Polonia stara się o tańszy czynsz. Engel poprowadzi zespół. Kiełb o Królu…

W piątek przedstawiciele Stowarzyszenia Klubu Sportowego Polonia Warszawa spotkali się z dyrektor sportu w urzędzie miasta Renatą Popek i dyrektorem WOSiR Januszem Kopaniakiem

– Przedstawiliśmy naszą sytuację. Miasto przyjęło to ze zrozumieniem i wypracowuje swoje stanowisko. Teraz czekamy na spotkanie z panią prezydent Hanną Gronkiewicz-Waltz. Ma nastąpić w niedługim czasie – zapowiada w „Gazecie Wyborczej”  Grzegorz Popielarz, prezes Stowarzyszenia Klubu Sportowego Polonia Warszawa, które chce wydzierżawić stadion przy Konwiktorskiej za symboliczną złotówkę.

IDEON SA wniosek o upadłość likwidacyjną KSP Polonia Warszawa

28.06. Warszawa (PAP/ESPI) – Raport bieżący 41/2013

Zarząd Emitenta informuje, iż w dniu dzisiejszym otrzymał pismo spółki WoodinterKom GmbH z siedzibą w Wiedniu, o złożeniu przez nią wniosku o upadłość likwidacyjną spółki KSP Polonia Warszawa SA. Wniosek został złożony do Sądu Rejonowego dla m.st. Warszawy w dniu17 czerwca 2013 .

Prezes KSP Polonia Warszawa Ireneusz Król w mijającym tygodniu złożył w sądzie wniosek o upadłość spółki. Tuż przed tym zaproponował Stowarzyszeniu Klubu Sportowego Polonia Warszawa 100 procent akcji za symboliczną złotówkę.

Stowarzyszenie odmówiło Śląskiemu biznesmanowi. – Z oczywistych względów nie przyjęliśmy propozycji. Nie chcemy mieć z tym człowiekiem nic do czynienia – powiedział prezes.

Dla „nowej” Polonii bliskie bankructwo KSP Polonia to jednak dobra wiadomość. Dzięki temu nie dojdzie do kolizji między istniejącą, choć znajdującą się w ligowej próżni spółką Króla, a tworzącą się właśnie na bazie MKS Polonia, a zarządzaną przez stowarzyszenie. Bardzo zasadniczy w swoich działaniach przedstawiciele zarządu Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej mogliby zakwestionować start MKS-u w rozgrywkach seniorskich w Lidze Okręgowej, skoro nadal istnieje inna Polonia. Teraz takiego kłopotu MZPN mieć nie będzie.

Jerzy Engel
Jerzy Engel (fot. Zbigniew Luchciński / ksppolonia.pl)

W poniedziałek MKS Polonia zostanie oficjalnie zgłoszony do rozgrywek Ligi Okręgowej. Misję tworzenia zespołu przyjął Jerzy Engel, szkoleniowiec, dzięki któremu na przełomie wieków świętowaliśmy największe sukcesy. – Zadeklarował, że będzie to robił całkowicie społecznie – mówi „Wyborczej” Popielarz.

Trzon zespołu stworzą piłkarze z zespołu juniorów, w pierwszej kolejności z rocznika 1994. Wzmocnią go m.in. Piotr DziewickiJacek KosmalskiIgor Gołaszewski.

Na pewno między słupkami nie zobaczymy Arkadiusza Onyszko, który został trenerem Bogdanki Łęczna. – Cieszę się, że trafiłem do tak poukładanego klubu. Już nie mogę doczekać się pierwszych zajęć, chcę poznać zawodników, z którymi będę pracował – powiedział Onyszko.

W wywiadzie dla „Faktu” Jacek Kiełb nie oszczędzał prezesa Króla. – Oczywiście Polonia nie była mi obojętna, ale będąc w tym klubie zdałem sobie sprawę z tego, że takie coś mogło spotkać każdy klub w Polsce, również moją Koronę. A jakby jakiś pan próbował z Koroną zrobić to, co Król z Polonią, to ja pierwszy poszedłby mu to wybić z głowy. Kijem baseballowym – powiedział były pomocnik „Czarnych Koszul” i dodał: – Nie wyobrażam sobie, żeby ktoś mógł coś takiego zrobić mojemu klubowi. Ale mam nadzieję, że już nigdy do takiej sytuacji nie dojdzie, bo to co się stało z Polonią, to jest kryminał. Wydaje mi się, że PZPN i Ekstraklasa SA powinny teraz baczniej przyglądać się ludziom, którzy chcą zainwestować w polską piłkę. To co stało się w Warszawie nie powinno mieć miejsca. No, ale jak to mówią – mądry Polak po szkodzie.

Rozprawę dotyczącą pożegnania Adama Ryczkowskiego serwuje nam portal Weszło! Tekst dostępny tutaj.

Źródło: własne / Gazeta Wyborcza / Czarna Koszula / Weszło! / Bogdanka Łęczna / Fakt

Author: Kwikster

Barwy moro, ciemny kaptur, Kwik to dziwny bywa stwór, o swej Polonii marzy dzień i noc i w Gwiezdnych Wojen wierzy moc [wierszyk z czasów ogólniaka... niezmiennie na czasie ;)]

2 thoughts on “Polonia stara się o tańszy czynsz. Engel poprowadzi zespół. Kiełb o Królu…

  1. Budujące jest to że radni tym razem nie olali spawy(nie wiadomo jak będzie z Hanką choć dupsko jej się pali ostatnimi czasy i cuda typu otwarcie zamkniętego tunelu czy magiczna obniżka podobno niskich cen wywozu śmieci się przydarzyły trzeba korzystać), symboliczna złotówka miesięcznie za wynajem czy nawet gdyby było to 1911PLN na utrzymanie trawy zawsze coś dobrego przy tym co nam sprezentowali do tej pory. Czekam na dobre i coraz lepsze informacje od poniedziałku.
    Upadłość kró7owej wydmuszki była więcej niż pewna, długo sprawę przeciągała ta gruba świnia zgarnął kolejną transzę z c+ i zaraz przypieczętują jego rządy ogłaszając upadłość. mam nadzieję ze uda się z czasem wyciągnąć herb i barwy od tej grubej świni za rozsądny pieniądz (to tak jak cwel który skroił barwy nie powinien ich długo dzierżyć cz trzymać ich u siebie w chacie).

    http://img40.imageshack.us/img40/2068/keep1a.jpg

  2. Wieść gminna głosi, że na Polonii Króla ciąży ponad 60 milionów długu. Zobowiązania wobec ZUS, US i piłkarzy to około 5 milionów. A kolejne prawie 60 milionów ? Co to może być ? Co prawda nas już to nie tyczy, ale ciekawi mnie jaki to musiał być przewał, skoro Król entuzjastycznie wziął klub, a, od pewnego momentu przestał interesować się jego aktywami: oddał za darmo Wszołka, Przybeckiego, Todora, Piątka, Hołotę i innych.
    Normalnie właściciel, aby ratować firmę sprzedawałby jej majątek. Król, swój majątek oddał za darmo. Logiki w tym nie widzę.

Dodaj komentarz