Fidziukiewicz bohaterem tygodnia

Dwie bramki strzelone w doliczonym czasie gry i zdobycie trzech punktów dla Polonii w meczy z Radunią spowodowało, że „Tygodnik Piłka Nożna” przyznał tytuł „bohatera tygodnia” Michałowi Fidziukiewiczowi i umieścił snajpera „Czarnych Koszul” w jedenastce kolejki.

Michał Fidziukiewicz, Mateusz Michalski

Potrzebował zaledwie kwadransa, aby zapracować na miano bohatera kolejki. Snajper Polonii ustrzelił dublet w końcówce, który przesadził o zwycięstwie z Radunią, a co za tym idzie utrzymaniu pozycji lidera.  W poprzednim sezonie w barwach Motoru był królem strzelców II ligi. Po zmianie stolicy województwa lubelskiego na stolice Polski nie stracił skuteczności. Wyhamował dopiero w październiku. Od meczu 16. kolejki z Górnikiem Polkowice nie trafił ani razu. Działacze Czarnych Koszul widząc niemoc napastnika ściągnęli Pawła Tomczyka, aby pomóc w walce o awans. 32-letni snajper przełamał się jednak w najważniejszym momencie. Jego dwa trafienia przybliżyły Polonię do wyczekiwanego awansu. Statystyki napastnika Czarnych Koszul nie są złe – w 26 meczach zdobył 11 bramek. – komentuje „Piłka Nożna”.

Oprócz Fidziukiewiczem, w jedenastki kolejki „Piłki Nożnej” znalazł się również Marcin Kluska, dla którego jest to czwarte wyróżnienie w tym sezonie.

Jedenastka XXVII kolejki „Tygodnika Piłka Nożna”: Oskar Pogorzelec (Kotwica Kołobrzeg) – Kamil Wenger (Hutnik Kraków), Hubert Sadowski (Stomil Olsztyn), Jakub Staszak (Motor Lublin) – Arkadiusz Piech (Górnik Polkowice), Krzysztof Świątek (Hutnik Kraków), Michał Król (Motor Lublin), Marcin Kluska (Polonia Warszawa) – Ołeksandr Jacenko (Siarka Tarnobrzeg), Michał Fidziukiewicz (Polonia Warszawa), Cezary Demianiuk (Pogoń Siedlce)

źródło: własne / Tygodnik Piłka Nożna

Author: Robe6

1 thought on “Fidziukiewicz bohaterem tygodnia

Dodaj komentarz