Podsumowanie kolejki w CLJ (15-16.04)

To nie była zbytnio udana kolejka dla młodych polonistów. Swoje spotkania przegrały zespoły występujące w CLJ u-19 i u-17. Uniknąć porażki udało się tylko drużynie u-15, która zremisowała swoje spotkanie.

Jan Piasek

CLJ U-19: Polonia Warszawa – Jagiellonia Białystok 1:2 (1:1)
bramki: 
Jan Piasek 11

Po 3 wygranych z rzędu Polonia trochę niespodziewanie przegrała na własnym boisku z Jagiellonią Białystok. Spotkanie źle zaczęło się dla naszego zespołu. Rywal wyszedł na prowadzenie już w 9 minucie, ale dwie minuty później „Czarne Koszule” wyrównały. Niestety dwie minuty przed końcem meczu goście wyszli na prowadzenie i zgarnęli 3 punkty. Efektem przegranej spadek z czwartej pozycji na piątą.

W najbliższej kolejce przed polonistami ciężki mecz. Nasza drużyna zagra w niedzielę o 15;00 na wyjeździe z Zagłębiem Lubin. Przeciwnik zajmuje czwarte miejsce  i ma 4 pkt. przewagi. Na Saharze rywal wygrał 5:3.

***

CLJ U-17: Polonia Warszawa – Jagiellonia Białystok 0:5 (0:0)

Wiosną zespół Krzysztofa Chrobaka radził sobie bardzo dobrze i urywał punkty nawet drużynom z czołówki. Niestety z Jagiellonią Białystok (vicelider) niespodzianki nie udało się sprawić. Rywal rozbił polonistów na Saharze. Pierwsza połowa zupełnie nie zapowiadała takiego obrotu sprawy. Do przerwy było 0:0. Niestety druga część zaczęła się od szybkiego gola rywali, potem jeden z naszych graczy dostał czerwoną kartkę i wszystko się posypało, w 3 minuty nasz zespół stracił trzy gole  Tym samym Polonia szybko wróciła do strefy spadkowej.

Teraz poloniści rozpoczynają serię spotkań, która zdecyduje o tym, czy „Czarne Koszule” zostaną w CLJ.  W niedzielę o 15:00 Polonia na wyjeździe zagra z Resovią Rzeszów.  Rywal zajmuje przedostanie miejsce i ma 2 pkt mniej, ale także jedno spotkanie mniej rozegrane. Trzy punkty są niezbędne. U siebie Polonia zremisowała 1:1.

***

CLJ U-15: Legia Warszawa – Polonia Warszawa  1:1 (0:1)
bramka: samobój

Najmłodsi poloniści występujący w CLJ także nie wygrali. Niemniej remis na wyjeździe z Legią to wynik, na który nie można narzekać. Pewien niedosyt jednak jest, bo Polonia prowadziła od 11 minuty. Rywale zdołali wyrównać dopiero 5 minut przed końcem regulaminowego czasu.  Remis pozwolił skończyć polonistom pierwszą rundę na 3 miejscu. Trzy pierwsze drużyny mają jednak tyle samo punktów.

W najbliższej kolejce Polonia zagra z Varsovią, w sobotę o 13:30 na Saharze. W pierwszym spotkaniu było 3:1 dla naszej drużyny. Rywal zajmuje 5 miejsce i traci 3 pkt. do „Czarnych Koszul”.

Author: muchomor

Dodaj komentarz