Polonia z licencją na grę w I lidze

Komisja ds. Licencji Klubowych PZPN na posiedzeniach w dniach 9-10 maja 2023 r. rozpatrzyła wnioski o przyznanie licencji dla klubów II ligi z możliwością awansu do rozgrywek I ligi na sezon 2023/24. Polonia licencję na I ligę otrzymała…

Po analizie wniosków wraz z załącznikami Komisja ds. Licencji Klubowych PZPN podjęła następujące decyzje w stosunku do poszczególnych klubów:

1. Komisja postanowiła przyznać klubom: Arka Gdynia, Bruk-Bet Termalica Nieciecza, Podbeskidzie Bielsko Biała, Wisła Kraków, Ruch Chorzów (do października na stadionie zastępczym w Gliwicach):

– licencję upoważniającą klub do uczestnictwa w rozgrywkach Ekstraklasy w sezonie 2023/2024 z nadzorem finansowym oraz infrastrukturalnym.

2. Komisja postanowiła przyznać klubowi Puszcza Niepołomice

– licencję upoważniającą klub do uczestnictwa w rozgrywkach Ekstraklasy w sezonie 2023/2024 na stadionie przy ul. Reymonta 20 w Krakowie z nadzorem finansowym i infrastrukturalnym, sportowym oraz prawnym.
– nałożyć na klub środek kontroli w postaci obowiązku zapłaty kwoty 5 000 zł za naruszenie dyscypliny procesu licencyjnego;

3. Komisja postanowiła odroczyć wydanie decyzji licencyjnych względem klubów: ŁKS Łódź, GKS Katowice oraz Stali Rzeszów do 18.05.2023 roku.

4. Komisja postanowiła przyznać Klubowi KKS 1925 Kalisz:

– licencję upoważniającą Klub do uczestnictwa w rozgrywkach I Ligi w sezonie 2023/2024 z nadzorem finansowym.

5. Komisja postanowiła przyznać klubom: Polonia Warszawa, Kotwica Kołobrzeg, Znicz Pruszków, Motor Lublin:

licencję upoważniającą kluby do uczestnictwa w rozgrywkach I Ligi w sezonie 2023/2024 z nadzorem infrastrukturalnym oraz finansowym;
– jednocześnie postanowiła nałożyć na kluby: Kotwica Kołobrzeg oraz Znicz Pruszków środek kontroli w postaci obowiązku zapłaty kwoty 1000 zł za naruszenie kryterium F.04 Podręcznika Licencyjnego oraz;
– zobowiązała klub Kotwica Kołobrzeg do rozgrywania meczów w roli gospodarza w okresie od 15 listopada br. do 31 marca 2024 roku na stadionie zastępczym w Szczecinie posiadającym system podgrzewania murawy.

6. Komisja postanowiła przyznać klubowi Stomil Olsztyn:

– licencję upoważniającą klub do uczestnictwa w rozgrywkach I Ligi w sezonie 2023/2024 z nadzorem finansowym oraz z zakresu personelu i administracji;
– zobowiązać klub do terminowego realizowania zawartych ugód/porozumień bez możliwości ich dalszego odraczania.

7. Komisja postanowiła przyznać klubom Wisła Puławy oraz Pogoń Siedlce:

– licencję upoważniającą klub do uczestnictwa w rozgrywkach I ligi w sezonie 2023/2024 z nadzorem finansowym i infrastrukturalnym oraz z zakresu personelu i administracji oraz:
– zobowiązała Klub Wisła Puławy do rozgrywania meczów w roli gospodarza w okresie od 15 listopada br. do 31 marca 2024 roku na stadionie zastępczym w Pruszkowie posiadającym system podgrzewania murawy.

8. Komisja postanowiła nie przyznać klubowi Olimpia Elbląg:

– licencji upoważniającej klub do uczestnictwa w rozgrywkach I Ligi w sezonie 2023/2024 w związku z niespełnieniem kryterium I.16 Podręcznika Licencyjnego.

