Todorovski w Grazu. Miasto wynajmie tanio stadion. Sukces juniorów

Macedoński piłkarz Aleksandar Todorovski podpisał dwuletni kontrakt, z opcją przedłużenia na kolejny rok, z klubem austriackiej ekstraklasy Sturm Graz. 29-letni obrońca ostatnie dwa sezony spędził w Polonii Warszawa. 

Aleksandar Todorovski
Aleksandar Todorovski (fot. Zbigniew Luchciński / ksppolonia.pl)

Obserwowałem Aleksandara od dłuższego czasu i chciałem, by dołączył do naszej drużyny. To zawodnik o dużych umiejętnościach i jestem przekonany, że zrobimy z nim spory postęp – powiedział „Przeglądowi Sportowemu” słoweński trener Darko Milanic.

Radni komisji ds. sportu jednogłośnie podpisali interpelację do Hanny Gronkiewicz-Waltz, by miasto za symboliczną złotówkę wydzierżawiło Polonii stadion przy ulicy Konwiktorskiej. Już w piątek zarząd Stowarzyszenia Polonia Warszawa ma rozmawiać na ten temat z prezydent stolicy. – Nasza interpelacja nie ma charakteru politycznego, jest całkowicie pozbawiona barw politycznych. Podpisali ją wszyscy radni komisji, z każdej partii. Wszyscy widzą potrzebę pomocy Polonii. Nie chcemy, by tułała się po całej Warszawie i okolicach, ale grała tam, gdzie jest jej historyczna siedziba – mówi „Wyborczej” niezależny radny Marcin Rzońca.

W piątek dojdzie do spotkania przedstawicieli SKSPW z dyrektor sportu w urzędzie miasta Renatą Popek i… co jest przełomem w najnowszej historii Polonii – Hanną Gronkiewicz-Waltz. Do tej pory pani prezydent nie interesowała się losem najstarszego klubu stolicy, a wielu kibiców właśnie ją wini za upadek klubu. – Liczymy naprawdę, że do tego spotkania dojdzie, że w ostatniej chwili pani prezydent nie wyznaczy swojego następcy. Po tym spotkaniu radni dostaną dokładną informację o tym, jak nasza interpelacja została zaopiniowana – mówi „GW” Rzońca. Kolejna sesja komisji sportu odbędzie się 11 lipca.

Dokonali czegoś naprawdę wielkiego – mówi „Gazecie Wyborczej” o wyczynie juniorów młodszych Polonii dyrektor polonijnej akademii piłkarskiej Paweł Olczak. Na zakończonym w podkarpackich miejscowościach Kamień, Jeżowe i Sójkowe mistrzostwach Polski 17-latkowie z „Czarnych Koszul” wywalczyli brązowy medal.

Co się stanie teraz z tymi piłkarzami? Na grę w lidze okręgowej, gdzie zagra dorosła Polonia, są za młodzi. Część z nich naturalną drogą odejdzie do drużyny juniorów starszych. Zapewne opuści Polonię Adam Ryczkowski. Ma ofertę z Blackburn, ale też propozycję podpisania kontraktu z Legią.

Źródło: własne / Przegląd Sportowy / Gazeta Wyborcza

Author: Kwikster

Barwy moro, ciemny kaptur, Kwik to dziwny bywa stwór, o swej Polonii marzy dzień i noc i w Gwiezdnych Wojen wierzy moc [wierszyk z czasów ogólniaka... niezmiennie na czasie ;)]

5 thoughts on “Todorovski w Grazu. Miasto wynajmie tanio stadion. Sukces juniorów

 1. Do tej pory? Polonia się tułała się po całej Warszawie, i nie tylko.
  O tym każdy wiedział dobrze. A dziś?…ZOBACZYMY MOZE WRÓCI NORMALNOSC.
  Tak naprawdę NORMALNOSC by była gdyby Polonia grała za darmo na stadionie Poloni zawsze i…w Eksraklasie( 6 lokata). NORMALNOSC by była jakby własciciel tylko poniósł karę.

 2. Dobrodosli Todor 😉 .3mam kciuki za Ciebie.Choć wielu bramek nie strzeliłeś na K6,ale wielki szacun za charakter,walkę i ogólne podejście do zawodu.Bramka w PP na Arce to stadiony świata.Wspominaj nas tylko dobrze. :klask: :raca:

 3. Grabarze KSP

  Ani król ani Wojciechowski nie działali dla dobra KSP
  Króla wizję poznaliśmy w ostatnim sezonie 2012/2013.

  A jak słyszę że JW był lepszy to pytam w czym.
  Piłkarzy dobrze opłacał w imię własnego dobrego interesu.
  Miał w tym cel bo stawki /angaże to nie były pensje zawodników tylko zwykłe oficjalne łapówki za grę i osiągniecie wymarzonego wyniku – jestem THE BEST
  Pan JW uważał , że tylko kasa , kasa załatwi wszystko / jak się nie da dobrej kasy to się nic nie osiągnie. – oczywiście tylko pod siebie bo dla klubu to niekoniecznie.
  kombinował jak ominąć dodatkowe obciążenia przy prowadzeniu pierwszego zespołu .

  Chciał przenieść zwyczaje z pod budki z piwem /budowlanka/ do klubu sportowego.
  Ale przeliczył się na ludzkiej mentalności i nie brał pod uwagę ,żę piłka to gra zespołowa
  I w szatni musi panować ład , szacun , odpowiednia atmosfera oraz uczciwa rywalizacja sportowa.

  Przez własną pazerność, głód sukcesu i osiągnięcia za wszelką cenę upragnionego wyniku doprowadził do rozbicia jedności drużyny. Powiększał stopniowo coraz większe różnice w uposażeniu piłkarzy „starych” z „młodymi”.

  Doprowadził do tego ,że żaden z trenerów/a było ich ponad dziesięciu/ nie był autorytetem dla chłopaków – paniczne ich decyzje , dziwne rotacje składem w trosce o swój stołek trenerski nie znajdywali szacunku u piłkarzy.
  pamiętam jak Czesław Michniewicz 5 kolejek przed końcem rundy wiosennej 2012 obiecywał publiczne , że cztery mecze z polonią wygra.
  widać było na pierwszy rzut oka ,że mataczy ale wojciechowskiego kasa była ważniejsza niż wizerunek i godność .

  Ale do takich postaw doprowadził sam JW – ludzie za czeli głupieć nawet pozornie „mądrzy”

  A dla samego klubu czy wyglądu też zero wkładu.”
  Baraki stały całą kadencje JW. Brak modernizacji bocznego boiska uciekł do Marek / markovi by nie sponsorować / do finansować choć trochę biedny MKS.

  JW. Nie myślał o klubie jako całości dążył jedynie do osiągnięcia osobistego sukcesu.

  Jak można pozwolić , ze herb tak dumnego i zasłużonego klubu dostaje się w ręce takich patałachów dla których wierszyk „ Polak mały …..” nie jest chyba ojczystym dziełem.

Dodaj komentarz