W piątek przedstawiciele Stowarzyszenia Klubu Sportowego Polonia Warszawa spotkali się z dyrektor sportu w urzędzie miasta Renatą Popek i dyrektorem WOSiR Januszem Kopaniakiem

– Przedstawiliśmy naszą sytuację. Miasto przyjęło to ze zrozumieniem i wypracowuje swoje stanowisko. Teraz czekamy na spotkanie z panią prezydent Hanną Gronkiewicz-Waltz. Ma nastąpić w niedługim czasie – zapowiada w „Gazecie Wyborczej”  Grzegorz Popielarz, prezes Stowarzyszenia Klubu Sportowego Polonia Warszawa, które chce wydzierżawić stadion przy Konwiktorskiej za symboliczną złotówkę.

IDEON SA wniosek o upadłość likwidacyjną KSP Polonia Warszawa

28.06. Warszawa (PAP/ESPI) – Raport bieżący 41/2013

Zarząd Emitenta informuje, iż w dniu dzisiejszym otrzymał pismo spółki WoodinterKom GmbH z siedzibą w Wiedniu, o złożeniu przez nią wniosku o upadłość likwidacyjną spółki KSP Polonia Warszawa SA. Wniosek został złożony do Sądu Rejonowego dla m.st. Warszawy w dniu17 czerwca 2013 .

Prezes KSP Polonia Warszawa Ireneusz Król w mijającym tygodniu złożył w sądzie wniosek o upadłość spółki. Tuż przed tym zaproponował Stowarzyszeniu Klubu Sportowego Polonia Warszawa 100 procent akcji za symboliczną złotówkę.

Stowarzyszenie odmówiło Śląskiemu biznesmanowi. – Z oczywistych względów nie przyjęliśmy propozycji. Nie chcemy mieć z tym człowiekiem nic do czynienia – powiedział prezes.

Dla „nowej” Polonii bliskie bankructwo KSP Polonia to jednak dobra wiadomość. Dzięki temu nie dojdzie do kolizji między istniejącą, choć znajdującą się w ligowej próżni spółką Króla, a tworzącą się właśnie na bazie MKS Polonia, a zarządzaną przez stowarzyszenie. Bardzo zasadniczy w swoich działaniach przedstawiciele zarządu Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej mogliby zakwestionować start MKS-u w rozgrywkach seniorskich w Lidze Okręgowej, skoro nadal istnieje inna Polonia. Teraz takiego kłopotu MZPN mieć nie będzie.

Jerzy Engel

Jerzy Engel (fot. Zbigniew Luchciński / ksppolonia.pl)

W poniedziałek MKS Polonia zostanie oficjalnie zgłoszony do rozgrywek Ligi Okręgowej. Misję tworzenia zespołu przyjął Jerzy Engel, szkoleniowiec, dzięki któremu na przełomie wieków świętowaliśmy największe sukcesy. – Zadeklarował, że będzie to robił całkowicie społecznie – mówi „Wyborczej” Popielarz.

Trzon zespołu stworzą piłkarze z zespołu juniorów, w pierwszej kolejności z rocznika 1994. Wzmocnią go m.in. Piotr DziewickiJacek KosmalskiIgor Gołaszewski.

Na pewno między słupkami nie zobaczymy Arkadiusza Onyszko, który został trenerem Bogdanki Łęczna. – Cieszę się, że trafiłem do tak poukładanego klubu. Już nie mogę doczekać się pierwszych zajęć, chcę poznać zawodników, z którymi będę pracował – powiedział Onyszko.

W wywiadzie dla „Faktu” Jacek Kiełb nie oszczędzał prezesa Króla. – Oczywiście Polonia nie była mi obojętna, ale będąc w tym klubie zdałem sobie sprawę z tego, że takie coś mogło spotkać każdy klub w Polsce, również moją Koronę. A jakby jakiś pan próbował z Koroną zrobić to, co Król z Polonią, to ja pierwszy poszedłby mu to wybić z głowy. Kijem baseballowym – powiedział były pomocnik „Czarnych Koszul” i dodał: – Nie wyobrażam sobie, żeby ktoś mógł coś takiego zrobić mojemu klubowi. Ale mam nadzieję, że już nigdy do takiej sytuacji nie dojdzie, bo to co się stało z Polonią, to jest kryminał. Wydaje mi się, że PZPN i Ekstraklasa SA powinny teraz baczniej przyglądać się ludziom, którzy chcą zainwestować w polską piłkę. To co stało się w Warszawie nie powinno mieć miejsca. No, ale jak to mówią – mądry Polak po szkodzie.

Rozprawę dotyczącą pożegnania Adama Ryczkowskiego serwuje nam portal Weszło! Tekst dostępny tutaj.

Źródło: własne / Gazeta Wyborcza / Czarna Koszula / Weszło! / Bogdanka Łęczna / Fakt