Od początku zmian w spółce kadra Polonii jest odchudzana. Zespół, który w przyszłym sezonie poprowadzi Krzysztof Chrobak, ma być tańszy niż ten, który oglądaliśmy w II lidze. 

Krystian Pieczara i Fabian Pawela

Krystian Pieczara i Fabian Pawela (fot. Tadeusz Robaszyński-Janiec)

W związku tym władze zadecydowały o renegocjacji umów z zawodnikami. Z kadry ubywają zawodnicy, którzy nie zgodzili się na obniżki lub znaleźli sobie nowe kluby. Póki co wiemy, że w III-ligowej Polonii nie będziemy oglądać praktycznie żadnego napastnika, który reprezentował „Czarne Koszule”. Krystian Pieczara odszedł do Łódzkiego Klubu Sportowego. Kontrakty rozwiązali także Daniel Gołębiewski (podobno zamierza spróbować swoich sił w Emiratach Arabskich), Fabian Pawela Michał Zapaśnik. Dodatkowo trzeba zaznaczyć, że będący na wypożyczeniu do Pogoni Grodzisk Mazowiecki Michał Stasz również zdecydował o zakończeniu swojej przygody z klubem z Konwiktorskiej.

Z wypożyczenia do Elany Toruń nie wróci także Aleksander Tomaszewski. Wydaje się, że jedynym czasowo nieobecnym, który chce nadal reprezentować nasze barwy będzie Jan Balawejder, który od początku przygotowań walczy o miejsce w składzie z Mateuszem Tobjaszem. Jeśli już przy bramkarzach jesteśmy, to dwaj wypożyczeni golkiperowie: Marcin Leszczyński Marcin Marcinkowski nie przekonali sztabu i nie zostaną im zaproponowane przedłużenia kontaktów. Z klubem definitywnie pożegnał się również Dominik Pusek, który w II lidze rozegrał najwięcej spotkań.

Wraz z odejściem Puska możemy wspomnieć o tym, że Piotr Ćwik wraca do stołecznego Ursusa. W środku pola zabraknie też Piotr Kosiorowskiego, który w wyniku ciężkich urazów poważnie zastanawia się nad zakończeniem kariery.

Michał Oświęcimka

Michał Oświęcimka (fot. Michał Laskowski)

Na razie pozostają tylko trzy niewiadome. W poniedziałek powinniśmy poznać losy piątki zawodników: Donatasa Nakrošiusa, Michała OświęcimkiBartosza Wiśniewskiego, Grzegorza Wojdygi i Rafała Zembrowskiego. Litwinem poważnie interesuje się I-ligowy MKS Kluczbork. Z „Cimkiem” i „Dragonem” zarząd nadal negocjuje warunki nowego kontraktu. Pozostałych dwóch, z naszych informacji, powinniśmy zobaczyć w barwach „Czarnych Koszul” w przyszłym sezonie w naszym zespole. Reszta niewymienionych podobno dogadała się z klubem.

Możliwe jest jednak, że w tak zwanym międzyczasie może pojawić się konkurencyjna, bardziej atrakcyjna oferta. Taki przypadek dostrzegamy w odniesieniu do Daniela Chorosia (myśli o nim Olimpia Grudziądz), Mateuszu Małku i Mariuszu Wierzbowskim.

Źródło: własne