Podsumowanie weekendu w CLJ (10-11.09)

Miniony weekend był lepszy dla MKS-u niż dwa poprzednie. Znów wygrał zespół u-15, ale doczekaliśmy się też przełamania drużyny u-19, która w imponującym stylu pokonała Pogoń Szczecin. Niestety znów przegrał zespół u-17.

Franciszek Antkiewicz

CLJ U-19: Polonia Warszawa – Pogoń Szczecin 4:1 (2:0)
bramki: Jan Piasek 17, Piotr Urbański 23, 86, Franciszek Antkiewicz 47

Gdy w 7 minucie czerwoną kartkę obejrzał grający w Polonii Antoni Grzelczak chyba nikt nie spodziewał się, jak potoczą się losy tego meczu. Polonia nic nie robiła sobie z przewagi liczebnej rywali i już do przerwy prowadziła 2:0. W drugiej połowie „Czarne Koszule” nie dały sobie odebrać 3 punktów i ostatecznie wygrały 4:1.

W najbliższej kolejce poloniści zagrają na wyjeździe. W niedzielę o 12:00 zmierzą się z Miedzią Legnica. Poloniści będą zdecydowanym faworytem. Beniaminek z Legnicy po 5 kolejkach zajmuje ostatnie miejsce z 0 pkt. na koncie.

***

CLJ U-17: Wisła Płock – Polonia Warszawa 6:5 (5:1)
bramki: Marcel Adamczyk 33 i 84, Wojciech Gan 63, Kacper Nowak 72, Paweł Kosmalski 75,

Niestety trzeci raz z rzędu poloniści przegrywają, a drugi raz z rzędu nasz zespół stracił 6 bramek. Co prawda ofensywa zagrała znacznie lepiej niż z Legią, ale i tak nie wystarczyło to, aby zdobyć chociaż 1 pkt. „Czarne Koszule” zawiodły przede wszystkim w pierwszej połowie, którą przegrała 5:1. Druga połowa zaczęła się od kolejnego gola Wisły. Potem poloniści rzucili się do odrabiania strat, ale niestety nie starczyło czasu na 6 gola, choć rywal ostatnie minuty grał w 10.

W najbliższą sobotę poloniści zagrają na wyjeździe z Koroną Kielce. Początek spotkania o 14:30. To rywal będzie faworytem. Korona po 5 kolejkach ma 12 pkt, a Polonia zaledwie 3.

***

CLJ U-15: Polonia Warszawa – Jagiellonia Białystok 2:1 (1:1)
bramki: Karol Sokołowski 5 i 46

Trwa dobra seria najmłodszego rocznika występującego w CLJ. Polonia wygrała trzeci raz z rzędu, tym razem z Jagiellonią Białystok. Duża w tym zasługa Karola Sokołowskiego, który zdobył 2 bramki.

Kolejny mecz poloniści zagrają w sobotę o 12:00. Na wyjeździe zmierzą się z Wisłą Płock. Rywal zajmuje 5 miejsce, czyli znajduje się tuż za Polonią. Płocczanie trać do naszego zespołu 3 pkt.