Podsumowanie weekendu w CLJ (22-23.10)

W miniony weekend spotkania w CLJ zagrały tylko zespoły u-19 i u-15. Najstarszy zespół niestety przegrał drugi raz rzędu na własnym boisku, musząc uznać wyższość Korony Kielce. W dobrych humorach byli natomiast młodsi koledzy. Drużyna u-15 pokonała 5:0 na własnym boisku Lechię Tomaszów Mazowiecki.

Antoni Grzelczak

CLJ U-19: Polonia Warszawa – Korona Kielce 2:3 (0:2)
bramek:
Antoni Grzelczak 66, Franciszek Antkiewicz 73

Sobotnie spotkania z Koroną miało trochę podobny przebieg do meczu sprzed dwóch tygodni z Zagłębiem. Tak jak wtedy, Polonia przegrywała dwoma bramki, tym razem po trafieniach z 16 i 59 minuty. Nasza drużyna jednak nie załamała się i zdołała odrobić stratę. Najpierw w 66 minucie fantastycznym uderzeniem bramkarza pokonał Antoni Grzelczak, a 7 minut później trafił Franciszek Antkiewicz. Niestety w doliczonym czasie Korona miała rzut karny, który na bramkę zamienił były kapitan Polonii Hubert Pilarz. Wobec porażki Polonia spadła na 5 miejsce, ale strata do 2 miejsca wynosi tylko 1 pkt.

Najbliższy mecz Polonia ponownie zagra u siebie. W sobotę o 11:00 „Czarne Koszule” na Saharze zmierzą się z Lechią Gdańsk. Rywal zajmuje dopiero 14 miejsce, ale dużo lepiej spisuje się na wyjazdach, więc nasi gracze nie mogą zlekceważyć przeciwnika.

***

CLJ U-17: Polonia Warszawa

Mecz z Cracovią  został przełożony na 09.11, więc w ten weekend Polonia nie grała.

W sobotę o 13:00 „Czarne Koszule” zmierzą się na wyjeździe z Podlasiem Biała Podlaska. Rywal zajmuje 10 miejsce i mając jedno spotkanie rozegrane więcej, wyprzedza Polonię o 8 pkt. Mecz zapowiada się na trudny, rywal na własnym boisku punktuje bardzo dobrze.

***

CLJ U-15: Polonia Warszawa – Lechia Tomaszów Mazowiecki  5:0 (2:0)
bramki:
Szymon Osiecki 1, Jan Gawarecki 3 i 43, Antoni Chmielewski 70, Karol Sokołowski 80

Po 5 spotkaniach z rzędu bez wygranej zespół u-15 wreszcie przełamał się. Nasza drużyna zgodnie z planem rozbiła ostatnią Lechię Tomaszów Mazowiecki.

W najbliższej kolejce „Czarne Koszule” zagrają na wyjeździe z Jagiellonią Białystok. Spotkanie zostanie rozegrane w sobotę o 15:00. W Warszawie Polonia wygrała 2:1. Rywal zajmuje 3 miejsce i ma 4 pkt. przewagi.

Źródło: własne/laczynaspilka.pl