Podsumowanie kolejki w CLJ (03-04.06)

W miniony weekend zakończył się także rozgrywki CLJ u-15 i u-19. Młodsi poloniści sezon zwieńczyli wygraną z Legią Warszawa. Mniej powodów do radości miał zespół u-19, który na własnym boisku tylko zremisował ze Śląskie Wrocław. Pewnym pocieszeniem może być jednak indywidualne osiągnięcie Piotra Urbańskiego, który został jednym z dwóch najlepszych strzelców CLJ u-19.

Piotr Urbański

CLJ U-19: Polonia Warszawa – Śląsk Wrocław 1:1 (0:0)
bramki:
Piotr Urbański 82

Długo w tym meczu utrzymywał się bezbramkowy remis. W 82 minucie wreszcie polonistom udało się dopiąć swego i za sprawą Piotra Urbańskiego „Czarne Koszule” wyszły na prowadzenie. Niestety wyniku nie udało się dotrzymać do końca spotkania. Rywale wyrównali w doliczonym czasie i spotkanie ostatecznie zakończyło się remisem. „Czarne Koszule” mogą odczuwać lekki niedosyt, bo gdyby nie ta strata punktów, zajęliby na koniec ósme miejsce, nad Legią Warszawa, zamiast dziewiątego. Natomiast dla Śląska remis poskutkował spadkiem z CLJ.

Pewnym pocieszeniem może być osiągnięcie Urbańskiego. Dzięki trafieniu został najlepszym strzelcem CLJ u-19 razem z Marcinem Bartoniem z Wisły Kraków. Nasz napastnik zdobył 16 goli.

***

CLJ U-15: Polonia Warszawa – Legia Warszawa 4:0 (1:0)
bramki:
Karol Sokołowski 38, Szymon Osiecki 42, Jakub Kowalski 43, Jan Gowarecki 68

W bardzo udany sposób rozgrywki zakończyli poloniści z zespołu u-15. „Czarne Koszule” na własnym boisku rozbiły Legię Warszawa. Do przerwy nic nie zapowiadało pogromu, poloniści prowadzili tylko jedną bramkę. Kluczowe były jednak pierwsze minuty drugiej połowy, gdy poloniści strzelili dwa gole. Chwilę później rywal obejrzał czerwoną kartkę. Ostatecznie skończyło się wynikiem 4:0. Dzięki wygranej nasz zespół sezon zakończył na drugim miejscu. Do pierwszej Escoli zabrakło 2 pkt.

1 thought on “Podsumowanie kolejki w CLJ (03-04.06)