Kaznowska pokazała zdjęcia ostatecznej wersji koncepcji wielobranżowej Polonii

Na profilu facebookowym wiceprezydenta m.st. Warszawy Renaty Kaznowskiej pojawił się nowy post dotyczący postępów stadionowych. Prezydent Kaznowska zaprezentowała zdjęcia ostatecznej wersja koncepcji wielobranżowej Polonii.

Ostateczna wersja koncepcji wielobranżowej Polonii (fot. fan page prezydent Renaty Kaznowskiej)

Te segregatory na zdjęciu to ostateczna wersja koncepcji wielobranżowej Polonii. Ostatnie miesiące ciężkiej pracy, okraszonej szeregiem rozmów i spotkań – pisze na swoim fan page’u Kaznowska.

Koncepcja wielobranżowa składa się z 3 etapów. Każdy z etapów budowy umożliwia nieprzerwane prowadzenie rozgrywek ligowych na Stadionie oraz korzystanie z boiska treningowego:

 1. Budowa Parkingu podziemnego wraz z infrastrukturą przyłączeniową, budową hali sportowej (mogę już oficjalnie potwierdzić, że hala liczyć będzie 2 tys. miejsc dla kibiców), budową Centrum Wsparcia Sportu oraz przebudową fontanny i zachowaniem istniejącej rzeźby. W toku realizacji etapu 1 ma być zapewniona możliwość funkcjonowania trybuny zachodniej oraz istniejącej hali sportowej i pływalni.
 2. Budowa trybuny północnej, południowej i wschodniej wraz z zadaszeniem, zapleczem sportowym MKS od strony boiska treningowego oraz budynkiem sekcji i organizacji Polonijnych od strony ul Konwiktorskiej. W toku realizacji etapu 2 ma być zapewniona możliwość funkcjonowania trybuny zachodniej (w tym hala sportowa i pływalnia) oraz budynków zrealizowanych w 1 etapie. Ma być również zapewnione tymczasowe oświetlenie murawy.
 3. Rozbiórka istniejącej trybuny zachodniej wraz z zadaszeniem oraz budowa nowej Trybuny zachodniej wraz z przebudową budynku historycznego. W tym etapie tymczasowo zostanie przeniesione zaplecze sportowe drużyn pod wybudowaną wcześniej trybunę Wschodnią.

W ogłoszonym przez stołeczny Ratusz postępowaniu na wybór partnera w formule partnerstwa publiczno-prywatnego zgłosiły się aż cztery firmy. Prezydent Kaznowska zdradziła, że obecnie przygotowujemy się do pierwszej tury dialogu, a mianowicie tury technicznej, którą rozpoczniemy już w lutym. A w dalszej kolejności do tury finansowej i prawnej. Według harmonogramu powinniśmy rozpocząć je w kwietniu 2023 roku.

Author: Kwikster

Barwy moro, ciemny kaptur, Kwik to dziwny bywa stwór, o swej Polonii marzy dzień i noc i w Gwiezdnych Wojen wierzy moc [wierszyk z czasów ogólniaka... niezmiennie na czasie ;)]

11 thoughts on “Kaznowska pokazała zdjęcia ostatecznej wersji koncepcji wielobranżowej Polonii

 1. W 2018 roku pani Kaznowska ogłosiła konkurs na wizję stadionu.
  Po pięciu latach w 2023 roku nadal mamy ….. wizję stadionu.

  Ekipa, która rządzi bez przerwy Warszawą już prawie 20 lat ma wciąż wizję stadionu.

  I tej wizji się trzymajmy.

  1. Tylko, że w latach 2018-2020 sytuacja w klubie nie była najlepsza i wiele osób zastanawiało się, czy budowa stadionu dla klubu, który w każdej chwili może spaść niżej jest sensowna ekonomicznie. W sezonie 2019/2020 tym bardziej. Od sezonu 2020-2021 gramy coraz lepiej i stadion wygląda już na potrzebny

  2. Gdyby można było zbudować stadion z paleciaków, to z pewnością dawno by już był. W tym obecna ekipa ratusza jest zdecydowanie niedościgniona :))))

 2. Ależ trzeba być niedowidzącym żeby nie widzieć jsk ta władza się wytęża i napręża. Para buch, koła w ruch. Pięć lat i dziesięć segregatorów z dokumentami.
  My nie gadamy, my robimy … czy jakoś tak to leciało z naszej murawy.
  I tego się trzymajmy.

 3. Niedlugo bedzie ze 30 lat jak wladza buduje i buduje i ciezko pracuje a efektow poza wirtualnymi brak..
  No brawo za te koncepcje moze jakas nagroda Nobla za wytrwalosc w podejmowaniu decyzji i gospodarnosc dla wladz stolecznych.
  Smiac sie tylko zostalo bo jak zobaczylem te kibelki wokol stadionu w 2022 roku w centrum Stolicy w 40 milionowym Panstwie Uni to naprawde ten Nobel tej wladzy sie nalezy za wytrwalosc i naprawde szybkie i sprawne dzialanie.

 4. Miasto bieze co chce niestety.
  A teraz to jest stadion sportowy Poloni czy miejskie miejsce dla uzednikow z miasta .
  Tyle kasy idzie na tych urzedasow z ratusza pozabierali klubom cala infrastuktore a kluby ledwo co ciagna w takiej Warszawie kiedys bylo 6/7klubow pilkarskich na centralnym poziomie kazdy klub mial do dyspozycji caly obiekt a co dzis zostalo …trzeba by bylo Ziobre w to zangarzowac hehe moze by to uzdrowil.
  Pieknie rzadza nalezy sie ratuszowi Nobel.

  1. Post komuna w sporcie. Polonia stadion miała własny, ale dekret Bieruta. Przez całą komunę sport był zawłaszczony przez państwo i ustawiony. I teraz miasta kontynuują część tych zasad. Stadionu na własność się nie dostanie i trzeba sobie radzić inaczej niestety

 5. Czy ktoś zapyta Nitota czy zgodził się na zamianę etapów tak, że parking i budynek dla ratusza będzie budowany pierwszy? Ew. czy wogóle ktoś go zapytał o zdanie?

  Ps. Biedaki z tych urzędasów: ile się muszą naściemniać, że budują stadion tylko by mogli sobie zbudować parking i biurowiec.

Dodaj komentarz