Donatas Nakrošius w MKS-ie Kluczbork

Donatas Nakrošius nie zagra jesienią w barwach „Czarnych Koszul”. Podpisał roczny kontrakt z MKS-em Kluczbork. Informację przekazała oficjalna strona II-ligowca.

Donatas Nakrošius
Donatas Nakrošius (fot. Robe6)

26-letni defensywny pomocnik w barwach Polonii rozegrał: 47 meczów w III lidze, w których zdobył 2 gole. Z „Czarnymi Koszulami” awansował do II ligi, w której udało mu się zagrać w 29 meczach, w których strzelił jednego gola. Był członkiem rady drużyny i vicekapitanem zespołu.

Źródło: własne / MKS-Kluczbork

Author: Kwikster

Barwy moro, ciemny kaptur, Kwik to dziwny bywa stwór, o swej Polonii marzy dzień i noc i w Gwiezdnych Wojen wierzy moc [wierszyk z czasów ogólniaka... niezmiennie na czasie ;)]

14 thoughts on “Donatas Nakrošius w MKS-ie Kluczbork

 1. Powodzenia w nowym klubie. Spadkowicza zamienił na spadkowicza. Swoją drogą pojawia się pytanie: Pan Chrobak z niego zrezygnował po sparingu w Widzewem ? Czy też nie dogadał się na wynagrodzenie ? Jedno nie wyklucza drugiego ?

 2. Donatas był obwiniany za większość niepowodzeń a i kontrakt miał pewnie nie najniższy zatem do widzenia. Może w Kluczborku mu wyjdzie.
  Martwi mnie brak napastnika z prawdziwego zdarzenia. No i pytanie – jaka jest faktyczna dziura budżetowa ? Obrońcom Engela chciałbym powiedzieć jedno – jeżeli było tak dobrze to dlaczego jest tak źle, że musimy tak mocno zaciskać pasa ? Mężczyznę poznajemy po tym nie jak zaczyna ale jak kończy. My kibice raczej się nie kończymy – najwyżej umieramy. A prezesi się zmieniają i tylko stan kasy ciągle nie pozwala na stabilność finansową. Właśnie po spadku się okazuje kto jest tym „na dobre i na złe”. Olo ma rację co nam zagwarantują piłkarze ?

 3. Ja za Donatasem jakoś specjalnie tęsknił nie będę, ale dziękuję mu za grę w Polonii. Grał, jak grał, raz lepiej, raz gorzej, ale dziwią mnie takie triumfalnie głosy tu czy na facebooku, że to wielkie szczęście, że ten zawodnik odchodzi… Nie psujmy relacji, nie palmy mostów, mniej złośliwości, więcej życzliwości.

  1. Zaraz, zaraz, …, kibice chcą uczciwości i wyników niektórzy faktycznie maja rację a że honorowo posłuchali różnych ludzi i dali sobie spokój z przychodzeniem to inna sprawa. Gdyby zmiany na stołku nie nastąpiły dalej wszytko było by ściele tajne, a pod wąsem przebąkiwane wciąż to samo co cały zeszły sezon, nie kibice zostawili w budżecie ziejącą czarna dziurę która teraz objawiła się na pierwszym miejscu wszystkich problemów, gdy kolejny Francesco Schettino z K6 ulotnił się zzrzucajac winę na kibiców, że … .
   Spoko mecz w sobotnie południe, jako impreza niemasowa, … tanioszka …

   W Nakrošiusa nikt wary na zbliżający się sezon już chyba nie pokładał. Mimo kilku blasków po tych meczach gdzie faktycznie można było go obciążyć interwencjami na wagę poważnych punktów, stracił wiele w oczach kibiców, mógł równie dobrze zastąpić go wtedy jakiś młodzieżowiec.

  2. Zgadzam się, że kibice chcą uczciwości itd. Utożsamiam się z tą grupą i powyższymi dążeniami.
   Ale nie chcę być (nie użyję niecenzuralnych słów) po raz kolejny, bo już to przerabialiśmy parę lat temu:

   1. To już słyszałem po zjeździe do IV ligi- socios, zbiórka pieniędzy, kupowanie karnetów (niektórzy kupowali po kilka, choć potrzebowali 1, żeby ratować Polonię), spółka kontrolowana przez kibiców, aprobata Miasta na to itd.

   2. Zdaje się, że gros tej kasy z karnetów poszło na agencję ochrony, bo ktoś chyba zapomniał jej wypowiedzieć umowę i kasowała każdy mecz przez pół roku, jak w Ekstraklasie. Jak się połapali, to już paręset tysi poszło w piach. Dziewicki trenował za darmo, były liczne wolantariaty a kasa i tak wyparowała. Nikt się na to nie oburzył wtedy jeszcze.

