Podsumowanie kolejki w CLJ (13.05-14.05)

Miniony weekend wypadł całkiem dobrze dla młodych polonistów. Przełamał się nareszcie zespół u-19, do tego w bardzo ważnym spotkaniu w kontekście walki o utrzymanie trzy punkty zdobyła drużyna u-17. Zakończyła się natomiast niestety seria 7 spotkań z rzędu bez porażki Polonii u-15.

Piotr Urbański

CLJ U-19: Lechia Gdańsk – Polonia Warszawa 0:3 (0:1)
bramka: Franciszek Antkiewicz 15, Piotr Urbański 48, Kacper Jakóbczyk 87

Po czterech porażkach z rzędu nareszcie wygrana. Na wyjeździe Polonia nie dała szans przedostatniej Lechii Gdańsk. „Czarne Koszule” pokonały rywala 3:0 i są właściwie już pewne utrzymania w CLJ. Jedną z bramek zdobył Piotr Urbański, który dzięki temu został samodzielnym liderem klasyfikacji strzelców CLJ. Ma na koncie 14 goli (na trzy kolejki przed końcem rozgrywek).

W najbliższej kolejce przed polonistami spore wyzwanie. Polonia na Saharze zmierzy się z Górnikiem Zabrze. Rywal zajmuje trzecie miejsce, ale nadal walczy o wygranie rozgrywek. Początek spotkania w sobotę o 16:45. Na wyjeździe „Czarne Koszule” uległy Górnikowi 0:2.

***

CLJ U-17: Hutnik Kraków – Polonia Warszawa  2:3 (2:3)
bramkiPaweł Kosmalski 6, Antoni Nerek 14, Wojciech Gan 42

Zespół u-17 nie składa broni. Polonia wygrała na wyjeździe z jednym z rywali w walce o utrzymanie – Hutnikiem Kraków. Dzięki zwycięstwu nasz zespół wreszcie opuścił strefę spadkową. Mecz się dobrze rozpoczął dla Polonii, po 14 minutach było 2:0 dla naszego zespołu. Rywal jednak się nie poddał i w 35 minucie był remis. W końcówce pierwszej połowy udało się polonistom strzelić jeszcze jednego gola, który okazał się być zwycięskim trafieniem.

W następny weekend kolejny mecz o życie. Polonia zagra na Saharze z Widzewem Łódź, który znajduje się w strefie spadkowej, tuż za plecami „Czarnych Koszul”. Rywal ma tyle samo punktów na koncie. Spotkanie zostanie rozegrane w sobotę o 13:45. W Łodzi Polonia wygrała 2:0.

***

CLJ U-15: Jagiellonia Białystok – Polonia Warszawa 1:0 (0:0)

Niemiłą niespodziankę sprawili najmłodsi poloniści występujący w CLJ. Nasz zespół przegrał na wyjeździe 0:1 z przedostatnią Jagiellonią Białystok. Tym samym przerwana została seria trzech wygranych z rzędu i siedmiu spotkań bez porażki. Polonia w efekcie spadła z drugiego miejsca na trzecie.

Przed polonistami teraz dobra okazje na odbudowę morale. Polonia zagra z ostatnim UKS-em SMS Łódź. Początek spotkania w niedzielę  o 12:00. W pierwszym spotkaniu „Czarne Koszule” wygrały 2:1.