Lech dołączy do sztabu Polonii?

W ramach dopełnienia informacji o prawdopodobnym powrocie do klubu Grzegorza Wojdygi w roli asystenta trenera Rafała Smalca, udało nam się ustalić personalia drugiego asystenta szkoleniowca Polonii, który zajmie kolejny wakat w sztabie szkoleniowym „Czarnych Koszul” po odejściu z klubu Masymiliana Hołowni i Macieja Wesołowskiego. Wszystko wskazuje na to, że będzie nim… niedawny trener Stomilu Olsztyn Grzegorz Lech.

Grzegorz Lech

Potencjalny współpracownik trenera Smalca większą część swojej kariery zawodniczej jak i szkoleniowej  spędził w Stomilu Olsztyn, gdzie po zakończeniu kariery piłkarskiej pełnił obowiązki zarówno pierwszego jak i drugiego trenera, a od września 2020r. do  końca czerwca 2021r. piastował nawet funkcję prezesa „Dumy Warmii”.

W połowie marca tego roku (mający za sobą 55 spotkań na poziomie Ekstraklasy) Lech ponownie objął funkcję pierwszego trenera olsztynian, przejmując pogrążoną w kryzysie drużynę po znanym z występów przy K6 Bartoszu Tarachulskim.

Ostatecznie misja utrzymania zespołu w II lidze zakończyła się niepowodzeniem, a na początku czerwca Stomil poinformował o rozwiązaniu umowy z dotychczasowym szkoleniowcem za porozumieniem stron.

Author: Tomas86

Nie lubię lania wody. Moja maksyma to: "krótko, zwięźle i na temat" :-)

Dodaj komentarz