Przed meczem z Koroną: statystyki i fakty

Podopiecznych Piotra Stokowca czeka kolejny trudny mecz, tym razem „Czarne Koszule” zawitają do Kielc, gdzie zmierzą się z tamtejsza Koroną. Po serii porażek, przerwaną na chwilę remisem ze Śląskiem Wrocław ciężko być optymistą, ale my kibice wierzymy, że dzisiaj nastąpi przełamanie i trzy punkty przyjadą do Warszawy. Zapraszamy na statystyki i fakty związane z pojedynkami z kielecką drużyną

Statystyki: Korona – Polonia w Ekstraklasie

 • Bilans ogólny: 9 spotkań, 2 wygrane Polonii, 4 zwycięstwa Korony, 3 remisy. Bramki 10-16 dla „złocisto-krwistych”.
 • Korona jako gospodarz: 4 mecze, 3 zwycięstwa Korony, 1 wygrana Polonii. Bramki 11-5 dla gospodarzy.
 • W pojedynku obu drużyn strzelono łącznie 26 bramek, co daje 2,89 bramki na mecz
 • Najwięcej bramek w meczu obu drużyn: 5 (Korona – Polonia 3:2 – 2005/06)
 • Największa wygrana Polonii z Koroną: 3-1 (sezon 2010/11)
 • Największa porażka Polonii z Koroną: 0-4 (sezon 2009/10)
Jacek Kiełb
Jacek Kiełb wraca na „stare śmiecie” (fot. Zbigniew Luchciński / ksppolonia.pl)

Fakty:

 • Tylko Łukaszowi Teodorczykowi udało się w meczu z Koroną strzelić więcej niż jedną bramkę. Dwa trafienia obecny piłkarz Lecha Poznań zaliczył w rundzie jesiennej trwającego sezonu.
 • Stadion w Kielcach nie jest zbyt przyjazny dla „Czarnych Koszul”. Polonia na tym terenie wygrała tylko raz (3-1 w sezonie 2010/11) i trzy razy schodziła z niego pokonana. Jak widać zatem obie drużyny w tych potyczkach grały o pełną pulę.
 • W barwach Polonii występuje obecnie trzech piłkarzy z kielecką przeszłością: Jacek Kiełb, Daniel Gołębiewski oraz Miłosz Przybecki. Pierwszy z wymienionych w barwach Korony w Ekstraklasie rozegrał 49 spotkań strzelając 6 goli, drugi przygodę z Kielcami zakończył bilansem 12 spotkań i jednym trafieniem na koncie. Natomiast „Miłemu” w występach w koszulce w „żółto-czerwone” pasy przeszkodziła kontuzja.
 • Korona Kielce nie przegrała żadnego z 5 ostatnich spotkań ligowych rozgrywanych na własnym boisku (4 wygrane, 1 remis) i w każdym z tych spotkań strzelała przynajmniej jednego gola.
 • „Czarne Koszule” w lidze notują fatalną serię. Poloniści nie wygrali żadnego z 7 ostatnich spotkań, a aż 6 z nich zakończyło się porażką warszawskiej drużyny. W każdym z tych spotkań Polonia traciła również przynajmniej jednego gola.

Oni strzelali bramki dla Polonii w meczu z Koroną [10]:

2 – Łukasz Teodorczyk
1 – Bruno, Igor Gołaszewski, Filip Ivanovski , Jacek Kowalczyk, Adrian Mierzejewski, Euzebiusz Smolarek, Artur Sobiech, Wojciech Szamanek,

A tak wyglądał jesienny pojedynek obu drużyn

* statystyki dotyczą spotkań obu klubów tylko w Ekstraklasie (lub dawnej I lidze)

Źródło: własne

Author: TeCet

4 thoughts on “Przed meczem z Koroną: statystyki i fakty

Dodaj komentarz