Podsumowanie kolejki w CLJ (28.10-29.10)

Nie był to szczególnie udany weekend w wykonaniu zespołów Polonii, występujących w CLJ. Jednak też nie ma wielkich powodów do narzekania. Drużyny u-19 i u-15 zremisowały. Wygrać udało się tylko Polonii u-17, ale za to w świetnym stylu.

CLJ U-19:  Pogoń Szczecin – MKS Polonia Warszawa 1:1 (0:0)
bramki:
Bartosz Falbierski 73′

Drugi remis z rzędu zespołu u-19. Tym razem poloniści podzielili się punktami z Pogonią Szczecin. Do przerwy był bezbramkowy remis. W drugiej części pierwsi na prowadzenie wyszli gospodarze, ale już po 3 minutach był remis. Z karnego nie pomylił się Bartosz Falbierski. Więcej bramek w tym spotkaniu nie padło. Po 12 kolejkach Polonia zajmuje 4 miejsce.

W najbliższy weekend „Czarne Koszule” na Saharze zagrają z sąsiadem z tabeli – Górnikiem Zabrze. Rywal mają 3 pkt. mniej, ale i dwa spotkania mniej rozegrane. Spotkanie zostanie rozegrane w sobotę o 13:00 na Saharze.

***

CLJ U-17: MKS Polonia Warszawa – Sandecja Nowy – Sącz  7:0 (0:0)
bramki:
Alexander Gawarecki 13′ 22′ 38′ 58′ 63′ 83′ Szymon Słowik 89′

Prawdziwą kanonadą zafundował zespół u-17. Polonia na własnym boisku rozbił przedostatni zespół w lidze. Bohaterem spotkania został Alexander Gawarecki, który trafił 6 razy do bramki rywali. Nasz skrzydłowy ma po 12 kolejkach 14 goli na koncie. Poloniści mogą być w tym lepszych humorach, że przegrała swoje spotkanie Legia, więc do lidera strata wynosi znów tylko 3 pkt.

W sobotę o 18:15 „Czarne Koszule” zagrają na wyjeździe z Escolą Varsovia. Rywal zajmuje 7 miejsce, ale ma tylko 4 pkt. straty do polonistów.

***

CLJ U-15: MKS Polonia Warszawa – Wisła Płock 3:3 (1:2)
bramki:
Antoni Kapusta 36′  Filip Kołodziejski 51′ Adrian Bagiński 64′

Zanim doszło do weekendowego meczu zespołu u-15, w środę rozegrany został zaległy mecz, przełożony ze względu na zalanie boisko. Lepiej zaczęli rywale, już po 34 minutach było 2:0 dla Wisły. Przed przerwą poloniści złapali kontakt, ale od 49 minuty prowadzenie gości znów wynosiło dwa trafienie. Na szczęści poloniści zdołali strzelić dwa gola i zdobyć 1 pkt.

CLJ U-15: Łódzka Akademia Futbolu – MKS Polonia Warszawa  1:1 (1:1)
bramki:
Marcel Dziewa 17′

Dobrze zaczęli mecz poloniści. Nasz zespół prowadził od 17 minuty. Niestety tuż przed przerwą rywale wyrównali. W drugiej części bramek już nie było.

Po dwóch remisach Polonia utrzymuje drugie miejsce, ale strata do liderującej Legii wynosi już aż 7 pkt.

W niedzielę 12:00 „Czarne Koszule” zagrają u siebie z Escolą. Na wyjeździe poloniści przegrali 3:1. Rywal zajmuje 3 miejsce i ma tylko 1 pkt. straty.

3 thoughts on “Podsumowanie kolejki w CLJ (28.10-29.10)

1. Ja się nie nastawiam na żadnego młodego. U nas nie ma odpowiedniej struktury, aby to dobrze funkcjonowało. Chłopak powinien powoli wchodzić w seniorski futbol i grać regularnie w CLJ, ale to nie jest możliwe, bo MKS jest odrębnym podmiotem. Do tego dochodzą rezerwy na bardzo niskim poziomie, więc trudno, żeby kogoś tam przygotować do gry w I lidze.