O tym, że Michał Oświęcimka swoją grą zaskarbił sobie podziw fanów Polonii przekonywać nie trzeba. W związku z reorganizacją klubu Wałbrzyszanin stanął przed problemem obniżki pensji i rozważaniem odejścia. Po tej informacji kibice postanowili wziąć sprawy w swoje ręce i utrzymać walecznego pomocnika. 

Michał Oświęcimka

Michał Oświęcimka

Grupy kibicowskie postanowiły zaproponować klubowi swoją pomoc m.in. w sprawie utrzymania „Cimka”. Wszystkie osoby, które chcą pomóc w zatrzymaniu Michała w zespole proszone są o kontakt w prywatnej wiadomości [link] lub na fan page Ultras Enigmy.

Fani zaproponowali także ceny biletów i karnetów, które mogłyby podreperować budżet. Dodatkowym postulatem jest oszczędność polegająca na zamknięciu w tym sezonie trybuny „Kamiennej” (poza hitowym meczem z Widzewem Łódź). Takie rozwiązanie znacznie obniży koszty ochrony. Pełną treść pisma prezentujemy poniżej:

Do członków Rady Nadzorczej Polonii Warszawa

Szanowni Panowie,
Po raz kolejny w historii klub nasz znalazł się nad przepaścią. My jako społeczność kibicowska nie będzie się biernie przyglądać temu jak interesy i wzajemne animozję między Panami biorą górę nad tym co powinno być najważniejsze czyli Polonia. Opowiadamy się tylko i wyłącznie za utrzymaniem zespole w III ligowych rozgrywkach i stworzenie podwalin na, których w przyszłości uda się awansować do II ligi, a potem tam gdzie nasze miejsce czyli ekstraklasy. Wszelkie pomysły rozpoczęcia od rozgrywek B-klasowych nigdy nie będą przez Nas akceptowane.

Jako kibice chcemy włączyć się aktywnie w ratowanie klubu. Proponujemy Państwu ceny biletów oraz karnetów, które zostaną potraktowane przez środowisko kibicowskie jako cegiełki na odbudowę Polonii.

Cena karnetu na cały sezon (bez ulg): 250 zł.

Ceny biletów: 20 zł normalny, 10 zł ulgowy, 5 zł dla kobiet.

Chcemy zaznaczyć, że w sezonie 2017/2018 trybuna „Kamienna” powinna zostać zamknięta, a jedynie na mecz z Łódzkim Widzewem być czynna. Ze swej strony zapewniamy zorganizowanie akcji przez grupę Ultras Enigmę – 1000 karnetów na Polonie. Poprzednie akcje tego typu odniosły ogromny sukces. Na swoich stronach internetowych oraz portalach społecznościowych wszystkie grupy kibicowskie będą wzywały do kupna karnetu-cegiełki i pomoc dla klubu.

W pełni popieramy pomysł o utworzeniu na wzór naszych przyjaciół z Krakowa „klubu 100”, gdzie członkowie tej społeczności co miesiąc wpłacaliby określoną składkę na rzecz funkcjonowania klubu.

Jesteśmy również w stanie ponieść część wynagrodzenia dla piłkarzy. Bardzo głośnym echem w środowisku kibiców rozeszła się wieść o możliwości odejścia Michała Oświęcimki. Jest to jeden z nielicznych zawodników, którzy w poprzednim sezonie pokazali co oznacza prawdziwy polonijny charakter. O oparciu na takich zawodnikach widzimy przyszłość naszego klubu. W przypadku Michała jesteśmy gotowi pokrywać miesięcznie tą sumę o którą ma mieć obniżony kontrakt w nowym sezonie.

Wszelkie szczegóły wyżej wymienionych propozycji chcemy przedyskutować z zarządem klubu w jak najszybszym terminie. Rade Nadzorczą prosimy o akceptację naszych pomysłów i danie zielonego światła zarządowi na wdrożenie naszych postulatów. Kibice byli, są i będą zawsze za takimi rozwiązaniami, które dają nadzieje na wyciągnięcie Polonii z zapaści i stworzenie warunków do jak najszybszego powrotu do elity piłkarskiej.

Z poważaniem
Grupy Kibicowskie

Kwestię „klubu 100” ma nadzorować były wiceprezes Polonii Dariusz Góralczyk. O pomoc w kwestiach formalnych poproszeni zostaną także nasi przyjaciele z Krakowa, którzy jako pierwsi dzięki takiemu rozwiązaniu byli w stanie odbudować się i powrócić do Ekstraklasy.

Źródło: własne
Share