Doniesienie na Króla w US. Pawełek w Turcji? Ryczkowski w Legii…

„Gazeta Wyborcza” podała, że jeden z kibiców Polonii złożył w Urzędzie Skarbowym Warszawa-Bielany doniesienie na prezesa „Czarnych Koszul” Ireneusza Króla w sprawie możliwości popełnienie przestępstwa podatkowego. Chodzi o zaniżoną wartość transferów: Tomasza Brzyskiego, Władimira Dwaliszwiliego i Łukasza Teodorczyka

Dokładnie zaanalizowałem sytuację Polonii w ostatnim roku. Uważam, że Król przejął ją zupełnie przypadkowo, a kiedy to już się stało, chciał tylko z niej wyciągnąć pieniądze. Najbardziej podejrzane wydały mi się transfery Brzyskiego i Dwaliszwiliego do Legii oraz Teodorczyka do Lecha. Ci trzej piłkarze warci byli według szacunków dziennikarzy około 1,5 miliona euro, a odeszli razem za 100 tys. euro – mówi kibic proszący o zachowanie anonimowości. – Sądzę, że transakcja mogła odbyć się wbrew prawu. Pieniądze, które klub mógł zarobić, nie trafiły do Polonii, a pewnie do właściciela. To było też działanie na szkodę spółki – dodaje.

Kibic twierdzi, że podjął działanie bo Stowarzyszenie, które ma powołać „nową” Polonię mimo swoich obietnic do tej pory nie ujawniło dokumentów ekstraklasowej Polonii.

Mariusz Pawełek
Mariusz Pawełek (fot. Zbigniew Luchciński / ksppolonia.pl)

Çaykur Rizespor uzgodnił warunki kontraktu z Mariuszem Pawełkiem. Taką informację podał trener beniaminka tureckiej ekstraklasy Riza Çalimbay – poinformował serwis eurofutbol.pl

Pawełek osiągnął z nami porozumienie. Będzie grał w moim klubie w przyszłym sezonie – powiedział Calimbay na łamach tureckich mediów.

Jagiellonia Białystok związała się niedawno z Piotrem Stokowcem Łukaszem Smolarowem. Do ich sztabu dołączył były psycholog „Czarnych Koszul” Paweł Habrat.

Utalentowany 16-latek Adam Ryczkowski podpisał w środę kontrakt z Legią – informuje oficjalna strona Legii. Młodzieżowy reprezentant Polski grał wcześniej w Polonii. Według informacji „GW”, Ryczkowski będzie zarabiał około 3-4 tys. miesięcznie, otrzyma opiekę od jednego ze starszych graczy oraz mieszkanie.

Nie jest pierwszym juniorem, który zmienia Polonię na Legię. W przeszłości na ten sam krok zdecydowali się m.in. Konrad Budek, Patryk Koziara i Patryk Kamiński. Żaden z nich nie błysnął na Łazienkowskiej. Budek zagrał sześć meczów w poprzedniej edycji Młodej Ekstraklasy, Koziara od trzech lat gra w Dolcanie Ząbki, a Kamiński, wychowanek Ursusa Warszawa, wrócił do macierzystego klubu.

Marcin Kuś został nowym piłkarzem Cracovii. Przez ostatni rok zawodnik nie występował w żadnym klubie.

Źródło: własne / Gazeta Wyborcza / eurofutbol.pl / Przegląd Sportowy / 90minut.pl

Author: Kwikster

Barwy moro, ciemny kaptur, Kwik to dziwny bywa stwór, o swej Polonii marzy dzień i noc i w Gwiezdnych Wojen wierzy moc [wierszyk z czasów ogólniaka... niezmiennie na czasie ;)]

2 thoughts on “Doniesienie na Króla w US. Pawełek w Turcji? Ryczkowski w Legii…

  1. Dobrze że grubas nie ma spokoju, niech codziennie dyga o to że coś go trafi i oby finalnie dostał za swoje.

    Pawełkowi wypada życzyć powodzenia niech się odkuje finansowo i sportowo ugra coś poważnego.

    Za to Ryczkowskiemu życzę przeciętności nad kanałem, za ten ruch, miał inne opcje wybrał najgorzej jak mógł. Nie jest pierwszym i penie nie ostatnim który tam trafi (jeśli chodzi o kasę i warunki treningowe niema konkurencji) co innego że cvve7nia znów robiła swoją firmową robotę długie podchody mącenie chłopakowi w głowie i podprowadzanie kolejnego piłkarza nie płacąc kasy.

Dodaj komentarz