Kokko będzie testowany przez Polonię. Wszołek jedzie do Niemiec

Na obozie „Czarnych Koszul” w Cetniewie, pojawi się kolejny testowany. Tym razem będzie to fiński napastnik – Aleksandr Kokko, zawodnik Rovaniemen Palloseura – obecnego lidera drugiej klasy rozgrywkowej w Finlandii. W obecnym sezonie 25-letni snajper w 22 meczach, strzelił 15 bramek.

Kokko urodził się 4 czerwca 1987 roku. Całą swoją dotychczasową karierę spędził w fińskich klubach – najwięcej czasu grał w klubie FC Honka, gdzie w latach 2007-2010 rozegrał 58 meczów, strzelając 17 bramek. W 2008 roku został królem strzelców fińskiej Ekstraklasy, będąc autorem 13 goli. Kokko był młodzieżowym reprezentantem Finlandii U-21, w której rozegrał 5 meczów. Napastnik ma być alternatywą w przypadku odejścia Łukasza Teodorczyka.

Paweł Wszołek ma w środę pojechać do Niemiec i przejść badania, a następnie podpisać kontrakt z Hannoverem 96 – poinformował w niedzielę klub niemieckiej ekstraklasy. W sobotę Schmadtke miał pojawić się w Polsce. „Kicker” poinformował, że dyrektor sportowy Hannoveru na tę okazję opuścił zgrupowanie niemieckiej drużyny, która przebywa w Portugalii. Dzień później Schmadtke powrócił z Polski, gdzie po raz kolejny próbował namówić 20-letniego pomocnika na dołączenie do drużyny.

Przy okazji ewentualnego transferu Tomasza Brzyskiego do Legii zapomnieliśmy wspomnieć, że „Gazeta Wyborcza” płomiennie wymienia wszystkich zawodników Polonii, którzy reprezentowali barwy Legii po 1993 roku.

W grupie poza osławionym Tomaszem Kiełbowiczem znaleźli się także: Grzegorz Wędzyński, Jacek Kacprzak, Hubert Kopeć, Andrzej Łatka, Igor Kozioł, Grzegorz Szamotulski, Joseph Annor Aziz, Dariusz Solnica, Tomasz Borkowski, Zbigniew Wachowicz, Anatolie Doroş i Martins Ekwueme.

Źródło: własne / Gazeta Wyborcza / Ekstraklasa.tv

Author: Pilsner

1 thought on “Kokko będzie testowany przez Polonię. Wszołek jedzie do Niemiec

Dodaj komentarz