9. Komisja postanowiła przyznać klubom: GKS Katowice, GKS Górnik Łęczna, UKS SMS Łódź:

– licencję upoważniającą klub do uczestnictwa w rozgrywkach Orlen Ekstraligi kobiet w sezonie 2023/2024 z nadzorem infrastrukturalnym;
– licencję upoważniającą Klub do uczestnictwa w rozgrywkach klubowych UEFA w sezonie 2023/2024.

10. Komisja postanowiła przyznać klubom: AZS Uniwersytet Jagielloński, WKS Śląsk Wrocław:

– licencję upoważniającą klub do uczestnictwa w rozgrywkach Orlen Ekstraligi kobiet w sezonie 2023/2024.

11. Komisja postanowiła przyznać klubowi Czarni Sosnowiec:

– licencję upoważniającą klub do uczestnictwa w rozgrywkach Orlen Ekstraligi kobiet w sezonie 2023/2024 z nadzorem z zakresu personelu i administracji na stadionie Ludowym w Sosnowcu oraz;
– nałożyć środek kontroli w postaci obowiązku zapłaty kwoty 2.000 zł za naruszenie kryterium F.04 Podręcznika Licencyjnego.

12. Komisja postanowiła przyznać Klubowi Pogoń Szczecin:

– licencję upoważniającą klub do uczestnictwa w rozgrywkach Orlen Ekstraligi kobiet w sezonie 2023/2024 z nadzorem z finansowym oraz;
– nałożyć środek kontroli w postaci obowiązku zapłaty kwoty 2.000 zł za naruszenie kryterium F.04 Podręcznika Licencyjnego.

13. Komisja postanowiła przyznać klubowi AP Orlen Gdańsk:

– licencję upoważniającą klub do uczestnictwa w rozgrywkach Orlen Ekstraligi kobiet w sezonie 2023/2024 z nadzorem z finansowym oraz z zakresu personelu i administracji na stadionie przy ul. Traugutta w Gdańsku.

14. Komisja postanowiła przyznać klubowi Pogoń Tczew:

– licencję upoważniającą klub do uczestnictwa w rozgrywkach Orlen Ekstraligi kobiet w sezonie 2023/2024 z nadzorem z finansowym, infrastrukturalnym oraz z zakresu personelu i administracji.

15. Komisja postanowiła nie przyznać klubowi KKP Bydgoszcz:

– licencji upoważniającą klub do uczestnictwa w rozgrywkach Orlen Ekstraligi kobiet w sezonie 2023/2024 w związku z niespełnieniem kryteriów sportowych, finansowych oraz infrastrukturalnych.

16. Komisja postanowiła odroczyć wydanie decyzji względem klubów: Medyk Konin oraz LUKS Sportowa Czwórka do 18 maja 2023 roku.

źródło: PZPN

Author: Kwikster

Barwy moro, ciemny kaptur, Kwik to dziwny bywa stwór, o swej Polonii marzy dzień i noc i w Gwiezdnych Wojen wierzy moc [wierszyk z czasów ogólniaka... niezmiennie na czasie ;)]

5 thoughts on “Polonia z licencją na grę w I lidze

    1. Mysle ze roznica jest taka ze Kotwica ma projekt na podgrzewana murawe, a Olimpia nie

  1. Za długi przeszliśmy przez 10 lat czyśća w IV, III i II lidze, żeby wchodzić do I ligi z nadzorem finansowym.

    Jak to jest możliwe skoro mamy właściciela milionera a więc teoretycznie nie mamy długów?

    1. PZPN nie publikuje więcej informacji, ale nie wiem, czy nie jest to związane z tym, że jesteśmy właściwie uzależnieni od jednego sponsora. Chyba z tego samego powodu dostaliśmy nadzór w II lidze.

Dodaj komentarz