Podsumowanie weekendu w CLJ (01-02.04)

Kolejny świetny weekend w wykonaniu młodzieży MKS-u. Wszystkie trzy zespoły występujące w Centralnej Lidze Juniorów, wygrały swoje spotkanie. Szczególnie istotne jest zwycięstwo w CLJ u-17, odniesione z rywalem w walce o utrzymanie.

Jan Piasek

CLJ U-19: Polonia Warszawa – Miedź Legnica 5:1 (2:0)
bramki: Piotr Urbański 6 i 45, Jan Piasek 47 i 54, Franciszek Antkiewicz 51

Zgodnie z planem bez większych problemów Polonia poradziła sobie z ligowym outsiderem. Już kilka minut po rozpoczęciu drugiej połowy było po meczu. Dzięki zwycięstwu „Czarne Koszule” awansowały na 6 miejsce. Przewaga nad strefą spadkową wynosi już 10 pkt.

Najbliższy mecz już w czwartek. O 12:20 na wyjeździe nasz zespół zagra z Escolą Varsovia. Rywal traci do naszego zespołu 7 pkt., ale ma jedno spotkanie mniej rozegrane. Na Saharze było 1:1.

***

CLJ U-17: Polonia Warszawa – ŁKS Łódź 2:1 (1:1)
bramki: Iwan Metłuszko 8, Paweł Kosmalski 55

Bardzo ważne zwycięstwo zespołu u-17. Poloniści pokonali na Saharze bezpośredniego rywala w walce o utrzymanie – ŁKS Łódź. „Czarne Koszule” nadal są w strefie spadkowej, ale do jej opuszczenia nie brakuje dużo. Nasza drużyna ma tyle samo pkt., co będące nad nią w tabeli Podlasie Biała Podlaska, a Widzew ma tylko pkt. więcej.

Po trzech domowych spotkań czas na wyjazd, ale bardzo bliski, bo do Escoli. Spotkanie rozpocznie się w czwartek o 14:40. Rywal zajmuje 9 miejsce i ma 6 pkt. przewagi. Jesienią Polonia przegrała 1:5.

***

CLJ U-15: UKS SMS Łódź – Polonia Warszawa 1:2 (0:0)
bramki: Mikołaj Gorzędowski 50, Karol Sokołowski 66

Ważne zwycięstwo zespołu u-15. Poloniści na wyjeździe pokonali 2:1 UKS SMS Łódź. To drugie zwycięstwo z rzędu.

Termin najbliższego spotkania jeszcze nie jest ustalony. Poloniści zmierzą się na Saharze z AKS-em SMS Łódź. Rywal jest liderem. W 5 spotkaniach łodzianie zgromadzili 13 pkt., o 4 więcej od „Czarnych Koszul”.

1 thought on “Podsumowanie weekendu w CLJ (01-02.04)

1. Pingback: Visit Your URL