Olczak o zmianie trenera w roczniku U-17

Szef akademii MKS-u Polonia Warszawa, Paweł Olczak podzielił się z fanami kulisami zmian na stanowisku trenera drużyny U-17, tj. zatrudnienia trenera Krzysztofa Chrobaka w miejsce trenera Michała Maliszewskiego.

Paweł Olczak

Będąc jednak pryncypialnym warto ten wpis rozpocząć od wiadomości przekazanej przez „duży” fan page Polonii Warszawa:

Po 3 latach rozłąki na Konwiktorską 6 powrócił trener Krzysztof Chrobak! Dla niezorientowanych trener Chrobak jest znany na Polonii w głównej mierze z licznych medali młodzieżowych Mistrzostw Polski oraz z prowadzenia drużyn Czarnych Koszul w wymagającym czasie i wymagających warunkach (utrzymał on borykającą się z kadrowymi problemami seniorską Polonię w sezonie 2002/2003 czy też prowadził I drużynę w latach 2017-2019 kiedy klub tonął w długach po złotoustym okresie). Tym razem zadanie też nie należy do łatwych!

Trener Chrobak objął tydzień temu zespół Polonii U17 (rocznik 2006/2007), który to pod wodzą trenera Michała Maliszewskiego zanotowała najgorszy start spośród wszystkich zespołów Polonii od momentu powstania Centralnych Lig Juniorów.

 5 punktów w 10 meczach, przedostatnie miejsce w tabeli, walkower w wyjazdowym meczu z Wisłą Kraków czy wstydliwe porażki jak 1:6 z Legią, 1:6 z Jagiellonią czy 1:5 z Escolą najwyraźniej zaważyły na decyzji o zmianie na stanowisku szkoleniowca Polonii U17. Sytuacja kiedy w trakcie sezonu w akademii Polonii dochodzi do roszady na tak wysokim szczeblu młodzieżowych rozgrywek miała miejsce zaledwie jeden raz i to ponad 8 lat temu! Całkiem możliwe, że oliwy do ognia dolał fakt, że trener Maliszewski od prawie roku pracuje równolegle w Escolii Varsovia, czyli szkółce bezpośrednio konkurującej niemalże na każdej płaszczyźnie z akademią Polonii.

Cóż sytuacja wyjątkowa, to i wyjątkowe decyzje. Trener Krzysztof Chrobak poprowadzi po raz pierwszy Polonię U17 w sobotę w wyjazdowym meczu z Podlasiem Biała Podlaska (13:00). Trenerze, trzymamy kciuki! 

Zatrudnienie Chrobaka skomentował w pod wpisem prezes seniorskiej Polonii Grégoire Nitot. – Nie wiem kto pisze ten smutny i niesławny post? – Krzysztof Chrobak to trener wysokiej jakości, którego osobiście doceniam (były trener Wojtka Szymanka czy naszego Dyrektora Piotra Kosiorowskiego, gdy byli młodzi w latach 90’s). Tym lepiej, że wraca do Polonii Warszawa. Ale Michał Maliszewski to także fantastyczny trener, który nadal prowadzi nasze najlepsze talenty 2007 roku, trener strategiczny dla naszego klubu. Mamy szczęście, że jest wśród nas Michał Maliszewski. Naprawdę smutno jest czytać takie wiadomości… (osoba pisząca ten tekst nie ma szacunku ani empatii) – skomentował Nitot.

W reakcji doczekaliśmy się także odpowiedzi MKS-u i prezesa Olczaka.

Trener Michał Maliszewski nie został zwolniony z klubu. W wyniku licznych rozmów trwających przez kilka ostatnich tygodni wspólnie doszliśmy do wniosku, że projekt połączenia dwóch tak ważnych dla klubu roczników – U17 i U16 – przez osobę jednego trenera nie okazał się efektywny w takim stopniu jaki zakładaliśmy. (…) Wspólnie zdecydowaliśmy, że jeśli pojawi się trener, który będzie mógł do nas dołączyć i skupić swoje moce tylko na pracy z zespołem U17, skorzystamy z jego wsparcia. Taką osobą jest trener Krzysztof Chrobak (…) Obaj trenerzy będą ze sobą ściśle współpracować. Wiodący zawodnicy z rocznika 2007 będą ciągle wspomagać akademię w rozgrywkach CLJ U17 (…) Trener Maliszewski kontynuuje swoją pracę z rocznikiem 2007, który prowadzi od kilku lat. Pozostaje też w roli koordynatora szkolenia w młodszym bloku akademii, od kategorii U14 w dół. Jako akademia dalej będziemy korzystali z jego wiedzy oraz doświadczenia (…) Michał jest bardzo dobrym trenerem i wychowawcą wielu znakomitych zawodników, którzy z powodzeniem biegają po zielonej murawie zarówno w kraju jak i zagranicą – powiedział Olczak.

Author: Kwikster

Barwy moro, ciemny kaptur, Kwik to dziwny bywa stwór, o swej Polonii marzy dzień i noc i w Gwiezdnych Wojen wierzy moc [wierszyk z czasów ogólniaka... niezmiennie na czasie ;)]

Dodaj komentarz