I liga w TVP i z nowym sponsorem tytularnym

Jakiś czas temu informowaliśmy o tym, że od przyszłego sezonu rozgrywki I ligi i Pucharu Polski transmitowane będą przez TVP, które zastąpi Polsat. Portal goal.pl dostarcza bardziej szczegółowych informacjach o transmisjach.

Wiktor Pleśnierowicz

Trzy mecze I ligi transmitowane będą na kanale TVP Sport, jeden na TVP 3, a pozostałe pięć w serwisach internetowych. Tym samym w odróżnieniu od bieżącego sezonu dostęp do transmisji wszystkich meczów I ligi będzie darmowy.

Jeśli chodzi o rozgrywki Pucharu Polski, TVP Sport będzie je transmitował w pełnym wymiarze od 1/8. Wcześniejsze rundy być może będą pojawiać się w TVP dzięki współpracy z klubami, ale na razie pozostaje to w sferze plotek.

Nowy sezon przyniesie też nowego sponsora tytularnego. Fortunę zastąpi inny bukmacher – Betclic, który będzie także sponsorem tytularnym II ligi (umowa na obie ligi obowiązywać będzie 3 lata). Fortuna nie będzie także sponsorować Pucharu Polski, tutaj z kolei do gry wchodzi bukmacher Superbet.

Źródło: własne/goal.pl

Author: muchomor

8 thoughts on “I liga w TVP i z nowym sponsorem tytularnym

 1. I to są realne korzyści z utrzymania w pierwszej lidze – wiedzej kasy od sponsora , więcej przychodów za prawa telewizyjne. Większa szansa na znalezienie sposora dla Polonii. Tylko sadtionu nie ma . Własciciwe to co się traz dzieje ? Przetarg na wykonawcę ? Pozwolenia ? Na jakim etapie jesteśmy ? Bo coś cicho od 2 miesiecy.

  1. Miasto występuje o pozwolenie na budowę, aby to pozwolenie razem z projektem przekazać wyłonionemu w przetargu wykonawcy stadionu

 2. To znaczy że powolenia może nie byc ? Dlaczego nie ma już przetargu na wykonawcę ?
  Miasto buduje na swoim gruncie, projekt chyba nie uwłacza jakiś przepisom – to nad czym dumać o pozwoleniu na budowę ?

  1. Przydałoby się kompendium informacji na temat stadionu, bo te informacje są do odkopania jak ktoś ma czas i śledzi konto wiceprezydent na Twitterze.

   Czterech wykonawców zgłosiło się do miasta. Wybrany wykonawca dostanie projekt z ważnym pozwoleniem na budowę i może wbijać łopatę.

 3. Stadion to stadion ale co z bazą treningową ? Zespół nie ma gdzie trenować, tuła się po różnych czasem kiepskich i sztucznych boiskach…… Na obecnym stadionie dadzą radę grać ale bez bazy treningowej czarno to widzę. Tak samo jak pozostawienie Smalca na kolejny sezon oraz potencjalny powrót Szymanka na K6 który gdyby nie pandemia to by nas spuścił do trzeciej ligi

Dodaj komentarz