Podsumowanie weekendu w CLJ (17-18.09)

Ten weekend był o tyle dobry dla MKS-u, że żadna z trzech drużyn, występujących w CLJ, nie odniosła porażki. Wygrać jednak udało się tylko zespołowi u-19, który nie bez kłopotów pokonał ostatnią Miedź Legnica.

Mateusz Pękała

CLJ U-19: Miedź Legnica – Polonia Warszawa 2:3 (1:2)
bramki: Emre Çelik 5, Franciszek Antkiewicz 6, Mateusz Pękała 75

Polonia była murowanym faworytem tego meczu. Miedź Legnica przed tą kolejką zajmowała ostatnie miejsce z dorobkiem 0 pkt. „Czarne Koszule” zgarnęły zgodnie z założeniami 3 pkt., ale o zwycięstwo nie było wcale tak łatwo. Mecz rozpoczął się kapitalnie, już po 6 minutach nasz zespół prowadził 2:0. Jeszcze przed przerwą rywale zdołali złapać kontakt z Polonią. W drugiej połowie wynik długo się nie zmieniał, dopiero w 75 minucie nasz zespół podwyższył prowadzenie. Kilka minut przed końcem znów odpowiedzieli rywale, ale wyrównać już nie zdołali.

W następnej kolejce „Czarne Koszule” zagrają u siebie z Escolą Varsovia. Początek spotkania w sobotę o 11:00. Mecz zapowiada się bardzo ciekawie. Rywale zajmują 5 miejsce, czyli są tuż nad Polonią, ale mają tyle samo punktów.

***

CLJ U-17: Korona Kielce – Polonia Warszawa 1:1 (0:0)
bramki: Adam Langiewicz 70

Po 3 porażkach z rzędu Polonia wreszcie zapunktowała. Jednak udało się naszym graczom tylko zremisować spotkanie. Niemniej patrząc na pozycję rywala, jeden punkt na wyjeździe nie jest najgorszym wynikiem. Obie bramki padły w drugiej połowie, „Czarne Koszule” prowadziły od 70 minuty, ale 10 minut później kielczanie wyrównali.

W sobotę o 11:30 nasz zespół zagra na wyjeździe z ŁKS-em Łódź. Rywal zajmuje po 6 kolejkach z 7 pkt. 9 miejsce. Polonia traci do rywala 3 pkt, więc to będzie dobra okazja, by dogonić łodzian.

***

CLJ U-15: Wisła Płock – Polonia Warszawa 1:1 (0:0)
bramki: Jan Gowarecki 52

Po trzech zwycięstwach rzędu przyszedł czas na remis, Polonia na wyjeździe podzieliła się z punktami z Wisłą Płock. Nasz zespół pierwszy wyszedł na prowadzenie, ale tak jak starszym kolegom z CLJ u-17, nie udało się utrzymać prowadzenia.

W niedzielę o 12:30 na Saharze poloniści zagrają z Varsovią Warszawa. Rywale zajmują 4 miejsce i tracą tylko 1 pkt. do naszej drużyny.

Źródło: laczynaspilka.pl/90minut.pl