Klub zachęca do wsparcia swojej akademii

Na stronie oficjalnej pojawił się wpis dotyczący możliwości wsparcia akademii piłkarskiej Polonii Warszawa (tej „spółkowej”). Czyżby oznaczało to fiasko rozmów z MKS-em Polonia Warszawa?

Krzysztof Koton

Prezes Grégoire Nitot od dłuższego czasu zapowiadał zjednoczenie w swoich rękach piłki juniorskiej. Te deklaracje były obecne w ostatnich rozmowach prezesa.

Tymczasem wczoraj na łamach strony oficjalnej pojawił się komunikat wraz z poniższym video dotyczącym możliwości wsparcia finansowego akademii spółki poprzez przekazanie 1,5% podatku:

Każda złotówka posłuży rozwojowi wszystkich młodych adeptów rozwijających swoje talenty piłkarskie w akademii najstarszego klubu stolicy – Polonii Warszawa. Dzięki Państwa dobrej woli z uzyskanych środków pragniemy zrealizować:

  1. Rozbudowę bazy treningowej
  2. Zakup sprzętu sportowego (piłki, pachołki, tyczki, stożki, koszulki-oznaczniki, drabinki koordynacyjne, stroje meczowe, bramki,  płotki, wiele innych).
  3. Dofinansowanie udziału zawodników w turniejach (opłaty wpisowe, koszty transportu, stroje meczowe).
  4. Dofinansowanie obozów sportowych.
  5. Szkolenie trenerów.

Przekazując 1,5% podatku na rzecz naszego Klubu staniecie się Państwo ważną częścią projektu Akademii, przyczynicie się do sportowej zabawy, rozwoju i niezapomnianych przeżyć młodych piłkarzy. Już teraz możesz pomóc Akademii i młodym sportowcom nie ponosząc przy tym żadnych kosztów!

Przekazanie 1,5% podatku jest bardzo proste – wystarczy wypełnić odpowiednie rubryki w zeznaniu podatkowym. W polu „Wniosek o przekazanie 1% podatku należnego na rzecz organizacji pożytku publicznego (OPP)” należy wpisać numer KRS: 0000639583, (OPP: Akademia Piłkarska Polonia Warszawa Spółka z Ograniczoną Odpowiedzialnością) Następnie w polu „Wnioskowana kwota” należy podać sumę 1,5% podatku.

Każdy z Was ma realną szansę wsparcia szkolenia przyszłości Polonii Warszawa i polskiej piłki nożnej. Liczy się każda złotówka! Za każde wsparcie gorąco dziękujemy!

Poza oczywistym sensem dotyczącym wsparcia piłki młodzieżowej na K6 komunikat można odczytywać jako nieśmiałą odpowiedź na pytanie co z rozmowami na linii klub – MKS. Sami zainteresowani na razie nabierają wody w usta… Co oczywiście niczego nie przesądza, nawet możliwości finalnego dogadania się i unifikacji. Na razie pozostaje czekać na rozwój wydarzeń…

Jako portal polonijny nie chcemy zachęcać do konkretnego wsparcia jednej z dwóch akademii polonijnych. Z tego powodu zamieszczamy także apel akademii MKS-u Polonia o wsparcie 1,5%:

  • KRS: 0000248781
  • cel szczegółowy: Polonia Warszawa

Decyzję pozostawiamy oczywiście Wam…

Author: Kwikster

Barwy moro, ciemny kaptur, Kwik to dziwny bywa stwór, o swej Polonii marzy dzień i noc i w Gwiezdnych Wojen wierzy moc [wierszyk z czasów ogólniaka... niezmiennie na czasie ;)]

1 thought on “Klub zachęca do wsparcia swojej akademii

  1. Przy okazji ostatniego sprawozdania finansowego było niż mowa o tym, że Nitot nie dogadał się z MKS. Na stole była konkretna kwota, ale nie wyszło. Zatem idzie kasa na „oficjalną” Akademię. A to jest ważne, bo daje szansę na długoterminowe perspektywy zarobku

Dodaj komentarz