Cztery firmy do przebudowy Polonii. Miasto ocenia oferty

Na stronie Urzędu Miasta stołecznego Warszawa pojawiła się informacja o dalszym etapie prac nad modernizacją obiektów przy ul. Konwiktorskiej 6 [link].

Dla przypomnienia wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu złożyły:

 1. Konsorcjum: Acciona Concesiones S. L. (Lider Konsorcjum), Avenida De Europa 18 Alcobendas, 28108 Hiszpania, Mostostal Warszawa S.A. ul. Konstruktorska 12A, 02-673 Warszawa.
 2. STRABAG – PROJEKT Sp. z o.o. ul. Parzniewska 10, 05-800 Pruszków
 3. Project Development 4 Sp. z o.o. ul. Aleje Jerozolimskie 100; 00-807 Warszawa
 4. Korporacja Budowlana DORACO Sp. z o.o. ul. Opacka 12, 80-338 Gdańsk

W kolejnym etapie procesu Miasto zajmie się oceną wniosków i podejmie decyzję, które firmy zostaną dopuszczone do udziału w postępowaniu. Następnie prowadzony będzie dialog konkurencyjny w tematycznych turach: technicznej, ekonomicznej i prawnej. W toku prac zostanie wypracowany model realizacji przedsięwzięcia oraz określony zostanie szczegółowy podział zadań i ryzyk wraz z warunkami umowy. W następnej kolejności partnerzy zostaną zaproszeni do złożenia ofert, a miasto wybierze najkorzystniejszą z nich.

PPP czyli przedsięwzięcia publiczno-prywatne to jeden z najbardziej efektywnych sposobów finansowania inwestycji w mieście. Dzięki udziałowi kapitału prywatnego Warszawa będzie mogła zrealizować tak dużą inwestycję mimo trudnej sytuacji budżetowej (…) Współpraca w tej formule stymuluje rozwój miasta, ponieważ pozwala zredukować jednorazowe wydatki oraz właściwie rozłożyć ryzyka – mówi Karolina Zdrodowska, dyrektor – koordynator ds. przedsiębiorczości i dialogu społecznego w Urzędzie m.st. Warszawy.

Z informacji zamieszczonej na stronie Magistratu wynika, że partner prywatny sporządzi dokumentację wykonawczą, sfinansuje i przeprowadzi inwestycję oraz będzie odpowiedzialny za utrzymanie techniczne całej, nowej infrastruktury.

Kwestie kolejności prac budowlanych ujawniła w komunikacie Renata Kaznowska – wiceprezydent m.st. Warszawy: – Harmonogram inwestycji przewiduje, że w pierwszej kolejności zostanie wybudowana wielofunkcyjna hala sportowa W kolejnym etapie inwestycji planowana jest modernizacja części stadionu (trzech trybun: północnej, południowej i wschodniej) wraz z infrastrukturą towarzyszącą. Na koniec przewidziano odnowienie trybuny zachodniej i jej otoczenia. Warto zaznaczyć, że miasto jest otwarte na zmiany w harmonogramie, poprzez dopuszczenie do realizacji całej inwestycji naraz. Ostateczny kształt harmonogramu zapisany zostanie w zwycięskiej ofercie.

Author: Kwikster

Barwy moro, ciemny kaptur, Kwik to dziwny bywa stwór, o swej Polonii marzy dzień i noc i w Gwiezdnych Wojen wierzy moc [wierszyk z czasów ogólniaka... niezmiennie na czasie ;)]

6 thoughts on “Cztery firmy do przebudowy Polonii. Miasto ocenia oferty

  1. Tu masz bardzo pouczającą i przejrzystą bazę https://www.ppp.gov.pl/baza-zawartych-umow-ppp/ – warto zobaczyć „sport i turystykę”, „mazowieckie” itd. Wynika z tego, że jedyną inwestycją o takiej skali w Polsce był zmodernizowany Spodek – nie wiem, co to jest w Płocku, może stadion. Ale zawierano też umowy o wielkiej wartości, ponad 800 milionów złotych. Podobną strukturę do ppp miała też budowa Muzeum Polin w naszym sąsiedztwie, tylko tam były trzy strony: Skarb Państwa, samorząd i fundusze prywatne.

  1. Nikt nie zbudował stadionu w PPP w czasach pokoju. To nam się uda w czasie wojny przy dużej inflacji i braku siły roboczej – kilkaset mln za zysk z wymiany żarówek przy jednoczesnym wycofaniu się miasta ze współfinansowania. To będzie Nobel za innowacje w biznesie.

   Wierząc w budowę stawiamy się w jednej linii z płaskoziemcami. Ale z drugiej strony brak wiary jest nie do zniesienia. Trzeba się oszukiwać.

  2. G. Nitot powtarza w wywiadach, ze jeśli miasto nie zbuduje stadionu w tej formie, to będzie ubiegał się o wieloletnią dzierżawę terenu i sam chce to zrealizować – pewnie ma pomysł jak to dopiąć

 1. Wojsciechowski, Engiel, ktorys z kibicow bodajze wylozyl kase na 20tys chyba project stadionu ze sie zmiesci spokojnie (nawet mi sie podobal) pozatym byla koncepcja Amerykansa, miasta itp itd i co wyszlo to trwa jusz ponad 20 lat i nadaje sie do TV CZYLI TRZECIEJ WLADZY ZEBY TO LUDZIOM POKAZAC JAK SIE GOSPODARUJE W WARSZAWIE …misto zniecheca kazdego kto ma jakis koncept na Polonie i nie wiadomo czemu to robi stadion Legi czy Hutnika dalo sie zrobic szybko i bez konserwatora zabytkow itp itd.
  Tu bez interwencji 3 wladzy nic nie powstanie i jezeli NITOT O TYM WIE I MA PLAN JAK TO NAGLOSNIC(A JEST JUSZ ROK 2022 I KAZDY PRAWIE MA INTERNET W TELEFONIE) W MEDIACH TO WTEDY UWIEZE ZE TU COS MOZE POWSTAC W INNYM PRZYPADKU SZKODA CZASU NA NIBY ROZMOWY Z MIASTEM.

Dodaj komentarz