonii wcale nie zniszczył jeden człowiek, on tylko firmował to swoim nazwiskiem. Polonia została w bardzo przemyślny sposób zaatakowana przez różne ugrupowania,instytucje państwowe na różnym szczeblu oraz inne związki nieformalne.
  Najgorsze jest to że atak dokonał się także od wewnątrz, patrz sytuacja na trybunach oraz opieszałość tych wszystkich stowarzyszeń.

  Wreszcie zrobiono wszystko by hasło jedno miasto jeden klub zostało w pełni wdrożone w ekstraklasie, tylko Crocovia im znów nabróździła 😈

 3. Zastanawiam się co się stanie z dzieciakami z akcji kibic. Jak się ma kilka, kilkanaście lat trudno jest się nie poddać presji otoczenia. Widzę to po moim 8. letnim synu, jak trudno mu być na co dzień kibicem Polonii, jak łatwo dostać w szkole bęcki, jak często musi odpowiadać na drwiny, bądź je ignorować. Teraz będzie jeszcze trudniej. Zaczęliśmy już jeździć na wiosnę na Cracovię, byliśmy w Nowym Sączu na meczu Sandecji, żeby chłopak mógł oglądać piłkę na relatywnie najwyższym polskim poziomie, chodzić na mecze w szaliku Polonii i pozostać jej wiernym. Marzę, żeby mógł świętować powrót Polonii do najwyższej ligi jeszcze w gimnazjum, chociaż przygotowuję go, że będzie to raczej liceum.

 4. Czytając wyjaśnienia PZPN już wszystko rozumiem !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  – to POLONIA WARSZAWA klub wraz z kibicami oraz sympatykami w całej Polsce zniszczył uczciwego „biznesmena” i „obywatela RP” IRENEUSZ KRÓLA I JEGO rodzinę.

  Ireneusz król za sprawą KSP oraz wielu instytucji PANSTWOWYCH został okradziony , zniszczony i obdarty z godności a żona i córka brutalnie gwałcona przez blisko rok czasu.

  PANIE BONIEK – Panu i pana kolegom z PZPN-u ……. coś chyba sie POPIERDOLIŁO

  tadeusz / Warszawa

 5. Dobrze że MKS złożył dokumenty na tą ligę bo lepiej mieć coś już na horyzoncie i czynić kroki ku budowaniu drużyny oraz walczyć ewentualnie o tą 4 niż wisieć bez planu z wielkimi nadziejami (jak koszykarze swego czasu). Wiem ze w imię przepisów Polonia na bazie MKSu to nowy twór w seniorskiej piłce ale nie zmienia to faktu że ta 4 liga powinna być umożliwiona przez wiązek z racji tego co nam król wykręcił z resztą ta klasa rozgrywkowa powinna być najniższą ligą do jakiej spadają w niesportowy sposób kluby z ekstraklasy.
  z okręgówki będziemy długo się gromić w górę sponsorów też to pewnie nie zachęci zyski będą żadne choć da to czas ogarnąć wiele rzeczy od zarządzania po przygotowanie i ogranie młodych w seniorskiej piłce i wykorzystać doświadczenie starszych Polonistów. 4 liga to już większy procent doświadczonych graczy których trzeba będzie ściągnąć na już ale i większa szansa na pieniądze od firm zewnętrznych.

 6. BONIEK ? …jak był młody miał rude włosy i ….. (cenzura sam te słowo piszę). Dziś myslałem, miałem nadzieje ze kolor jego włosów się zmienił:). Jak widać NIE:(.
  Za jego pozwoleniem ROBIĄ CO CHCĄ.

  1. Z małą dygresją drogi Marku: To nie za pozwoleniem Rudego robią co chcą, tylko na jego polecenie !!!! W ramach rewanżu i nienawiści do Panów Listkiewicza i Engela. Ale ja i tak trzymam stronę naszych

Dodaj komentarz