   3. Potem było słynne pobicie p. Olczaka, tylko do dzisiaj na policję nikt tego nie zgłosił.

   4. Ręce mi opadły, jak na którymś ze spotkań z kibicami usłyszałem, że ww jest bohaterem bo co miesiąc, nie wiadomo skąd, ponoć przynosi 30 000 na utrzymanie Klubu. Trzeba było usłyszeć ten jazgot dezaprobaty Kibiców, gdy zapytałem, z jakiego źródła są to pieniądze i czy wiedzą co to Urząd Skarbowy (jazgot był pod moim adresem).

   4. Dziura po Engelach? Nie kupuję tego. Pisałem już wielokrotnie, napiszę jeszcze raz. Niech każdy weźmie kalkulator, policzy wszystkie transze akcji plus średnie wpływy z biletów za ostatnie dwa lata (pewnie nie więcej niż 10 000 za mecz) minus zdaje się 300 000 długów w spuściźnie po poprzedniej spółce. Czerpiecie wiedzę o jakimś gigantycznym budżecie z wpisu na fejsie, a tu liczby nie kłamią. Matematyka królową nauk była jest i będzie. I skoro Engelowie mieliby rzekomo wyprowadzić pieniądze, to po grzyba kupowali akcje w kolejnych transzach w sumie za paręset tysięcy? Budżet był skromny od samego początku i kalkulacja była robiona na zero. Koniec sezonu i zero w budżecie. Igor nie dawał rady w II lidze po prostu, a jego następca swoją butą i arogancją dostawił kropkę nad i. I o to mam pretensję do Zarządu i RN, że w porę nie zmienili koni w zaprzęgu.

   5. Teraz znowu słyszę jakieś opowieści o tym, że ktoś już prawie załatwił nowych sponsorów, że Kibice znowu zbiorą kasę i że będzie transparentnie itd.

   6. Reasumując po analizie histrycznej 😉
   Zróbcie wreszcie normalną spókę akcyjną, ogłoście zapisy na akcje, tak aby każdy Kibic mógł nabyć choć 1 udział, albo więcej jak woli. Zapisy na akcje do końca lipca/sierpnia i potem emisja.
   Uruchomcie na stronie sprawozdawczość finansową tak, aby każdy mógł zobaczyć co się dzieje (no chyba nie boicie się, że konkurencja coś podpatrzy…)- tak jak np. sekcji kosza kobiet.
   Stwórzcie wreszcie normalny marketing, w IV lidze to już zaczynało całkiem nieźle działać. Widzewiacy potrafili bez problemu wyrobić 15 tysięcy średniej frekwencji w III lidze. Spróbujmy celować chociaż w 5 tysięcy, a nie w 999.
   Pomysł własnej Akademii wcale nie był zły, po doświadczeniach Polonii z MKSem w IV lidze, nie dziwię się Engelowi, że podjął taką decyzję.
   Jest jeszcze parę pomysłów na poprawę, ale nie chcę tu rozpisywać się. Zresztą pewnie mądre głowy już na nie wpadły 🙂

   7. Napisałem w punkcie 6. w 2. osobie liczby mnogiej. Chciałem w 1. ale póki co to nadal nie pamiętam, jak się nazywa nowy prezes i tak to właśnie teraz wygląda…

  3. Kaszeba Ty chyba żartujesz 🙂 Olczak ze świtą i transparentność 🙂 w dodatku poukładany klub? Science-fiction. A kasę z IV ligi amba wcięła.

  4. Mario, przeczytaj uważnie, co napisałem. Zwłaszcza punkty 3 i 4. A i jeszcze o długach po MKSie w pkt. 5 🙂

  5. Tak czytałem i zgadzam się z Tobą we wszystkim chciałem tylko zaznaczyć, że nie będzie transparentności

 4. Nie bardzo rozumiem ideę dofinansowywania czegokolwiek przez kibiców (nie wliczam w to kupna karnetów przez tych, którzy nie mają jeszcze dosyć właściwie wszystkich „środowisk polonijnych”, ciągłych kłótni oskarżeń i wzajemnego wykluczania). Przecież ta spółka to taki niesamowity biznes nieruchomościowy, że akcje nowej emisji o wartości nominalnej 1000 zł chciała sprzedawać za 5000 zł.

  1. za niecaly tydzien pierwszy mecz w PP wiec jesli do piatku niczego nie zagraja to pewnie juz nie

Dodaj komentarz