„Teo” i Wszołek w wyjściowym składzie. Kiełbowicz skończył karierę!

„Piłka Nożna” podała skład Polaków w towarzyskim spotkaniu z Rumunią. W pojedynku polsko-rumuńskich ligowców w wyjściowym składzie naszych reprezentantów zobaczymy Łukasza Teodorczyka Pawła Wszołka. Dla Teodorczyka będzie to debiut w kadrze Waldemara Fornalika. Wszołek zagra dla „biało-czerwonych” po raz czwarty. 

Mecz na ławce rezerwowych rozpocznie Tomasz Jodłowiec. Po sobotnim spotkaniu selekcjoner zadecyduje, kto poleci z nim z Hiszpanii do Dublina na mecz z Irlandią (środa, godzina 20:45), a kto uda się do Polski. Na Wyspy z Malagi poleci z Fornalikiem najprawdopodobniej tylko pięciu piłkarzy.

Tomasz Kiełbowicz
Tomasz Kiełbowicz (fot. Jakub Atys / Gazeta Wyborcza)

Lewy obrońca Legii Warszawa Tomasz Kiełbowicz zdecydował się zakończyć swoją karierę piłkarską – poinformowała oficjalna strona klubu „Legia.com”. 36-letni piłkarz do stołecznego klubu dołączył w listopadzie 2000 roku.

Mimo tego, że Kiełbowicz jest jedną z legend „Wojskowych” warto o tym fakcie wspomnieć. Piłkarz gdy był jeszcze zawodnikiem ofensywnym zdobył z Polonią mistrzostwo Polski (1999/00), Puchar Polski (2000/01), Puchar Ligi Polskiej (1999/00) i Superpuchar Polski (2000). Popularny „Kiełbik” jako polonista w narodowych barwach wystąpił trzy razy.

W barwach Polonii we wszystkich rozgrywkach rozegrał 40 meczów, w których strzelił 10 goli.

Źródło: własne / Piłka Nożna / Legia.com

Author: Kwikster

Barwy moro, ciemny kaptur, Kwik to dziwny bywa stwór, o swej Polonii marzy dzień i noc i w Gwiezdnych Wojen wierzy moc [wierszyk z czasów ogólniaka... niezmiennie na czasie ;)]

Dodaj komentarz