Podsumowanie kolejki w CLJ (02.03-04.03)

W weekend do gry wróciły zespoły MKS-u Polonia Warszawa, występujące w CLJ. Był to całkiem udany powrót. Drużyny u-15 i u-19 wygrały, a zespół u-17 wywalczył punkt w starciu z Cracovią.

CLJ U-19:  Raków Częstochowa – MKS Polonia Warszawa 0:2 (0:0)
bramki: Dawid Łącki 52, Bartosz Falbierski 57

Polonia piłkarską wiosnę rozpoczęła od nadrabiania zaległości. Nasz zespół zmierzył się na wyjeździe z Rakowem. Mecz miał się odbyć w grudniu 2023 r., ale uniemożliwiła to pogoda. Poloniści spisali się w Częstochowie bardzo dobrze. „Czarne Koszule” wygrały 2:0, dzięki czemu udało się awansować na szóstą pozycję.

W następnej kolejce poloniści zagrają na Saharze z Odrą Opole – w sobotę o 12:00. Rywale zajmują 12 miejsce i tracą 8 pkt. W Opolu było 1:1.

***

CLJ U-17: MKS Polonia Warszawa – Hutnik Kraków 2:2 (2:0)
bramki: Paweł Pakieła 68, Mikołaj Zarzecki 72

Pierwsza połowa nie ułożyła się dobrze dla polonistów. Po 45 minutach „Czarne Koszule” przegrywały 0:2. W drugiej części meczu na szczęście nasza drużyna poradziła sobie znacznie lepiej. Polonia zdobyła dwie bramki i ostatecznie zremisowała na wyjeździe z trzecią Cracovią.

Teraz przed polonistami w teorii bardzo łatwy mecz. Nasz zespół zagra w sobotę o 15:00 na Saharze z GKS-em Bełchatów. Rywale po 18 meczach mają 3 pkt. na koncie. Na wyjeździe Polonia wygrała 5:1.

***

CLJ U-15: Widzew Łódź – MKS Polonia Warszawa 0:3 (0:1)
bramki: Filip Kołodziejski 29, Jan Tyszka 69, Michał Zabłocki 71

Dobrze rozpoczęła rozgrywki Polonia u-15. Nasz zespół pokonał na wyjeździe bez problemu Widzew Łódź.

W drugiej kolejce Polonia zagrała z Wisłą Płock, w sobotę o 18:00 na Saharze. Rywale w weekend przegrali 1:4 z Varsovią na wyjeździe.